איך מוציאים ספר לאור?

המהפכה הדיגיטלית שינתה את תחום הוצאת הספרים מן היסוד וחנות הספרים הגדולה והמצליחה ביותר היא אמזון. כיצד מוציאים ספר לאור ומדוע יש צורך בהוצאת ספרים באמזון?

תוכן מקודם 21/04/2021 10:19

א+א-

תהליך ההוצאה לאור של ספר היא כיום שונה מהותית ממה שהייתה בעבר, אפילו בעבר הקרוב יחסית של לפני כמה עשורים ספורים. המהפכה הדיגיטלית כמובן שינתה גם את התחום של הוצאת ספרים מן היסוד, בין השאר בזכות העובדה כי כיום חנות הספרים הגדולה והמצליחה ביותר בהיסטוריה היא בכלל אתר אינטרנט (אמזון) – מה שמשפיע מהותית על האופן בו מוצאים לאור ומופצים ספרים כיום. כיצד מוציאים כיום ספר לאור ומהן הפעולות הספציפיות שהשתנו מהותית בעקבות המהפכה הדיגיטלית והצורך/רצון בהוצאת ספרים באמזון ובאינטרנט באופן כללי?

 

הוצאת ספרים באמזון –במה זה כרוך?

חלק ניכר מעולם הוצאות הספרים השתנה כאמור מהותית ובנוי כיום באוריינטציה ברורה של הוצאה ושיווק של הספר ספציפית באמזון. על מנת לעשות זאת יש לקדם ולשווק את הספר באמזון, וזה בפני עצמו כבר תחום עיסוק שלם ועולם ומלואו. במידה מסוימת של דמיון לתחום של קידום אתרי אינטרנט, גם ספר המוצא כיום לאור באמזון נדרש לשיווק וקידום ייעודיים בפלטפורמה זו, מה שמצריך כמובן ידע, ניסיון ושימוש בכלים ובשיטות ייעודיות אשר פותחו במיוחד עבור צורך זה.

 

כלומר, מה שצריך לעשות מי שמעוניין להוציא לאור ספר באמזון זה קודם כל לפנות להוצאת ספרים מקצועית המתמחה בתחום הוצאת ספרים וקידומם באמזון. הוצאה לאור שכזו גם תסייע לכם בכל הקשור למשימת תרגום ספרים והפצתם באינטרנט תחת שפות שונות (הן באמזון והן באתרים וחנויות מקוונות אחרות) ואף תציע שירותי ייצוג ספרותי בחו"ל – ייצוג של הסופר במדינות בהן נמכר הספר תוך שמירה והגנה על זכויות היוצרים וכד’.

 

שירות מלא המתייחס לכל שלבי ההוצאה לאור והשיווק של הספר

פנייה להוצאה לאור המתמחה גם בקידום ספרים באמזון היא כאמור הצעד הראשון והחשוב ביותר שכדאי לנקוט על מנת להוציא ספר לאור כיום בצורה יעילה ומקצועית, אך חשוב להבין את החשיבות העצומה של בחירה מוקפדת של ההוצאה לאור עימה תעבדו. הוצאה טובה ומקצועית תדאג כיום לכל השלבים השונים של הוצאת הספר לאור, החל מעריכה ספרותית ולשונית ותרגום הספר ועד לשיווקו וקידומו באמזון ותחת שפות שונות.

 

כלומר, הערך המוסף שתעניק לנו כיום הוצאה לאור המתמחה גם ובמיוחד בהוצאה דיגיטלית לאור (כלומר – הוצאה לאור ושיווק באמזון) הוא שירות מלא ומקיף הכולל את כל השלבים השונים של ההוצאה לאור והשיווק של אותו ספר. החל מהפניית הטקסט שלכם לעורכים ספרותיים ולבעלי מקצוע נוספים הנדרשים על מנת להשים את עריכתו הסופית של הספר ועד כאמור לעבודה מול מתרגמים שונים ושמירה על האינטרסים שלכם (הסופרים) במדינות שונות בהן הוא נמכר – הוצאה של ספר לאור כיום ובמיוחד באמזון מצריכה גוף המתמחה בעולם זה, וייתן לכם את כל השירותים השונים הנדרשים על מנת למקסם את הסיכויים של הספר שלכם להצליח.

 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה