לנהוג נכון מהרגע הראשון - טיפים לבחירת מורה נהיגה

המלצות, בדיקת רקע, השוואת מחירים ופגישה אישית הם רק חלק מהשיקולים שכדאי לכם לבדוק לפני שתבחרו מורה נהיגה. רוצים לשפר סיכויי הצלחה? הנה הטיפים שיעזרו

תוכן מקודם 20/04/2021 09:58

א+א-

בחודש יולי 2018 נכנסה לתוקף רפורמה משמעותית במערך מבחני הנהיגה המעשיים בישראל, מה שכולנו קוראים לו "טסטים". כחלק מהרפורמה הופרטו למשל מערך מבחני הנהיגה ובוטלה העסקת בוחני הנהיגה בתור עובדי ציבור בשירות המדינה. בנוסף, מטרת הרפורמה הייתה לקצר זמני המתנה לבחינה, להגביר את הפיקוח הממשלתי על הזכייניות ולשלב כמה שיותר אמצעים טכנולוגיים תוך שיפור האפשרות לערער על תוצאות הבחינה.

 

מה שלא השתנה וגם לא צפוי להשתנות בקרוב זה התלות במורה נהיגה טוב. אם רוצים להגדיל את הסיכוי לעבור את המבחן, צריך להשקיע בבחירת מורה מקצועי, אמין ובעל ניסיון. אבל איך יודעים לזהות את זה מראש? הנה כמה טיפים שיכולים לסייע:

 

1. קבלו המלצות מאנשים שאתם סומכים עליהם

חברים, קרובים ובני משפחה יכולים לעזור לכם לבחור מורה נהיגה. המלצה אובייקטיבית שניתן לסמוך עליה היא אינדיקציה מעולה לרמת המקצועיות של המורה, בלי שאתם בעצמכם תצטרכו להתחייב ועוד הרבה לפני שתעלו על ההגה.

 

לא מכירים אישית מישהו שעבר שיעורי נהיגה עם מורה טוב ויכול להמליץ עליו? זה הזמן להפעיל את רשת האינטרנט. אמנם גם בפורומים המקצועיים וברשתות החברתיות לא תמיד ברור מי נותן את ההמלצה, אך עדיין מדובר על דרך מעולה לבצע סינון גס בין האפשרויות השונות שעל הפרק.

 

2. בדקו על איזה רכב המורה מלמד

רבים נוטים להקל ראש בשאלה על איזה רכב המורה מלמד. מצד אחד, זה אכן שיקול פחות קריטי בהשוואה לרמת המקצועיות של המורה או לניסיון שלו עם תלמידים בגילכם. מצד שני, מורי נהיגה מעודכנים נדרשים לבצע את ההתאמות.

 

אחת הדרכים הכי טובות לוודא שמדובר על מורה שיודע לזהות לאן נושבת הרוח היא לתת עדיפות למי שמלמד על רכב חשמלי. למעשה, משרד הרישוי כבר הורה למורים להקדיש זמן בשיעורי הנהיגה ללימוד אודות הרכב החשמלי – גם אם המורה עצמו אינו מחזיק רכב כזה – מתוך נקודת הנחה שהדגמים הללו הם העתיד. אז אם למורה שלכם אין רכב חשמלי או שהוא לא יודע מה זה, אולי שווה להמשיך לחפש.

 

3. אל תתרשמו רק מהמחיר

עוד טעות רווחת היא לבחור מורה נהיגה לפי המחיר שאותו הוא גובה פר שיעור. כמובן שהשיקול הכלכלי הוא משמעותי כי סביר להניח שהתקציב שלכם אינו בלתי מוגבל, אולם יותר חשוב שתדעו לנהוג בצורה בטיחותית, כחוק ובאופן ראוי – מאשר שתחסכו עכשיו עוד כמה שקלים.

 

בנוסף, היזהרו ממחיר נמוך מדי בצורה מחשידה. אם ביצעתם השוואת מחירים וגיליתם פער של עשרות אחוזים לכאורה לטובתכם, זה צריך להדליק נורה אדומה. לרוב, יהיה מדובר על מורה לא מספיק מנוסה שרק עושה את צעדיו הראשונים. זו אמנם לא סיבה לפסול אותו על הסף, אבל צריך להיות מודעים לזה.

 

4. פגשו את המורה מחוץ לרכב

שיחה של כמה דקות עם מי שעומד להיות מורה הנהיגה תאפשר לכם להתרשם מהכימיה האישית. הכימיה חשובה מאוד במהלך שיעורי הנהיגה, כי היא תקבע עד כמה תרגישו בטוחים לסמוך עליו ועל ההוראות שלו.

 

פגישה עם המורה לא עולה לכם כסף ולא דורשת השקעה של יותר מדי זמן. את הפגישה אף אפשר לקיים עם 2-3 מורים שונים ומומלצים, כדי לבסס את ההחלטה בצורה טובה יותר. בהצלחה וסעו בזהירות!

 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה