קרדיט: גיא אסייג

המסחר בבורסת ת”א יפתח על רקע עירוב מגמות בוול סטריט

החוזים העתידיים בניו יורק מאותתים על עליות קלות בפתיחה. המסחר באירופה נסגר בנטייה לעליות. גם באסיה מגמה מעורבת במדדים המרכזיים

מערכת ספונסר 15/06/2021 12:12

א+א-

הבורסה המקומית תיפתח הבוקר לאחר נעילה מעורבת בניו יורק. החוזים העתידיים בוול סטריט מצביעים לפי שעה על נטייה חיובית בפתיחה. הבורסות באירופה ננעלו אתמול בנטייה לעליות של רוב השערים המרכזיים ובאסיה כעת מגמה מעורבת. אתמול בתל אביב מדד ת"א 35 רשם עלייה של 0.02%, ת"א 90 עלה 0.75%.

מניות הארביטראז’ חוזרות היום בפער שלילי על מדד ת"א 35 וכן בפער שלילי בדולר רציף. מבין מניות המדד בולטות היום מניית אורמת טכנו שחוזרת בפער שלילי של 2.23% ומניית טאואר בפער חיובי של 0.91%.

מירון קפיטל מכריזה על קרן שניה של 50 מיליון דולר. מיועדת להשקעות בסטארט-אפים בהובלה ישראלית בשלבי סיד ופרה-סיד. הקרן מתמקדת בהשקעות במיזמים המבוססים על טכנולוגיות תוכנה ארגונית, סייבר, פינטק ובריאות דיגיטלית.

IBI: ה – FED מגיע להחלטת הריבית עם רוח גבית להערכת ”האינפלציה הזמנית”. מדד המחירים לצרכן לחודש מאי אמנם עלה שוב בשיעור גבוה מהצפי, אך בדומה למדד אפריל המשיך לשקף תרומה גבוהה בעיקר מצד סעיף התחבורה וענפים המושפעים מפתיחת המשק.

לאומי: ”הרמה הגבוהה של התחלואה במדינות המתעוררות, יכולה להכביד על המשך ההתאוששות של שוק הנפט. החוזים העתידיים על הנפט צופים ירידת מחירים מסוימת במחצית השנייה של 2021, ככל הנראה שלאחר עלייה מחודשת בהיצע, וירידה נוספת במחיר בטווח הבינוני והארוך".

מחירי הדירות במחוז הצפון עלו ב - 10% ברבעון הראשון. כמות העסקאות במחוז זינקה ב - 16.5% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. זינוק של כ - 43% במכירת דירות קטנות של 2.5 – 3 חדרים במחוז חיפה.

נלה דיגיטל רוכשת חנויות וירטואליות ב - 12 מדינות. החנויות הנרכשות מוכרות מותגים בינלאומיים בתחום ההנעלה, ההלבשה וציוד הספורט; נלה תשלם 300 אלף דולר ועד מיליון דולר נוספים אם מחזור המכירות בשנתיים הבאות יגיע ל - 22 מיליון שקל לפחות.

איי ארגנטו תשקיע עד 4 מיליון דולר בסטארט אפ הישראלי מודיפיי העוסק בפיתוח ומסחור טכנולוגיות בתחום הריח. ההשקעה היא חלק מסבב גיוס בו תגייס החברה עד 10 מיליון דולר.

אולמד מתחילה למכור מערכות סטנטים אורולוגיים באיחוד האמירויות.המפיץ המקומי קיבל את כל האישורים הדרושים למכירת מוצרי החברה בטריטוריה זו; החברה בוחנת עם המפיץ אפשרות לשיווק המוצרים במדינות נוספות בעולם הערבי.

במחצית השנייה של מאי עלה שיעור האבטלה ל - 9.9%. אחרי התאוששות מסוימת ממשבר הקורונה, הגיע מבצע שומר החומות ואחוז הבלתי מועסקים עלה שוב. 415 אלף עובדים שהוצאו לחל"ת או פוטרו עדיין לא חזרו לשוק העבודה.

 הכשרת הישוב מוכרת 54 דירות בפרויקט בחולון תמורת 114 מיליון שקל. במסגרת פרויקט פינוי בינוי, הכשרת הישוב מקימה 2 מגדלים הכוללים 235 יחידות דיור לצד כ - 1,000 מ"ר של שטחי מסחר. חלקה של החברה ברווחי הפרויקט יסתכם בכ - 45 מיליון שקל.

שר האוצר אביגדור ליברמן: ”מבחינתי אין מושג כזה ’פקידי האוצר’ אלא הדרג המקצועי”. השר הנכנס ערך מפגש ראשון עם הנהלת המשרד וקיים את טקס חילופי השרים עם ישראל כ"ץ; "המשימה הכי חשובה כרגע היא להעביר את התקציב ולדאוג שיהיה תקציב מאוזן, אחראי וממלכתי".

 פרידנזון מכניסה את ג’נריישן קפיטל כשותף לתחום המתחמים הלוגיסטיים. העסקה משקפת שווי פעילות של 120 מיליון שקל. ג’נריישן קפיטל תשקיע כ - 70 מיליון ₪ בשותפות עם פרידנזון ששוויה הכולל עומד על 125 מיליון ₪.

 הפניקס ילין וארקין משקיעות בסולאיר כ - 60 מיליון שקל. בתמורה יקבלו המשקיעות מניות אופציות בהיקף של 35 מיליון שקל. מחיר מימוש האופציות משקף פרמיה של כ - 17.3% ביחס למחיר השוק. הפניקס הפכה לבעלת עניין ותחזיק בכ - 7% מהחברה.

מצלאוי ונצבא מתחילות את הבניה בפרויקט פינוי בינוי בבת ים. אחרי 14 שנים מתחילת קידום הפרויקט, בנייתן של 1078 דירות ברובע איילון יוצאת לדרך; היקף ההכנסות הצפוי מהפרויקט נאמד בכמיליארד שקל.

ביומיט פודטק משקיעה מיליון דולר בחברה המפתחת תאי בשר מתורבת. בתמורה תקבל ביומיט 9% ממניות החברה בדילול מלא. הצדדים יחתמו על הסכם מחייב בתוך 35 ימים.

 סלקום ומשק אנרגיה מקימות את סלקום Energy ויספקו חשמל למשקי בית ולעסקים. סלקום תציע ללקוחותיה חשמל מוזל שיביא לחיסכון של כ - 500 ₪ בשנה בממוצע בחשבונות של צרכנים ביתיים וכן התייעלות אנרגטית, חשמל חכם ומוצרי אגירה וטעינה.

יוניקורן: חברת הפורטפוליו שירהטק גייסה 20 מיליון ₪ לפי שווי של 100 מיליון ₪. השותפות השקיעה בשירהטק 5 מיליון ₪ לפני חודשיים לפי שווי של 58 מיליון ₪; לאור הגיוס, שירהטק תדחה את ההנפקה שתוכננה בבורסת תל אביב.

 וויטסמוק קיבלה הסכמה מרשות ניירות ערך לפעילות בנכסים דיגיטליים. על רקע ההסכמה, החברה תמשיך בפעילתה בפיתוח מערכות מסחר לנכסים דיגיטליים והשקעה בחברות מתחום הבלוקצ’יין. ברשות מדגישים שהרגולציה בתחום עדיין בבחינה וטרם גובשו מסקנות סופיות.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה