בעקבות ההסלמה: הקדמת תשלומים לספקים ורשויות ודחיית דיווחי מע”מ

חשבי המשרד הונחו להקדים תשלומים לרשויות בטווח של עד 80 ק"מ מרצועת עזה; רשות המיסים מאריכה מועדי דיווח ותשלום ל-24.5

חדשות ספונסר 12/05/2021 13:35

א+א- 1

לאור המצב הביטחוני וההכרזה על מצב מיוחד בעורף, הנחה החשב הכללי יהלי רוטנברג, את חשבי משרדי הממשלה להקדים ולשלם לספקים ולרשויות בטווח של עד 80 ק"מ מרצועת עזה את התשלומים המגיעים להם באופן מידי וללא תלות בימי האשראי.

 

יש להדגיש כי בשלב זה עבודת האגף מתקיימת כבשגרה. האגף ערוך להפעיל את כל המערכות הכספיות ולשמור על רציפות תפקודית בכל משרדי הממשלה, ובעל יכולת לעמוד בכל תרחיש קיצון פיננסי עם מקורות נזילות זמינות בהיקף גבוה.

 

החשב הכללי, יהלי רוטנברג: "לאורך השנים הכלכלה הישראלית מפגינה חוסן יוצא דופן והתאוששות מהירה מסבבי לחימה וזעזועים נוספים. יש לזכור כי המשק הישראלי הינו בעל מאפיינים כלכליים בסיסיים חזקים המאפשרים גמישות פיננסית ויכולת להתמודד גם עם תרחישים חמורים. אנו עוקבים אחר ההתפתחויות, וערוכים לתת מענה רחב ומהיר לכל תרחיש ככול שנדרש".

 

בנוסף, לאור אירועי הימים האחרונים, ולבקשת הלשכות המקצועיות בישראל, לשכת רואי חשבון ולשכת יועצי המס, החליט מנהל רשות המסים, ערן יעקב, לדחות את מועד הדיווח התקופתי למע"מ לציבור העוסקים שאינם חייבים בדוח מפורט עד ליום שני 24/5/2021. מועד זה הינו גם לעוסקים המדווחים דיווח חד חודשי לחודש אפריל 2021.

 

יובהר, מועד הדיווח והתשלום לניכויים ולמקדמות מס הכנסה הינו ללא שינוי ומועד הדיווח והתשלום לדו"ח מפורט למע"מ יחול אף הוא ביום שני 24/5/21.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    אני מירושלים והמחזור מכירות ירד ערב חג ל 0

    אני בקושי התחלתי להתאושש מהקורונה וזה הורג אותי אני מרגיש שזהו נגמר לי הסוס

    ארי 13/05/2021 17:29