הראל ויזל, מנכל ובעלים קבוצת פוקס קרדיט: דימה טליאנסקי

הבעלים של אסוס משקיע 21.7 מיליון דולר באתר השופינג טרמינל איקס

Heartland, זרוע ההשקעות של איש העסקים הדני אנדרס פובלסן, תרכוש 8% מהחברה, בעת ההנפקה לציבור, לפי שווי חברה של 250 מיליון דולר

פולי טל 13/06/2021 12:12

א+א-

חברת פוקס שבשליטת הראל ויזל מדווחת היום על הסכם השקעה עם קבוצת Heartland הדנית, שהיא זרוע ההשקעות של איש העסקים אנדרס הולך פובלסן, המחזיקה גם באתר האופנה הבריטי ASOS ובאתרי אופנה נוספים באירופה.

 

הראל ויזל הודיע בתחילת יוני על כוונתו לבחון הנפקה ראשונה לציבור של אתר השופינג טרמינל X, ועל פי ההסכם שנחתם כעת, כאשר תושלם ההצעה לציבור של טרמינל, ירכוש פובלסן מניות המהוות לפני ההנפקה כ-8% מהון המניות של החברה בתמורה ל-21.7 מיליון דולר. העסקה מייצגת שווי חברה לפני הכסף של 250 מיליון דולר.

 

בנוסף, כחלק מהשלמת עסקת הרכישה, יוקצו ל- Heartlandמניות נוספות במחיר השווה ל-85% ממחיר המניה בהצעה לציבור, כך שלאחר ההקצאה הנוספת יחזיק פובלסן ב-10.1% מטרמינל X. פובלסן קיבל גם התחייבות במסגרת העסקה למינוי נציג מטעמו שישמש כדירקטור או לחילופין למנות משקיף בדירקטוריון, וזאת בכפוף לעמידה בשיעור החזקה מינימלי של המשקיע.

 

מבנה ההצעה לציבור, עיתוי ההנפקה ותנאיה טרם נקבעו וממתינים בין היתר לקבלת היתרים מדירקטוריון טרמינל, הבורסה ורשות ניירות הערך. במצגת משקיעים שפרסמה החברה בראשית יוני, היא מציינת שמכירות האתר צומחות במעל ל-150% מאז שנת 2018, ומכירות ב-12 החודשים האחרונים המסתכמות בכ-294 מיליון ש"ח.

 

מספר המבקרים באתר, לפי המצגת שפרסמה החברה, עומד על 1.5 מיליון בחודש (נתוני מרץ 2021), וממוצע ההוצאה של לקוח באתר עמד על 314 ש"ח. האתר מחזיק בנתח שוק של 9.2% ממכירות האונליין בשוק האופנה וההנעלה בישראל.

 

 

 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה