עופר זיו, מנכ"ל ויתניה קרדיט: דורון סהר

ויתניה מקימה פרויקט משותף עם בני לנדא בהיקף של כ-320 מיליון שקל

החברה רוכשת מלנדא מחצית מקרקע שבבעלותו בקריית המדע בנס ציונה תמורת 35 מיליון שקל, עליה יקימו החברות פרויקט משולב של תעשיה, מעבדות ומשרדים

חדשות ספונסר 20/04/2021 12:12

א+א-

חברת ויתניה חתמה על הסכם עם חברות שבבעלות בני לנדא לרכישת 50% מקרקע בשטח של כ- 14 דונם בקריית המדע בנס ציונה, שהם חלק מתוך חטיבת קרקע גדולה יותר שבבעלות קבוצת לנדא.

 

על הקרקע הנרכשת יקימו החברות יחד פרויקט משולב של תעשיה מעבדות ומשרדים ובנוסף ויתניה תשכיר חלק מהשטחים לקבוצת לנדא עצמה. עבור הקרקע תשלם החברה 35 מיליון שקל ממקורותיה העצמיים.

 

לפי הדיווח, ויתניה תרכוש מקבוצת לנדא מחצית מכל הזכויות וההתחייבויות בקרקע, כולל זכויות בנייה קיימות בשלב א’ של הפרויקט וזכויות בנייה עתידיות שיוקצו. ויתניה ולנדא יבנו יחד פרויקט עם שטחים בהיקף של כ-38 אלף מ"ר הכוללים משרדים, מעבדות ואולמות ייצור, וכן שני מרתפי חניה ושימושים אחרים בשטח כולל של כ- 24 אלף מ"ר.

 

שתי החברות יחזיקו במבנה במשותף בהסכם שיתוף. את ניהול הבנייה תבצע חברת SGS, מבעלות השליטה בויתניה, וקבוצת לנדא תשכור בפרויקט כ-1,000 מ"ר שטחי משרדים, כ-8,000 מ"ר שטחי מעבדה, כ-4,800 מ"ר שטחי ייצור, כ-1,500 מ"ר שטחי מרפסות ופטיו וכן כ-200 חניות. תקופת השכירות הינה ל-15 שנה עם אופציה להארכה לעוד 10 שנים בשתי תקופות. יתרת השטחים יושכרו בשוק החופשי.

 

עלויות הקמת הפרויקט מוערכות בכ-320 מיליון שקל. העסקה כפופה להעמדת מימון בנקאי שיוסכם על שני הצדדים. דמי השכירות השנתיים שתשלם לנדא לעסקה המשותפת הם כ-12.6 מיליון שקל.

 

הובילה את העסקה בצד העסקי מיכל כספי – שפירא ואת הצדדים ייצגו בעסקה עו"ד אמיר חן ,שרונה חיים פור -אברמוביץ ושאול מזרחי ממשרד פישר ושות’ מטעם קבוצת לנדא ועו"ד אייל מרום וליאור רלוי ממשרד גורניצקי ושות’ מטעם ויתניה.

 

עפר זיו, מנכ"ל ויתניה ציין: אני שמח על הבשלת העסקה, מדובר בעסקה מורכבת שמסדירה את כל ההיבטים של הקמת הפרויקט מרכישת הקרקע, דרך הבנייה, הניהול המשותף ועד להשכרת חלק מהשטחים לחברת לנדא.

 

פארק המדע בנס ציונה הוא מפארקי ההייטק הוותיקים והגדולים בארץ והוא מאכלס כיום הוא חברות כגון HP, אלביט ואפלייד מטיריאלס הוא נהנה מקרבה למוסדות אקדמיים-מחקריים, כגון מכון ויצמן והמכון למחקר ביולוגי, וכן לתחנת הרכבת.

 

קבוצת לנדא, בראשותו של מייסד אינדיגו בני לנדא, מורכבת מארבע יחידות: לנדא ונצ’רס, המשקיעה בחברות הזנק ישראליות עם טכנולוגיות פורצות דרך; לנדא דיגיטל פרינטינג, המייצרת מכונות דפוס ננוגרפיות, המכניסות את תעשיית הדפוס המסחרי וענף האריזות לעידן הדיגיטלי; לנדא לאבס, המפתחת ננו-טכנולוגיות מהפכניות לתחומים רבים, מאנרגיה סולרית וקוסמטיקה ועד דפוס דיגיטלי; ו- Lusix, בתחום יהלומי מעבדה.

 

חברת ויתניה, הנסחרת בבורסה לניירות ערך בתל אביב לפי שווי של 953 מיליון שקל, היא מהחברות הוותיקות בישראל בתחום הייזום, הפיתוח, הבניה החזקה וניהול מבני משרדים, מסחר, מגורים ומלונאות בארץ ובחו״ל. בבעלות החברה מאות אלפי מ״ר שטחי משרדים ומסחר מניבים ברחבי הארץ ובחו״ל המושכרים למגוון שוכרים ועוד פרויקטים בהיקף של כ-400 אלף מ״ר בהליכי תכנון, בנייה ופיתוח בתל אביב, ירושלים, הרצליה פיתוח, פתח תקווה, מודיעין ואור יהודה.

 

  1. מניות בכתבה
  2. ויתניה

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה