איי.סי.בי: ננוספאן ובמוקס ישתפו פעולה בפיתוח מימן נקי

החברות הגישו בקשה משותפת לתמיכה במסגרת הקרן הדו-לאומית ישראל-פלורידה ותוכנית Space Florida; תקופת הפיתוח צפויה להימשך 18 חודשים

חדשות ספונסר 28/02/2021 12:12

א+א-

חברת ננוספאן, איתה חתמה איי.סי.בי על מזכר הבנות למיזוג, חתמה על מזכר הבנות עם חברת בומקס הידרוג’ן האמריקאית, סטארט אפ בתחום האנרגיה הירוקה, לשיתוף פעולה להפקת מימן נקי. כחלק משיתוף הפעולה, החברות הגישו בקשה משותפת לתמיכה במסגרת הקרן הדו-לאומית ישראל-פלורידה ותוכנית Space Florida, המתמקדת בפרויקטים של מחקר ופיתוח בתחום החלל והתעופה.

 

שיתוף הפעולה מתבסס על בחינת שילוב הטכנולוגיה של בומקס לייצור מימן נקי באמצעות תהליך ביו-קטליטי עם יכולות ההנדסה הביולוגית שפותחה ע"י ננוספאן ויכולותיה בתחום החומרים המתקדמים וההדפסה הביולוגית.

 

מטרת שיתוף הפעולה בין החברות היא פיתוח ויצור מערכת (POC) יעילה וכלכלית להפקה מתקדמת של מימן נקי אשר יכולה לפעול באתרי המשתמשים ולספק אנרגיה זמינה ונקיה. אם תושלם מערכת כזו, היא תוכל לשמש עבור תחומים כגון: תאי דלק, מרכזי תקשורת ושרתים, מרכזי אחסון ולוגיסטיקה וקווי יצור.

 

תחום הפקת המימן צפוי להוות מרכיב מרכזי וחשוב בעולם בתחום האנרגיה החלופית. החתימה על מזכר ההבנות מהווה צעד נוסף של ננוספאן לביסוס יכולותיה בתחום זה. להערכת הצדדים תקופת הפיתוח של המערכת המשותפת צפויה להמשך כ-18 חודשים, כשבמהלך התקופה הצדדים ידונו במודלים העסקיים הפוטנציאליים במסגרת שיתוף הפעולה. 

 

לננוספאן פלטפורמה טכנולוגית המאפשרת ייצור מארגים סיביים ומבנים תלת-ממדיים העשויים ממגוון רחב של תאים ביולוגיים. טכנולוגיית "הביולוגיה כהנדסה" של החברה מאפשרת סידור מיטבי של סוגי תאים ואלמנטים ביולוגיים שונים כמארגים ביולוגיים אקטיביים, דהיינו "ריקמה" או "בד ביולוגי" חי ופעיל. לננוספאן יכולות ייצור ו"הדפסה ביולוגית" בסדר גודל תעשייתי, באופן חד-שלבי ומהיר, תוך שמירה על חיותם ו/או פעילותם של הגורמים הביולוגיים.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה