סל המוצרים התייקר מעט באפריל, רמי לוי באינטרנט הציג את המחיר הנמוך ביותר

ממוצע סל המוצרים עמד בחודש אפריל על 944 ₪; הפער בין הרשת היקרה לזולה ביותר הוא 34% שהם 285 ₪; הסל היקר ביותר היה ברשת מיני סופר אלונית

חדשות ספונסר 23/05/2021 12:12

א+א-

מחירו של סל מוצרים בסיסי ממוצע עמד בחודש אפריל על 944 ₪, והראה התייקרות של 38 ₪ ביחס לחודש מרץ, כך עולה מנתונים שמפרסם היום משרד הכלכלה והתעשייה יחד עם המועצה לצרכנות.

 

הסל גובש והושק בדצמבר 2018, במטרה לעודד תחרות על מחיר הסל הנמוך ביותר בין השחקניות השונות בשוק ולאפשר לצרכנים אינפורמציה פשוטה ונגישה ביחס למחירי מוצרים הנרכשים על ידם באופן תדיר. הסל כולל מוצרים מהקטגוריות חלב ומוצריו, לחם, מוצרי בשר ודגים, מזון יבש, פרות וירקות, ומוצרי טואלטיקה וניקיון.

 

מתוך רשימת הרשתות שנבדקו, הרשת שמכרה את סל המוצרים הבסיסי במחיר היקר ביותר בחודש אפריל היא "מיני סופר אלונית". עלות הסל הנבדק בחודש אפריל עומדת על 1,130 ₪, עליה של 2.5% ביחס לחודש מרץ.

 

הרשת שמכרה את סל המוצרים הבסיסי במחיר הזול ביותר בחודש אפריל היא "רמי לוי באינטרנט" כאשר עלות הסל הנבדק בחודש אפריל עומדת על 844 ₪, עליה של 14% במחיר ביחס לחודש מרץ שהם 103 ש"ח. פער המחירים בין הרשת היקרה לרשת הזולה ביותר עומד על 34% שהם 285 ₪.

 

מעניין לציין כי כל הרשתות, למעט אחת, הציגו עלייה במחיר הסל. ישנה עלייה במחיר הממוצע של 52 מוצרים מתוך 68 מוצרים שנבדקו. עליות מחירים אלו נובעות ככל הנראה מסיום מבצעי חג הפסח שחלו בחודש מרץ. רשת פרשמרקט הינה היחידה שלא הציגה עליית מחירים ונותרה באותה רמת מחירים.

 

בבחינת נתוני עלות הסל ברשתות נבחרות, המייצגות רשתות המאופיינות ברמת מחירים נמוכה יחסית, הפער בין הרשתות עומד על כ-11% (95 ₪) בין הרשת היקרה שהיתה באפריל שוק מהדרין לזולה – רמי לוי.

 

ככלל, עליות המחירים המשמעותיות נרשמו ברשתות המזוהות כרשתות עם רמת מחירים נמוכה, ואילו הרשתות המזוהות עם רמת מחירים גבוהה הציגו עליות מחירים מתונות יותר. ככל הנראה, עליות מחירים אלו נובעות מסיום מבצעי חג הפסח שחלו בחודש מרץ. 

 

הרשתות שופרסל אקספרס וסופר אלונית הציגו את ירידת המחירים הגבוהה ביותר בשיעור של 7% (76 ₪ ) ו-5% (59 ₪ ) בהתאמה. הרשתות חצי חינם, רמי לוי באינטרנט ומגה בעיר הציגו עליות מחירים בשיעור של 5% (38-51 ₪ ). יצוין כי באפריל אשתקד חל הסגר הראשון בשל משבר הקורונה.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה