אלקטרה נדלן מוכרת זכויות במקבץ דיור בג’ורג’יה ב-50.5 מיליון דולר

את הנכס רכשה קרן ההשקעות בחודש מאי 2018 במחיר של כ- 39.8 מיליון דולר; הרווח של אלקטרה נדל"ן מהמכירה עומד על כמיליון דולר

חדשות ספונסר 25/02/2021 11:53

א+א-

חברת אלקטרה נדל"ן בניהולו של גיל רושינק, הודיעה היום כי הקרן השנייה להשקעות במקבצי דיור בארה"ב, המחזיקה ב-49.5% מהזכויות במקבץ דיור באטלנטה, ג’ורג’יה שבארה"ב חתמה אתמול על עסקה עם צד שלישי למכירת זכויותיה בנכס בתמורה לסכום של כ-50.5 מיליון דולר.

 

את הנכס רכשה קרן ההשקעות בחודש מאי 2018 במחיר של כ- 39.8 מיליון דולר. הנכס כולל 300 יחידות דיור. ההון העצמי שהושקע בעת הרכישה הסתכם לסך של כ- 15.5 מיליון דולר. תזרים המזומנים החופשי שינבע מעסקת המכירה עומד על כ-22.3 מיליון דולר ומשקף שיעור תשואה פנימי (IRR) של כ-20% ברמת הנכס.

 

ההון העצמי המקורי שהושקע על ידי החברה  בעסקה זו עמד על כ- 0.5 מיליון דולר, ותזרים המזומנים החופשי אשר ינבע לחברה מעסקת המכירה מסתכם לסך של כ- 0.7 מיליון דולר.

 

הרווחים, לרבות דמי הצלחה, לאחר מס שינבעו לחברה מעסקה זו, וזאת מעבר לרווחים שרשמה החברה לאורך חיי הנכס בעקבות שיערוכים ופעילות שוטפת, הינו כמיליון דולר (כ- 3.2 מיליון ש"ח), הרווחים האמורים יזקפו בדוחותיה הכספיים של החברה ברבעון הרביעי של שנת 2020.

 

השלמת העסקה, בכפוף להתקיימות כל התנאים המתלים על-פי הסכם המכירה, צפויה להתבצע ברבעון השני של שנת 2021.

 

לאלקטרה נדל"ן ארבע קרנות השקעה במקבצי דיור, להן גייסה בשלוש השנים האחרונות כ-1.3 מיליארד דולר. מקבצי הדיור של הקרנות מרוכזים במספר מדינות בארה"ב ביניהן פלורידה, אריזונה, טקסס וקרוליינה.

 

בדוחות הרבעון השלישי של החברה ציינה אלקטרה נדל"ן כי פעילות מקבצי הדיור לא נפגעה בעת מגפת הקורונה. שיעור התפוסה הממוצע במקבצים אלה נכון לסוף הרבעון השלישי של 2020 עמד על כ-94% וגביית שכר הדירה הסתכמה בכ-97%.  

חדשות ספונסר

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה