קרן ריאליטי מוכרת לפניקס נכס בת”א תמורת 183 מיליון שקל

במסגרת העסקה הבטיחה הקרן את המשך פעילותו של המתחם כמרכז תרבותי-חברתי בשכונה, הכולל את פעילות מרכז ביכורי העתים של העירייה לשנים הקרובות

חדשות ספונסר 04/03/2021 16:17

א+א-

קרן ריאליטי מוכרת נכס בלב העיר תל אביב לחברת הביטוח הפניקס וחברת בנייני העיר הלבנה. הנכס, בציר מפגש הרחובות לינקולן, סעדיה גאון ולויד ג’ורג’, שימש בעבר כמרכזיית תקשורת ומשרדים של בזק. שטחו של הנכס הוא כ- 4.5 דונם בהם מבנה בנוי בשטח של כ- 2,000 מ"ר וכן שטחים תת קרקעיים.

 

הקרן רכשה את מרכזיית בזק שפעלה במקום בשנת 2015 בשותפות עם חברה פרטית שבבעלות צבי וענת ברק , ושילמה תמורתו 122 מיליון ₪. באותו זמן ייעודו של המתחם היה לתעסוקה וכלל זכויות בניה של כ- 17,000 מ"ר למשרדים ב- 16 קומות.

 

הקרן קידמה במשך השנים, בשיתוף עם העירייה, את השימוש העתידי במתחם שמיועד למגורים ומסחר בבניה מרקמית, בהתאם לתכנית המתאר של העיר. מאז שנרכש, הקרן השקיעה סכומים משמעותיים בשיפוץ המבנה הישן והפכה אותו למוקד תרבות ופעילות קהילתית בשם "לינקולן 16 – מרחב עשייה עם ערך", שנוהל על ידי מחלקת האימפקט של קבוצת קרנות ריאליטי.

 

המתחם משמש מרחב פעיל לאירועי תרבות ואמנות רבים, ומאכלס בין היתר את "מרכז ביכורי העתים" -בית הספר לאומנויות הבמה של עיריית תל אביב, המכון למנהיגות איכותית, חושן-ארגון החינוך וההסברה של הקהילה הלהט"בית, ואת "זיכרון בסלון", הפועלת לציון יום השואה בדרך אלטרנטיבית משמעותית.

 

עוד במתחם אינקלו בית ספר לתלמידים עם ובלי צרכים מיוחדים, כל זכות - מאגר המידע המקיף ביותר על זכויות תושבי ישראל, עמותת סושיאלייז ורבים אחרים. במסגרת העסקה, הבטיחה הקרן את פעילות המתחם לשנים הקרובות שבמהלכן ימשיכו היזמים בתכנון החדש.

 

את קרן ריאליטי ומשפחת ברק ייצגה בעסקה עו"ד קארין פריד, שותפה במשרד הרצוג פוקס נאמן. את הרוכשות יצגו עו"ד דנה סואידמן ושלומי כהן ממשרד גרוניצקי ושות’

 

אוהד רוזן מייסד ושותף מנהל: "הפרויקט מביא לידי ביטוי הלכה למעשה את תפיסת הקרן –רכישת נכסים אורבניים שאינם בשימוש המיטבי או מהווים ’פילים לבנים’, ולהשפיע על סביבות הנכסים שהיא מפתחת, תוך שילוב הקהילה והרשות המקומית בשימושי הביניים במהלך תהליך ההשבחה, והנו דוגמה נוספת לשיתוף הפעולה הפורה עם עיריית תל אביב לטובת תושבי העיר.

 

הפרויקט מצטרף להשקעות נוספות של הקרן המתאפיינות ברכישת נכסים במיקומים אסטרטגיים ונקיטת פעולות השבחה אקטיביות ומורכבות אשר מציפות ערך ללא תלות במחירי השוק. לקרן ראייה ארוכת טווח ונכסיה נבחרים בקפידה רבה כאשר פחות מ- 2% מהנכסים שנבחנים בסופו של דבר נרכשים".

חדשות ספונסר

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה