מגמה מעורבת בתל אביב, מדד הבנקים עולה 1.2%

תל אביב 90 יורד 0.15%; אקסיליון מזנקת 8.5%; אנרג’יאן נופלת 4%; פורסייט קופצת 15.1%; עליות קלות באירופה; ירידות של עד 0.5% בחוזים העתידיים

מערכת ספונסר 02/03/2021 12:00

א+א-

יום המסחר השלישי לשבוע זה מתנהל במגמה מעורבת וללא תנועות חדות, על רקע התנודתיות בשווקים, שלא מצליחים למצוא כיוון בימים האחרונים. אמש אישרה הממשלה את השלב הבא בהסרת המגבלות, החל מיום א’ יחזרו גם תלמידי כיתות ז’-י’ ויפתחו המסעדות וגני האירועים.

 

מדד תל אביב 35 נסחר בשעה זו ללא שינוי (0.04%), כך גם תל אביב 125. מדד הבנקים מטפס 1.2%, בעוד מדד הנפט יורד בשיעור דומה. מדד הנדל"ן מוסיף 0.25%. מבין המדדים הסקטוריאלים נציין כי מדד התקשורת וטכנולוגיות מידע יורד 0.8%.

 

במדד תל אביב 125 בולטות מניות אקסיליון בעליה של 8.5%, אלוט מוסיפה 3.7% ובזן מטפסת 2.9%. מנגד, אנרגיאן נופלת 3.9%, אקוואריוס מנועים מאבדת 3.3% ובאטמ נחלשת 3.12%. 

 

מניות הארביטראז’ חזרו היום בפער חיובי על מדד ת"א 35 ובפער שלילי בדולר רציף. מבין מניות המדד בולטות היום מניית פריגו בפער חיובי של 2.62% ואורמת טכנו שחוזרת בפער חיובי של 1.91% ודוחה הבוקר טענות על שחיתות שמפנה כלפיה בית ההשקעות הינדנבורג.

מניית טבע חוזרת בפער שלילי של 0.99%, ומניית לייבפרסון בפער שלילי של 0.63%.

אמש לאחר סיום המסחר, דיווחו דיסקונט ושופרסל על הסכמת הממונה על התחרות, לשיתוף פעולה ביניהן בהקמת ארנק דיגיטלי. המיזם המשותף יבוסס על פלטפורמת התשלומים "פייבוקס" וישרת את לקוחות כל הבנקים.

 פורסייט דיווחה כי חברה בת שלה, איי-נט, השלימה בהצלחה ניסוי עם יצרן רכב גלובלי. הניסוי הינו חלק מפרויקט פיילוט עם יצרן הרכב לשילוב אפשרי בפרויקט העיר החכמה של היצרן.

אנלייבקס ו - Mount Sinai Health System מודיעות על שיתוף פעולה. מטרתו היא לבחון את הפוטנציאל של Allocetra בשילוב תרופות מאושרות לסרטן בחולים עם גידולים סרטניים מוצקים שאינם מגיבים לטיפולים באותן התרופות.

פריגו מפרסמת דוחות ומוכרת את פעילות תרופות המרשם, חטיבת התרופות הגנריות, לאלטריס בתמורה ל - 1.55 מיליארד דולר. הכנסות פריגו ב - 2020 עלו ב - 4.7% אך בשורה התחתונה הציגה הפסד של 175 מיליון ₪.

אלוט פרסמה נתונים לפיהם ניסיונות הפישינג באירופה זינקו ב - 718%, והיוו 51% מכל איומי הסייבר כנגד משתמשים. אלוט חסמה לדבריה יותר מ - 2 מיליארד איומי סייבר במהלך 2020.

מסקירת לאומי: "הקור קיצוני בארה”ב גרם לנזק המוערך במאות מיליוני דולרים לסקטור האנרגיה. תפוקת הנפט של ארה"ב צפויה לחזור למסלול של צמיחה, מה שצפוי לאתגר את רמת המחירים הנוכחית. החוזים העתידיים צופים ירידה מסוימת במחיר הנפט בטווח הבינוני והארוך".

אירודרום השלימה את רכישת SGC והפעילות הביטחונית של NPO. רועי דגני מנכ״ל ומייסד החברה: ״אירודרום מממשת את אסטרטגיית הצמיחה שלה ורוכשת שתי פעילויות מהותיות שירחיבו את פוטנציאל הצמיחה שלה לשווקים ויעדים חדשים".

פברואר 2021 היה עוד חודש חיובי מתון לקופות הגמל והפנסיה. תשואות חיוביות בשווקי העולם בסיכום פברואר תמכו בתשואת הקופות החודש. קופות הגמל המנייתיות השיגו תשואה של כ - 3.1% מתחילת שנת 2021.

נחתם הסכם המיזוג בין ALD והאב סקיוריטי לפי שווי של 145.3 מיליון דולר. שיעור ההחזקה של בעלי מניות HUB בחברה לאחר ההקצאה יהיה כ - 51%. החברה מתכננת גיוס של כ - 50 מיליון דולר ממשקיעים והזרמת כספים לטובת פעילות החברה בהיקף של כ - 40 מיליון דולר.

משרד האנרגיה גבה בשנת 2020 למעלה מ - 1.1 מיליארד ₪ מתמלוגי גז ומחצבים. מדובר בעלייה של 241 מיליון ₪ לעומת ההכנסות שנגבו בשנת 2019. העלייה מגיעה בעקבות חיבור מאגר לוויתן והייצוא למצרים וירדן.

באטמ מימשה אופציה למכירת NGSoft תמורת 105.1 מיליון ₪. הרוכשת היא חברת אצטק, ספקית שירותי ענן השייכת לקרן סקיי. תמורת הרכישה תאפשר לבאטם להאיץ את פעילותה במיוחד בתחום הדיאגנוסטיקה המולקולרית.

יוחננוף רוכשת את השליטה ברשת זול סטוק. רשת הדיסקאונט של מוצרים לבית מפעילה 51 חנויות ברחבי הארץ. הרכישה מתבצעת לפי שווי של כ - 90 מיליון ₪.

קרן ריאליטי וקרדן נדל”ן רוכשות את מתחם פרדס שניר ב - 336 מיליון שקל. השטח המתפרש על 55 דונם ליד אצטדיון בלומפילד בתל אביב, מיועד למגורים, תעסוקה ומסחר בהתאם לתוכנית המתאר של תל אביב.

 בזן מסכמת שנה קשה עם הפסד נקי של 274 מיליון דולר. ההכנסות ירדו ב - 37% והסתכמו ב - 4.06 מיליארד דולר. בצד האופטימי, מתחילת 2021 חלה עליה ניכרת במרווחי הזיקוק והפולימרים.

שותפות רא”מ מקדמת שיתוף פעולה עם אנפיט בתחום האנרגיה המתחדשת. החברה בוחנת כניסה לתחום אנרגיית רוח בליטא ובפינלנד ושמש בפולין. ל -Enefit Green פרויקטים במדינות אלו בהיקף של למעלה מ - 400 מגה וואט הספק מותקן של אנרגיות רוח ושמש.

אחרי העליות החדות בינואר, פברואר מסתכם כחודש מעורב בבורסה המקומית; תל אביב 35 ירד 1.5% אחרי עלייה של 5% בחודש הקודם, 2.6 מיליארד ₪ גויסו בהנפקות לציבור ובהנפקת זכויות, 13 חברות חדשות נכנסו לבורסה.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה