מיזוגים ורכישות

הממונה על התחרות אישרה את מיזוג מגה אור ודיסקונט השקעות

הצדדים יחויבו למכור את נכסי ישפרו במודיעין וקרית גת לפני שיוכלו לבצע את המיזוג; אישור התקבל גם ממשרד התקשורת

חדשות ספונסר 16/03/2021 12:12

א+א-

הממונה על התחרות אישרה בתנאים היום את המיזוג בין חברת מגה אור לדיסקונט השקעות. מגה אור פועלת בתחום ייזום, החזקה, תפעול והשכרה של נכסי נדל"ן, ובפרט מרכזים מסחריים ומרכזים לוגיסטיים ובמסגרת העסקה מעוניינת לרכוש 29.9% ממניות דסק"ש.

 

כיום, דסק"ש מחזיקה במספר חברות הפועלות בענפים שונים, ביניהן בחברת ישפרו חברה ישראלית להשכרת מבנים בע"מ אשר עוסקת גם היא בתפעול והשכרה של מרכזים מסחריים. בדיקת הרשות באזורים בהם פועלים הצדדים הביאה לכדי מסקנה שהצדדים יחזיקו בנתח שוק משמעותי במודיעין וקרית גת ולכן באותם אזורים המיזוג עלול להביא לפגיעה בתחרות ובצרכנים.

 

לאחר בחינה מעמיקה של המיזוג החליטה הממונה לאשר את המיזוג בכפוף לתנאים שיחייבו את מכירת המרכזים המסחריים של ישפרו במודיעין (ישפרו סנטר) ובקרית גת. על המכירה של המרכזים האלה להתבצע קודם לרכישה של דסק"ש על ידי מגה אור (fix it first).

 

הממונה קבעה מספר תנאים שנועדו להבטיח כי מכירת נכסי ישפרו תעשה לגורם שיתחרה בצדדים למיזוג ובכלל זה קבעה שנכסי ישפרו לא ימכרו לביג מרכזי קניות בע"מ.

 

בנוסף הבהירה הממונה לצדדים, כי גם רכישה של אחזקות מיעוט בדסק"ש, אשר אינה מחייבת אישור מיזוג, עשויה לעלות בנסיבות מסוימות כדי הסדר כובל פסול, ועל הצדדים לבחון כל רכישה של אחזקות מיעוט בדסק"ש על רקע דברים אלה.

 

בנוסף דיווחה הבוקר החברה על קבלת אישור ממשרד התקשורת לעסקה. אישור שר התקשורת היוצא בני גנץ נדרש כיוון שדסק"ש מחזיקה ב-48% ממניות סלקום, ולכן בעל השליטה בה יהיה גם בעל השליטה בסלקום. אולם מכיוון שמגה אור תחזיק רק 29.9% בדסק"ש כאמור, ניתן ההיתר ממשרד התקשורת.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה