הראל מממשת פורטפוליו של נכסי מגורים במערב ארה”ב תמורת 645 מיליון דולר

הרווח המצטבר בעסקה עומד על כ- 100 מיליון דולר; הראל השלימה לאחרונה השקעה של 100 מיליון דולר בקרן נדל"ן נוספת; החברה אישרה חלוקת דיבידנד של 30% מהרווח השנתי

חדשות ספונסר 28/02/2021 15:53

א+א-

 קבוצת הראל ביטוח ופיננסים מסיימת תהליך ארוך למימוש מכירת נכסי מגורים (Multi-family) הממוקמים במערב ארה"ב בתמורה כוללת של כ- 645 מיליון דולר. 

 

במהלך שנת 2015 רכשה הקבוצה בשותפות עם מספר גופים מוסדיים אמריקאים וחברה מנהלת טרואמריקה, פורטפוליו של 14 נכסי מגורים בסיאטל ובפורטלנד ונכס אחד ביוטה בסכום כולל של כ-408.5 מיליון דולר. לאחר הוצאות עסקה והשקעות הון, העלות הכוללת בעסקה בסך של כ- 462 מיליון דולר. חלקה של הראל בזכויות עמד על כ-44% וההון העצמי בעסקה הסתכם בכ- 72 מיליון דולר.

 

הפורטפוליו כולל כ- 2,950 יחידות דיור ב- 14 נכסים שונים המדורגים Class B. התכנית העסקית כללה בין היתר השבחה של הנכסים, ביצוע השקעות הון לשיפור פנים וחוץ יח"ד, העלאת שכר הדירה והגדלת שיעורי התפוסה.

 

תהליך מכירת הפורטפוליו התבצע בשני שלבים, כאשר במהלך חודש פברואר 2021 הושלם השלב האחרון במכירה, לפיה כמחצית מהפורטפוליו נמכר לאחת מחברות הנדל"ן הגדולות בעולם כמקבץ נכסים . סך התמורה שהתקבלה ממכירת הנכסים עמד על כ – 645 מיליון דולר ותשואת IRR למבוטחי הראל עמדה על כ- 20%, וברווח מצטבר של כ- 100 מיליון דולר. מכירת הפורטפוליו היא מימוש מוצלח והמשך של מימושים אחרים של נכסי נדל"ן של קבוצת הראל במהלך השנים האחרונות מחוץ לישראל בתשואות שנתיות דו ספרתיות שנעו בין 15-20%.

 

לצד זאת, לאחרונה קבוצת הראל השלימה השקעה נוספת בסך של 100 מיליון דולר, בקרן נדל"ן בניהול טרואמריקה המתמחה בניהול השקעות ואיתור נכסי Multifamily בארה"ב. טרואמריקה מנהלת כיום פורטפוליו נכסים של מעל 11 מיליארד דולר. הקרן תתמקד בנכסים המאופיינים בביצועי חסר ובעלי פוטנציאל השבחה במספר שווקים נבחרים בארה"ב, הראל משקיעה לצד מספר גופים מוסדיים אמריקאים מובילים.

 

איציק טוויל, מנהל אגף האשראי והנדל"ן בחטיבת ההשקעות בקבוצת הראל ביטוח ופיננסים מסר כי: "מימוש העסקת הפורטפוליו הנוכחית לצד המשך ההשקעה בקרן בניהול טרואמריקה הן דוגמאות נוספת לניסיון המצטבר של מערך הנדל"ן של הראל, בביצוע השקעות נדל"ן בארה"ב ומימושם. הראל ממשיכה בפעילות השוטפת לאיתור נכסים מניבים בעלי פוטנציאל השבחה המתאימים לתמהיל פורטפוליו נכסי החברה המניבים בישראל ובחו"ל כחלק מהרצון לפזר את ההשקעות מבחינה גיאוגרפית וסקטוריאלית בצורה הטובה ביותר".

 

בנוסף הודיעה היום קבוצת הראל כי תחלק דיבידנד בשיעור של לפחות 30% מהרווח הכולל השנתי. חברת הבת הראל ביטוח תחלק דיבידנד בשיעור של לפחות 35% מהרווח הכולל שלה. עוד החליטה  הראל על העברת האחזקה בחברת ביטוח האשראי למגורים (EMI) מהראל ביטוח להראל השקעות, דבר שיאפשר חלוקת דיבידנד חד פעמי של 310 מיליון ש"ח להראל השקעות וכן דיבידנד שוטף להראל השקעות הנאמד בסך של כ-40 מיליון ש"ח בשנה

 

בעקבות העברת האחזקה ב-EMI וחלוקת הדיבידנד להראל השקעות יסתכמו יתרות המזומנים והנכסים הנזילים של הראל השקעות במעל למיליארד ש״ח.

 

מישל סיבוני, מנכ"ל קבוצת הראל: " ההכרזה על מדיניות חלוקת הדיבידנד– מבטאת את חוזקה וחוסנה הפיננסי של קבוצת הראל ואת אמונתנו כי החברה יכולה להמשיך ולייצר רווחים שיאפשרו לשתף את כלל בעלי המניות בהצלחת החברה באמצעות חלוקת דיבידנדים".

 

חדשות ספונסר

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה