חיפשנו שעון נוכחות ומצאנו מערכת חכמה

יצאנו לבדוק שעון נוכחות לעסק ומצאנו מערכת מתקדמת לניהול נוכחות עובדים שיכולה לחסוך הרבה כסף לעסק

תוכן מקודם 17/02/2021 16:50

א+א-

אם יש לכם עסק שיש בו עובדים, אחד הדברים החשובים ביותר לעסק שלכם הוא שניהול שעות הנוכחות. כבעלים של עסק אתם משקיעים רבות בשיפור הפעילות העסקית, אך חשוב מאוד שתדעו, שהשקעה רבה בפעילות העסקית תוך התעלמות מוחלטת מכל הנושא של מעקב וניתוח שעות נוכחות העובדים, עלולה לתת את אותותיה לשלילה בכל המאמצים שלכם ולחבל בניהול נכון של העסק והתזרים.

 

החשיבות של דיווח נוכחות בהעסקת עובדים

בין אם מדובר על עסק חדש ובין אם מדובר על עסק וותיק, דיווח נוכחות הוא דוח חובה בעסק. תיקון 24 לחוק הגנת השכר קובע כי כל מעסיק מחויב לפרט בתלוש השכר את שעות העבודה המפורטות של כל עובד. באמצעות שעון בדיקת נוכחות, כל מעסיק יכול לדעת בצורה הקלה ומדויקת ביותר מהן שעות הנוכחות של העובדים במקום העבודה. כלומר, במקום להשקיע משאבים בזמן על בירור חודשי וחישובים ידניים אודות כמות השעות שכל עובד עבד במהלך החודש, השעון מספק דוח מפורט ואיכותי של כלל השעות שכל עובד עבד. על דוח פירוט השעות שמקבלים משעון הנוכחות יש להחתים את העובדים ולהצמיד לתלוש השכר של העובד.

 

ניתן לומר שגם במקום עבודה שבו המעסיק סומך לחלוטין על עובדיו, וכי פירוט השעות בצורה מדוייקת לא באמת משמעותי עבור בעלי העסק והעובדים, החוק מחייב שכך יהיה. לא פעם, מספיק סכסוך עם עובד שהגיע לבית דין לעבודה על מנת שאתם כבעלים של העסק, תדרשו לשלם על זה לא מעט. לכן, ניהול שעות העובדים, הוא הדבר האידאלי אשר מבטיח כי זכויות העובד והמעסיק בתחום זה ישמרו. באופן זה, כל הכניסות והיציאות של העובדים לעבודה מתועדות באופן מדוייק ותשלומי השכר ישולמו באופן מלא על פי השעות המדווחות.

 

מה ההבדל בין שעון נוכחות פשוט לשעון מבוסס מערכת נוכחות?

בעוד ששעון נוכחות פשוט לרוב יספק את המידע אודות שעות השהייה של העובדים במקום העבודה ותו לא, שעון נוכחות מבוסס מערכת נוכחות הוא ללא ספק דבר יעיל הרבה יותר. באמצעות המערכת לניהול נוכחות בעל העסק מקבל כלי ניהול מתקדמים, אשר מלווים את העבודה היומיומית בעסק.

 

מערכת שעון נוכחות המדוברת מציעה מעטפת פתרונות חכמה לכל בעל עסק שמחפש שעון נוכחות אינטרנטי שעובדת באמצעות טכנולוגיית ענן המאפשרת חיבור מכל מקום ובכל זמן:

  • הממשק משתמש קל, נוח ואינטואיטיבי
  • ניתן לנהל עובדים ומחלקות, להוסיף עובדים בלחיצת כפתור
  • לעדכן להוסיף ולשנות מחלקות בהתאם למבנה וצורך ארגוני, להתאים את שעון הנוכחות לכל עובד בהתאם לאופי העבודה למחלקה או לסניף שהוא מצוי בו.
  • לייצר משימות ודוחות מפורטים על מנת לייעל תהליכי עבודה ועוד.
  • כמו כן, באמצעות המערכת ניתן לנהל הסכמי עבודה פשוטים ומורכבים, לחתוך שעות בהתאם למשמרת, לחשב שעות נוספות, לנהל בונוסים ונסיעות, לנהל הפסקות, להתייחס לשבתות, חגים וימים מיוחדים.
  • מערכת שמתעדכנת בכל עת עם פיתוחים חדשים לניהול השעות ובהתאם לתקנות וחוקי עבודה.

 

מערכת נוכחות מסייעת לניהול אפקטיבי יותר של העסק

אין ספק כי שעון נוכחות מתקדם מהווה את הדבר היעיל ביותר לכל עסק. מדובר על פתרון שחוסך לעסק בכסף וכמובן גם בזמן עבודה. חישוב וניתוח שעות כניסת ויציאת עובדים בהכנה לשכר עלולה לגזול זמן יקר אם אין מוצר כזה בעסק. השאיפה היא כמובן לייעל את העבודה עד כמה שניתן ולכן, באמצעות מערכת שכזו, כל ההתנהלות סביב בניהול השעות תהיה יעילה ומהירה יותר ופחות זמן יתבזבז על אלמנטים שונים מסביב.

 

כמובן שגם אם חוזרים לבסיס של הדבר - תשלום השכר לעובדים יהיה מדויק בהתאם לשעות העבודה המדויקות של כל עובד וכך העסק חוסך הן בכסף והן בזמן מיותר.

 

אם יש לכם עסק עם עובדים, מעקב נוכחות המבוסס על מערכת מתקדמת, הוא ללא ספק הדבר האידאלי להתנהלות עסקית שוטפת נכונה ואיכותית של העסק שלכם.

 

חדשות ספונסר

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה