להב אל.אר: דלק נכסים ואזורים רוכשות תחנת תדלוק בירושלים בכ-92.5 מיליון שקל

החברות שהקימו שותפות בחלקים שווים רכשו גם את הקרקע ואת התחנה מרמ"י תמורת כ-40 מיליון שקל; יפעלו להקמת פרויקט של 220-250 דירות במתחם וכ-5,000 מ"ר שטחי מסחר

חדשות ספונסר 20/04/2021 11:03

א+א- 2

להב אל.אר שבשליטת אבי לוי ובניהולה של חוה זמיר טואף, מודיעה על רכישה ראשונה לשותפות בין החברה הבת דלק נכסים לבין אזורים. החברה הבת דלק נכסים השלימה במשותף עם אזורים רכישה של תחנת תדלוק הנמצאת בצומת פת (עיר שלם) בירושלים תמורת כ-92.5 מיליון שקל.

 

במקביל, החברות ירכשו את הקרקע מרשות מקרקעי ישראל תמורת כ-40 מיליון שקל כך שהיקף העסקה הכולל הינו כ-132.5 מיליון שקל. בכוונת החברות להקים במתחם פרויקט יוקרתי של כ-220-250 דירות במתחם ושטח מסחרי של כ-5,000 מ"ר על פי תוכנית המתאר בצמוד לקו הרכבת הקלה. 

 

ביום שלישי שעבר נחתם הסכם שותפות בין דלק נכסים בניהולו של פליקס שופמן ואזורים להקמת פרויקטי מגורים בתחנות תדלוק של חברת דלק, המנוהלת על ידי יורם אייל. התחנה מופעלת כיום על ידי חברת דלק בהסכם שכירות ארוך טווח.

 

הפרויקט עצמו יוצא לתכנון, כאשר עד לאישור הפרויקט ותחילת ההקמה צפויה התחנה להמשיך לפעול תחת דלק ישראל על פי ההסכם הקיים כיום, כאשר דלק תמשיך לשלם שכירות לדלק נכסים ואזורים עד תחילת הקמת הפרויקט. בנוסף, בכוונת החברה להקים בתחנה חנות מרשת מנטה במקום סופרמרקט הקיים בה כיום.

 

אבי לוי, יו"ר להב אל.אר: "אנו שמחים על העסקה הראשונה במסגרת שיתוף הפעולה בינינו לבין אזורים. עסקה זו משקפת את האסטרטגיה המשותפת של שלוש החברות - שילוב מנצח של דלק נכסים, המזהה הזדמנויות פיתוח במחירים אטרקטיביים, אזורים, מותג מוביל בתחומי המגורים עם ידע בתחום התכנון, השיווק ומיתוג הפרויקטים ודלק ישראל שתהנה מהפעלת התחנה עד הקמת הפרויקט. אני סמוך ובטוח ששיתוף הפעולה בין החברות יוביל להזדמנויות נוספות ויהווה חלק מתהליך ההשבחה של דלק ולהב אל.אר".

 

כזכור, בחודש אוקטובר 2020 השלימו להב אל.אר (35%) ואורי מנצור (35%) רכישה של 70% מהון המניות של דלק ישראל תמורת כ-525 מיליון שקל, כאשר במרץ 2021 הגדילה להב אל.אר את חלקה בחברה לכ-40%.

 

הרוכשים פעלו לפיצול דלק לשתי חברות. הראשונה, דלק נכסים שעוסקת ביזום ניהול הקמה הפעלה של נכסי נדל"ן מניב בזכויות בנייה של אלפי מ"ר בתחנות, והחברה השנייה, דלק ישראל שעוסקת בפיתוח, ניהול והפעלה של נכסי קמעונאות, מכירת דלקים, הפעלת תחנות ואנרגיה. ההליך כולו אושר ע"י רשויות המס.

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  מי חיפש מנייה לטווח ארוך ולא מצאה?|31|

  אם על כל יחידה ירוויחו חצי מיליון בממוצע לפחות זה רווח 300 מיליון לערך שחצי מי זה שייך ללהב עוד כמה פרויקטים האלה ומנייה בדרך הכפלה שווי שוק, מנייה שחובה בכל תיק לאוהבי סיכון מחושב לפי דעתי לא המלצה, דיון בלבד,
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  sasan 20/04/2021 11:30

 2. 2
  אני חושב שבקרוב נשמע עוד הרבה

  הודעות כאלה עסקת הקנייה של דלק ישראל תניב ללהב רווחים ענקיים אני מקווה שנראה את זה בדוחות הקרובים העסקה מכניסה את להב לשוק הנדלן המקומי הרותח מחזיק ולא ממליץ
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  חגי8000 20/04/2021 11:11