פתאל מוכרת 2 מלונות בגרמניה בכ-305 מיליון ש”ח

העסקה שנעשתה בדרך של מכירה והשכרה בחזרה כוללת את השכרת המלונות לפתאל לתקופה של 25 שנה; תזרים המזומנים הצפוי מהמכירה עומד על כ- 130 מיליון שקל

חדשות ספונסר 28/02/2021 09:47

א+א- 1

חברת פתאל נכסים אירופה חתמה על הסכמי רכישה ושכירות בחזרה ל- 2 ממלונות החברה במינכן-  לאונרדו הוטל רזידנס מינכן ומלון לאונרדו הוטל סיטי ווסט בתמורה לכ- 305 מיליון שקל, מתוכם 16 מיליון שקל לצורך שיפוצים. המכירה תותיר לחברה תזרים מזומנים נטו של כ- 130 מיליון שקל.

 

בנוסף, חתמה חברת הניהול של פתאל בגרמניה, סאנפלאואר, על הסכם שכירות מול הרוכשת, על פיו יושכרו 2 בתי המלון הכוללים 368 חדרים, ל- 25 שנה בדמי שכירות שנתיים של כ- 2.52 מיליון אירו למלון לאונרדו רזידנס וכ- 0.93 מיליון אירו למלון לאונרדו סיטי ווסט.

 

יצוין, כי החברה קיבלה הנחה בשל משבר הקורונה המתבטאת בתשלום של רק 1.78 מיליון אירו בשנה, לתקופה של 21 חודשים. השלמת העסקה כפופה למספר תנאים מתלים.

 

פעילותה של רשת מלונות פתאל באירופה כוללת 169 בתי מלון (כולל מלונות בהקמה). המלונות ממוקמים במדינות: גרמניה, בריטניה (לרבות אנגליה, סקוטלנד, ווילס וצפון אירלנד), אירלנד, ספרד, בלגיה, איטליה, קפריסין, יוון, צ’כיה, הולנד, שוויץ, פולין, פורטוגל, הונגריה ואוסטריה. ריכוז המלונות הגדול ביותר של הרשת נמצא בגרמניה, בה מחזיקה הרשת, 68 בתי מלון, בריטניה (כולל אירלנד) נחשבת לריכוז מלונות הרשת השני בגודלו באירופה, בה מחזיקה הרשת 52 בתי מלון.

 

שחר עקה, דירקטור וסמנכ"ל הכספים, מסר: "מכירת בתי המלון תיצור לנו תזרים נוסף של כ- 130 מיליון שקל נטו והינה חלק מתכניתנו האסטרטגית להגדלת הנזילות של הקבוצה, שעד כה הצליחה לגייס מעל 1.5 מיליארד שקל לקופתה.

 

בעסקה זאת איתרנו הזדמנות למכירת בתי המלון בעסקת מכירה והשכרה בחזרה (Sale and leaseback) בתנאים נוחים ובדמי שכירות מופחתים של כ- 1.78 מיליון אירו לשנה, לתקופה של 21 חודשים. במקביל בתי המלון של החברה בישראל נפתחו על פי התו הסגול ואנו עדים לביקוש גדול. אנו נמשיך לפעול על פי תוכניתנו האסטרטגית להגדלת התזרים וצמצום ההוצאות עד שנחזור לפעילות רגילה. "

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    אין אפשרות להשכיר מה שמכרת. לא חוקי

    לא חוקי להשכיר נכס שלא שייך לך. אפשר לשכור נכס שמוכרים.
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    ATUK19 28/02/2021 10:31