מירון קפיטל מכריזה על קרן שניה של 50 מיליון דולר

מיועדת להשקעות בסטארט-אפים בהובלה ישראלית בשלבי סיד ופרה-סיד. הקרן מתמקדת בהשקעות במיזמים המבוססים על טכנולוגיות תוכנה ארגונית, סייבר, פינטק ובריאות דיגיטלית

מערכת ספונסר 14/06/2021 12:12

א+א-

קרן מירון קפיטל מכריזה על קרן שניה של 50 מיליון דולר, המיועדת להשקעות בסטארט-אפים בהובלה ישראלית בשלבי סיד ופרה-סיד. הקרן מתמקדת בהשקעות במיזמים המבוססים על טכנולוגיות עמוקות בתחומים: תוכנה ארגונית, סייבר, פינטק, DevOps ובריאות דיגיטלית.

קרן מירון 2 צפויה להשקיע ב- 18 - 20 מיזמים, השקעה ראשונית הנעה בין חצי מיליון ל - 2.5 מיליון דולר בכל מיזם. הקרן גייסה כבר את רובו המכריע של הסכום ובצעה ארבע השקעות במיזמים: Laminar הפועלת בתחום הגנת המידע והפרטיות, LendAI הפועלת בשוק הלוואות המשכנתא, Sorbet המאפשרת לעובדים לנצל את ימי החופשה שלהם או להמיר אותם לכסף, ו-Firmbase הפועלת בתחום הפינטק.

מירון קפיטל הוקמה על ידי לירון עזריאלנט, שותפה-מנהלת, ששימשה בעבר כמנהלת השקעות בכירה בקרן בלאמברג וכן סיימה תואר שני כפול באונברסיטת MIT בבוסטון. ודניאל רודיטי, שותף-מנהל, אשר נולד וגדל בשוויץ, לאחר שעלה לישראל בשנת 2015 הצטרף לצוות ההשקעות של קרן בלאמברג שם הכיר את עזריאלנט.
לדברי לירון עזריאלנט שותפה-מנהלת במירון קפיטל: "למרות שיש המון כסף בשוק בחרנו במודל של קרן קטנה, כדי שגם במצב עתידי של שוק מאוזן נייצר מכפילים טובים על הכסף. אנחנו רואים היום טרנד של נהירת סטארטאפים להנפקות ספאק וחברות צומחות לשוויים אסטרונומים. זה עובד מצויין היום, אבל חשוב לנו לבנות מודל שיצליח להניב החזרים גם אם כמות הכסף בשוק תקטן.

כיוון שסדר גודל הקרן מגדיר גם את היקף האקזיטים הדרוש לה כדי להצליח, לנו כקרן קטנה יש גם יישור אינטרסים יותר טבעי עם היזמים. משקיעים שגייסו קרן של מאות מיליונים עשויים למצוא את עצמם מאלצים את היזמים להגיע לירח או להישרף בניסיון. ברור שנרצה לעודד צמיחה לחברה ענקית, אבל אין לנו ניגוד עניינים עם היזם. גם אקזיט שיביא 10 מיליון ליזם ו- 20-25 מיליון לקרן הוא חגיגה לשנינו. יש הרבה אקזיטים משני חיים עבור היזמים שעבור משקיע מקרן גדולה הם מתחת לסף הרעש, ולכן והוא מתומרץ לדחוק ביזם לוותר על האפשרות".

לדברי דניאל רודיטי שותף-מנהל במירון קפיטל: "אנחנו משיקים את הקרן השניה בתקופה בה יזמים לא מחפשים אחר כסף בכל מחיר, בפרט אם הם יזמים חזקים כמו שאנחנו מחפשים. במסגרת ההשקעה אנחנו מוכרים ליזמים את העבודה איתנו. בשלב ההכרות ועוד לפני ההשקעה, הצוות שלנו עובד עם מייסדי החברות ועוזר לבנות את החברה בשלביה המוקדמים: מגיבוש הרעיון, גיוס של האנשים הדרושים לצוות, פניה ללקוחות, בהמשך אנחנו גם מעורבים בליווי סבבי גיוס עתידיים. אנחנו קרן חדשה ונמרצת שלא נחה על מורשת של 20 שנה. עשינו צעד גדול, אמיץ, לא טריוויאלי לקום ולהקים קרן. בעוד שרוב השותפים בתעשייה שעזבו קרן אחת, למעשה עברו לשניה, או בנו מותג חדש מתוך קרן ותיקה שהתפצלה לשתי קרנות. זה לא ממש קורה כשמקימים קרן חדשה".

הקרן הראשונה של מירון קפיטל בהיקף של 50 מיליון דולר הושקה בשנת 2017 והשקיעה ב -16 סטארטאפים.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה