הממונה על התחרות שוקלת לקנוס את פייסבוק ב-6 מיליון ש”ח

פייסבוק ישראל ביצעה רכישות של חברות ישראליות אך לא דיווחה על כך לרשות התחרות ולא קיבלה את אישור הממונה לפני ביצוע העסקאות

חדשות ספונסר 11/05/2021 15:01

א+א- 1

מיכל הלפרין, הממונה על התחרות הודיעה היום, לחברת פייסבוק כי היא שוקלת לקבוע שהחברה ביצעה מיזוגים שהיו חייבים בדיווח לפי חוק התחרות ושבכוונתה להטיל על פייסבוק עיצומים כספיים בסכום כולל של כ-6 מיליון ש"ח בכפוף לשימוע.

 

מכתב השימוע נשלח לפייסבוק לאחר שנמצא שהיא רכשה בשנת 2018 ובשנת 2019 שתי חברות ישראליות (RedKix ו- Service Friend, בהתאמה) ולא דיווחה על העסקאות לרשות התחרות, או קיבלה את אישור הממונה בטרם ביצעה אותן, כנדרש על פי חוק התחרות.

 

בדיקת הרשות העלתה שהעסקאות בוצעו על ידי פייסבוק היו חייבות בדיווח מכוח "חלופת המונופולין" – לפיה בעל מונופולין, מוכרז או לא, נדרש להגיש הודעת מיזוג בכל עסקה שהוא צד לה ובקבלת אישור הממונה בטרם יבוצע המיזוג.

 

מבדיקת הרשות עולה כי פייסבוק, המחזיקה גם ברשת החברתית אינסטגרם, היא לכאורה, בעלת מונופולין בשוק הרשתות החברתיות למשתמשים פרטיים בישראל ולכן העסקאות היו חייבות בדיווח.

 

פייסבוק לא הודיעה על רכישת החברות, ולא התקבל בעניינן אישור הממונה. בשל כך, הממונה הודיעה שהיא שוקלת, להטיל עיצומים כספיים בסך כולל של כ-6 מיליון ש"ח על פייסבוק ישראל וחברת האם שלה בארצות הברית Facebook Inc..

 

קביעת הממונה וכוונתה להטיל עיצומים כספיים כפופות לשימוע. לפייסבוק 60 יום לטעון את טענותיה בפני הממונה ביחס למכתב כוונת החיוב.

 

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    צחוק מהעבודה

    אמנם אם היא תשלם 6 מיליון זה ייווצר תקדים 6 מיליון ??? כסף לקופת צדקה למה חוזר תמיד המספר 6 מיליון מספיק סבלנו השם ינקום דמם

    Naxsus 12/05/2021 15:27