ירידות שערים בפתיחת המסחר, תל אביב 125 נחלש 0.6%

מדד הבנקים יורד 0.1%; גילת צוללת 5.8%; מיטב עולה 3.2%, רוכשת את קרנות הפנסיה של הלמן; אורמת נופלת 3.6%; עליות באירופה; החוזים העתידיים עולים עד 0.4%

מערכת ספונסר 23/02/2021 10:25

א+א-

הבורסה המקומית נפתחה בירידות קלות, על רקע הירידות שנרשמו אמש בניו יורק ברוב המדדים המרכזיים, כשהחוזים העתידיים מצביעים לפי שעה על פתיחה ירוקה. הבורסות באירופה ננעלו אתמול באדום, והמסחר באסיה מתנהל כעת במגמה חיובית. בורסת תל אביב רשמה אתמול ירידות שערים; מדד ת"א 35 ירד 1.21%, ת"א 90 ירד 0.97%.

מניות הארביטראז’ חוזרות היום בפער שלילי על מדד ת"א 35 ובפער חיובי בדולר רציף. מבין מניות המדד בולטות היום מניית איי.סי.אל בפער חיובי של 1.96% ומניית סאפיינס שחוזרת בפער חיובי של 0.41%. מניית לייבפרסון חוזרת בפער שלילי של 4.71%, מניית אורמת טכנו בפער שלילי של 4.13% וטבע בפער שלילי של 2.55%.

בהתאם לציפיות: בנק ישראל הותיר אתמול את הריבית ברמה של 0.1%: "הקצב המהיר של ההתחסנות בישראל מגדיל את האופטימיות לחזרה מהירה של המשק לצמיחה בשנה הקרובה. יחד עם זאת, הפגיעה בשוק העבודה צפויה להיות ממושכת".

אופקו הלת’ תשתתף בתכנית בדיקות קורונה מהירות, במסגרת פתיחת הכלכלה בניו יורק. תוצאות הבדיקה מתקבלות בתוך כ - 30 דקות, ונשלחות לדואר האלקטרוני. נבדקים יוכלו להציג את תוצאות הבדיקה שלהם ולהוכיח אותן בכניסה למקומות שונים.

וי.בי.אל תרפיוטיקס דיווחה על אור ירוק מוועדת הבטיחות, למחקר פאזה 3 למטרת רישום של VB-111 לסרטן השחלות. המנכ"ל פרופ’ דרור חרץ: "ציון דרך זה ממשיך את המגמה המעודדת של שתי האנליזות הקודמות בניסוי. אנו ממשיכים לגייס חולות כמתוכנן בארה"ב, באירופה ובישראל".

קומפיוג’ן מרחיבה את הסכם שיתוף הפעולה עם בריסטול מאיירס סקוייב. ניסוי קליני ישלב את התרופה של קומפיוג’ן עם התרופהOpdivo. שלב הרחבת הניסוי צפוי להתחיל ברבעון השני של 2021.

תוצאות חיוביות נרשמו לכן פייט בניסוי שלב 2 בסרטן כבד מתקדם. הממצאים מראים הישרדות של כמעט 4 שנים בשני חולים עם היעלמות מיימת, תפקוד כבד תקין ואיכות חיים טובה.

כלל ביו: מדיוונד משיקה תכנית פיתוח קליני לטיפול בסרטן עור שאינו מלנומה. החברה הגישה פרוטוקול לניסוי קליני 1/2 ל – FDA. להערכת החברה הניסוי יתחיל ברבעון השני של 2020.

פנאקסיה קיבלה היתרי יצוא ראשונים לצרפת. החברה משתתפת בפיילוט של ממשלת צרפת שיכלול 3000 מטופלים ויימשך כשנתיים. משלוחים ראשונים צפויים לצאת ממתקן החברה בתחילת מרץ.

מסקירת לאומי: "החוזים העתידיים על הנפט צופים ירידה מסוימת במחיר בטווח הבינוני. בחודשים הקרובים הפקת הנפט בארה"ב צפויה לחזור למסלול צמיחה, מה שצפוי לאתגר את רמת המחירים הנוכחית".

עלייה של 49% נרשמה בהכנסות באטמ בשנת 2020. הרווח התפעולי עלה ב-218% והסתכם ב-14.2 מיליון דולר. הקבוצה צופה המשך צמיחה בהכנסות בשנת 2021.

 אינטרקיור צופה הכנסות של 27 מיליון ₪ לקנדוק ברבעון הרביעי. הכנסות הרבעון הרביעי של 2020 גבוהות בכמעט פי שלושה מהכנסות קנדוק ב-2019 כולה. החברה פועלת למיזוג עם חברת SPAC קנדית לפי שווי של 300 מיליון דולר.

 פוקס  וקרסו משקיעים 6 מיליון דולר בחברה המפתחת כיסאות בטיחות לרכב, בייביארק. ההשקעה תתבצע לפי שווי של 6 מיליון דולר לפני הכסף, וכנגד הקצאה של 50% מהון המניות של בייביארק. כמו כן סוכם על גיוס נוסף בהיקף של 7 מיליון דולר.

 

חדשות ספונסר

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה