וויטסמוק מתחילה בפעילותה החדשה בתחום הבלוקצ’יין ונכסים דיגיטליים

החברה תשקיע במיזמי טכנולוגיות מטבעות דיגיטליים, תבצע פעולות מסחר אלגוריתמי ותאפשר למשקיעים מוסדיים חשיפה לנכסים אלה; לאחר גיוס של כ-63 מיליון ש"ח החברה בוחנת רישום כפול בארה"ב

חדשות ספונסר 24/02/2021 12:18

א+א-

דירקטוריון חברת וויטסמוק אישר את כניסתה של החברה לתחום טכנולוגיות הבלוקצ’יין והנכסים הדיגיטליים, לאחר מינויו של יריב גילת לשעבר מנכ"ל פיינל ליו"ר החברה.

 

בשלב ראשון החליטה החברה להתמקד בעצמה או באמצעות חברות בנות, בשלושה אפיקים עיקריים – הראשון הוא אפיק פאסיבי, במסגרתו תציע החברה מכשירים פיננסיים עבור משקיעים מוסדיים וכשירים, שיאפשרו חשיפה לנכסי בסיס דיגיטליים. בנוסף, החברה מתעתדת לנהל חלק מיתרות מזומניה בחשיפה לשוק המטבעות הדיגיטליים.

 

אפיק נוסף אותו החברה מגדירה "אקטיבי", במסגרתו החברה תבצע עבור עצמה, באמצעות חלק מסויים מהונה העצמי וכספים שתגייס, פעילות מסחר אלגוריתמי בנכסים דיגיטליים באסטרטגיות השקעה נושאות סיכון. ואפיק ריאלי – במסגרתו תבצע החברה, השקעות במיזמים שונים העוסקים בתחום טכנולוגיות הבלוקצ’יין והמטבעות הדיגיטליים.

 

בנוסף מדווחת היום החברה על התקשרות במסמך עקרונות לא מחייב למיזוג חברת MyElla , חברה פרטית בבעלותו המלאה של גיא בן ארצי, מחלוצי טכנולוגיית הבלוקצ’יין בעולם, העוסקת במתן שרותי ייעוץ עסקי בתחום הבלוקצ’יין ופיתוח אלגוריתמים למסחר במטבעות דיגיטליים.

 

שני הצדדים מתכוונים לבצע את המיזוג בדרך של החלפת מניות, כך שלאחר השלמת המיזוג, תהפוך MyElla לחברה בת בבעלותה המלאה של החברה.

 

עוד דיווחה החברה על כוונתה למנות כדירקטור בחברה את ניר ברונשטיין, יועץ אסטרטגי ופיננסי בעל ניסיון רב בתחום של מיזוגים רכישות הנפקות וגיוסי הון בשווקים בינלאומיים. ניר משמש כדירקטור בכמה חברות ציבוריות ופרטיות בארץ ובחו"ל. במסגרת עיסוקיו אחראי ניר על בניית צוותי הנהלה, גיוס כספים, פיתוח עסקי וליווי מנהלים והדירקטוריון בצמתי החלטה חשובים.

 

ניר כיהן בעבר כנשיא ומנכ"ל של פועלים שוקי הון זרוע הבנקאות להשקעות והשקעות ריאליות של בנק הפועלים וייצג את הבנק במספר רב של דירקטוריונים, בתקופה זו היה גם יו"ר מועצת המנהלים של Hapoalim Securities הפועלת בארצות הברית. לפני כן היה המייסד, הנשיא ומנכ"ל של תמיר פישמן ניהול השקעות.

 

כמו כן היה שותף מנהל בקרן גידור שם הוביל את פעילות הגיוס בשווקים בינלאומיים. ניר משמש כיו"ר פעיל של הועד המנהל של "כנפיים של קרמבו: תנועת נוער לילדים עם ובלי צרכים מיוחדים ואף ייצג אותה באומות המאוחדות. ניר הינו בוגר תוכנית המנהלים של לונדון ביזנס סקול (LBS).

 

עוד הודיעה וויטסמוק כי היא בוחנת רישום כפול למסחר של ניירות הערך שלה בבורסה לני"ע בארה"ב.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה