מלרן פרויקטים מגדילה את מסגרות האשראי בכ- 70 מיליון שקל

החברה ביצעה מהלך אסטרטגי מול המערכת הבנקאית, במסגרתו נחתמו הסכמים עם 3 בנקים; החברה סיכמה את שנת 2020 עם המשך צמיחה בהיקף תיק האשראי וגידול חד ברווח הנקי

חדשות ספונסר 25/02/2021 13:33

א+א-

חברת האשראי החוץ בנקאי מ.ל.ר.ן פרויקטים ומסחר (מלרן), דיווחה היום על מהלך אסטרטגי במסגרתו נחתמו מספר הסכמים עם המערכת הבנקאית להגדלה משמעותית של מסגרות האשראי. במסגרת הדיווחים הנפרדים עולה כי החברה מגדילה את מסגרת האשראי בכ- 70 מיליון שקל בהתקשרות עם שלושה בנקים שונים. 

 

מסגרת האשראי מול בנק א’ הורחבה ל-50 מיליון שקל, תוך הקלה באמות המידה הפיננסיות הנדרשות מצד החברה. זאת, לאחר שרק בחודש אוקטובר האחרון התקשרה החברה עימו בהסכם ראשוני להעמדת אשראי בהיקף של 20 מיליון שקל.

 

בנוסף, התקשרה החברה עם שני בנקים נוספים בהסכם להעמדת מסגרת אשראי לחברה בהיקף של 20 מיליון שקל כל אחת. הסכמים אלו מהווים המשך ישיר לאסטרטגיית החברה לגיוון, הרחבה והוזלה של מקורות המימון.

 

מהלך זה מצטרף לדיווח החברה, בשבוע שעבר, על תוצאות הדוחות הכספיים של החברה לסיכום שנת 2020 המעידים על המשך צמיחה בהיקף תיק האשראי וגידול חד ברווח הנקי. עיקרי התוצאות הכספיות לשנת 2020 מצביעות על גידול בתיק האשראי, בהכנסות המימון, נטו וברווח הנקי. בשנת 2020 הרווח הנקי גדל בכ-57% לכ-17.3 מיליון שקל.

 

מואנד ריאן, מנכ"ל מלרן פרויקטים: "הגדלת מסגרות האשראי מול המערכת הבנקאית היא מהלך אסטרטגי שיאפשר לנו לשמור על המשך הגידול העקבי בתיק הלקוחות. תהליך ניהול הסיכונים וההקפדה שלנו על איכות התיק המאופיין בפיזור של לווים ותחומי פעילות ימשך גם בשנה הקרובה. הביקוש הקיים בשוק הישראלי לאשראי חוץ בנקאי בשילוב עם האיתנות הפיננסית של החברה יאפשרו לנו להמשיך עם צמיחה מבוססת הזדמנויות."

 

מ.ל.ר.ן פרויקטים ומסחר פועלת בתחום מתן אשראי לעסקים קטנים ובינוניים (B2B), עם התמחות במגזר הערבי-ישראלי. פעילותה העיקרית של החברה היא ניכיון שיקים, וכן מתן אשראי כנגד תשלום בצ’קים דחויים עצמיים.

 

מנכ"ל החברה ובעל השליטה בה (60.4%) הוא מואנד ריאן. ויו"ר החברה הינו דוד גרנות שבעברו כיהן, בין היתר, כמנכ"ל הבנקים דיסקונט, איגוד והבינלאומי, וכן כיו"ר ועדת האשראי בהראל ביטוח. מניות החברה נרשמו למסחר בדצמבר 2020.

חדשות ספונסר

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה