לוינסקי עופר תבצע פרויקט התחדשות עירונית בקרית מלאכי

החברה חתמה על הסכם עם עיריית קרית מלאכי לבנייה של 4500 דירות חדשות; בנוסף תוקצה לחברה קרקע משלימה במתחם תימורים המתאימה לשימושים של תעשייה, מסחר ולוגיסטיקה

חדשות ספונסר 16/06/2021 12:12

א+א-

חברת לוינסקי-עופר, העוסקת בייזום ובנייה בתחום הנדל"ן תקדם פרויקט רחב היקף בקרית מלאכי שיכלול הקמה של 4,500 דירות. 503 בעלי דירות במתחם יפונו מהמתחם לצורך בנייתו, מה שמייצר יחס של יחידות קיימות לחדשות של 1:9. נכון למועד זה ישנם הסכמי פינוי בינוי עם מרבית מבעלי הדירות בחלק מהמתחם שבו 503 יח"ד של דיירים קיימים.

 

החברה חתמה על הסכם על עיריית קרית מלאכי עבור פרויקט התחדשות עירונית (פינוי בינוי) במתחם קיבוץ גלויות בעיר. לוינסקי עופר, בשיתוף העירייה, תפעל כיזם המוביל בפרויקט ותתכנן תב"ע חדשה למתחם שתוגש בתוך 180 יום לאישור הועדה המקומית לתכנון ובניה, במקום הרשות להתחדשות עירונית או הרשות המקומית.

 

על מנת לקדם במהירות את הליכי התכנון, החברה והעירייה יפעלו יחדיו על מנת להסיר חסמים לאור היקף הפרויקט וחשיבותו להתפתחות וצמיחת העיר. בין היתר, תמנה לוינסקי עופר, פרוייקטור שינהל, ירכז ויתאם את הנדרש לקידום הפרויקט תוך עמידה בלוח הזמנים.

 

בנוסף לפרויקט הפינוי-בינוי, תקבל לוינסקי עופר קרקע משלימה במתחם ״תימורים״. פארק תעשיה זה משמש עוגן כלכלי עבור העיר קרית מלאכי כמוקד תעסוקה ומקור הכנסה מארנונה. עסקים הנמצאים באזור זה זכאים, בין השאר, להטבות מס על פי החוק לעידוד השקעות הון. למתחם ערך משמעותי גם לשימושים לוגיסטיים על רקע קרבתו לצירים מרכזיים המובילים לדרום הארץ ולצפונה ועקב היותו במרחק נסיעה של כ-20 דקות מנמל אשדוד.

 

בלוינסקי מאמינים שמימוש הפרויקט מהווה הצפת ערך משמעותית לבעלי המניות של החברה ומסמן את מגמת הצמיחה המהירה בשנים הקרובות, בהמשך למומנטום חיובי הכולל הקמת מתחם מגורים, מגורים להשכרה, תעסוקה, מסחר ומלונאות בבאר שבע בהיקף של עד 90,000 מ"ר וכן פרויקט התחדשות עירונית משמעותי בחולון שיכלול הקמת מגדלי מגורים חדשים ומודרניים עם 155 יח"ד.

 

בעלי השליטה בחברה הם יוסי לוינסקי ועופר ארביב וכן א.ליבנטל, שהיא חברה ציבורית, העוסקת ביזמות ובניה בענף הנדל"ן משנת 1982 וכן בפיתוח של נכסים מניבים במקומות שונים בארץ. א. ליבנטל היא בעלת השליטה ב"לוינסקי עופר".

 

מניית לוינסקי נסחרת בבורסה לניירות ערך בשוויי של כ-134 מיליון ש"ח ובמכפיל הפסד. מתחילת השנה זינקה החברה בשיעור של למעלה מ-50%, אחרי שבשנת 2020 צנחה בכ-16%. את הרבעון הראשון 2021 סיימה החברה עם הכנסות של כ-11.1 מיליון ש"ח והפסד של 1.3 מיליון ש"ח, קיטון משמעותי מהפסד של 9 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה