קרדיט: פלאש90, קובי גדעון

ח”כ כץ בדיון על הפרטה: ”יש מקרים בהם הממשלה לא יודעת לנהל ולהתנהל”

ח"כ יחימוביץ’: "זאת ממשלת ד"ר ג’קיל ומיסטר הייד: מצד אחד מפריטה ומצד שני רוצה להילחם בעוני"

מערכת ספונסר 31/01/2011 12:12

א+א-

התבטאויות חריפות כנגד התנהלות ממשלות ישראל נשמעו היום בדיון מיוחד שנערך בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת, בראשות ח"כ חיים כץ (ליכוד). הדיון עסק במצבם הקשה של עובדים בעידן של הפרטת שירותים, בעקבות דו"ח בנושא שפרסם מכון ון ליר.
ח"כ כץ פתח את הדיון ואמר: "ממשלות בישראל נתנו את נכסי המדינה במתנה לאנשי עסקים. הן מכרו נכסים במחירי רצפה, כמו במקרים של דלק וישראמקו, חלק ניכר מהעובדים הלך הביתה והיתר נפגעו. נתקלתי במקרה בו עובד נפטר במהלך יום העבודה, אבל אף אחד לא זיהה אותו ולא ידעו למי לפנות. הוא היה עובד קבלן, שקוף ולא מוגדר".


ח"כ שלי יחימוביץ’ (עבודה): "העיוורון הוא אחד מיסודות שיטת ההפרטה. המדינה רוצה להיות עיוורת ולא לדעת פרטים על העובדים. אנחנו במסלול של התדרדרות מוחלטת, ונמצאים במקום הראשון בין מדינות ה-OECD בפער בין עשירים לעניים. האיום האסטרטגי הנשקף למדינת ישראל הוא בתהליכים האלה, ולא במה שמתרחש באיראן".


ח"כ אילן גילאון (מרצ): "אם ממשלות ישראל סבורות שמדינת ישראל היא עסק כלכלי, אז קחו את המפעל הציוני, גשו ליולי עופר ותמכרו לו אותו בחצי עלות. ערך היעילות הכלכלית אינו ערך עליון. אם יש צמיחה, אבל אין חלוקה – יש בעיה".


פרופ’ יצחק גל-נור, מכון ון ליר: "אי אפשר להשתמש בסיסמאות של יעילות כלכלית וגמישות ניהולית. אם הממשלה לא יודעת לנהל, היא גם לא יודעת לפקח".

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה