אושיק אפרתי, מנכ"ל הום ביוגז קרדיט: אורית אפרתי

הום ביוגז ומשרד החוץ יספקו מערכות באיים באוקיינוס השקט

המערכות הביתיות מוענקות כסיוע הומניטרי במסגרת ברית בטחון המזון בין המדינות, ובמטרה לקדם מטרות חברתיות וסביבתיות

חדשות ספונסר 16/02/2021 12:12

א+א-

הום ביוגז העוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של מערכות ביוגז לשוק הפרטי והמוסדי, הודיעה היום הסכם ייחודי במסגרתו החברה חתמה עם משרד החוץ של ישראל על הסכם לאספקת מערכות ביוגז ביתיות, בהיקף של כ-114 אלפי דולר ארה"ב, להתקנה באתרים שונים ב-13 מדינות איים הנמצאות באוקיינוס השקט. ייצור המערכות האמורות יושלם עד ליום 1 ביוני 2021.

 

מערכות הביוגז הביתיות מוענקות כסיוע הומניטרי במסגרת ברית בטחון המזון בין המדינות, ובמטרה לחזק את קשרי הידידות ולקדם מטרות חברתיות וסביבתיות, עם דגש על אתגרי הפיתוח בר קיימא ובהתבסס על היכולות החדשניות של מדינת ישראל.

 

אושיק אפרתי, מנכ"ל הום ביוגז: "אנו שמחים של שיתוף הפעולה עם משרד החוץ של ישראל וגאים לספק את מערכות הביוגז הביתיות שלנו למדינות באוקיינוס השקט, בהן עדיין קיים מחסור בתשתיות ובכך לחולל שינוי משמעותי בחיי התושבים באזור. הסכם זה מהווה עבורנו צעד נוסף במימוש חזון החברה והפיכתה למובילה בתחום מערכות הביוגז הביתיות ובתרומה למאמץ העולמי להפיכת כדור הארץ לירוק יותר."

 

הום ביוגז החלה להיסחר בבורסה בתחילת פברואר, לאחר שגייסה כ-100 מיליון ש"ח לפי שווי של כ-310 מיליון ש"ח (אחרי הכסף). מיד לאחר ההנפקה הפכה מגדל ביטוח לבעלת עניין בחברה עם החזקה של כ-10.4%.

 

החברה נוסדה בשנת 2012 על ידי מנכ"ל החברה אושיק אפרתי, סמנכ"ל הכספים ארז לנצר וסמנכ"ל המכירות יאיר טלר. בשנים האחרונות מכרה למעלה מ-10,000 מערכות ביתיות בלמעלה מ- 100 מדינות ויש לה צבר הזמנות של כ- 6000 מערכות ביוגז.

 

אמש דיווחה החברה על שני הסכמי הפצה חדשים ההסכם הראשון נחתם עם מפיץ במדינת מהאראשטרה שבהודו, לתקופה של 36 חודשים (עד סוף דצמבר 2023). במהלך תקופה זו התחייב המפיץ לרכוש כמות מינימלית של מוצרים בסכום של כ- 720 אלפי דולר. הסכם הפצה הוא בלעדי, אך לחברה זכות להפיץ את מוצריה ישירות לארגונים שונים בכפוף לתשלום פיצוי למפיץ.

 

ההסכם השני נחתם עם מפיץ במספר מדינות איים הנמצאות באוקיינוס השקט, ביניהן פיג’י, איי קוק, פולינזיה הצרפתית ואיי שלמה. גם ההסכם הזה נחתם לתקופה של 36 חודשים ובהיקף מינימאלי של כ-320 אלפי דולר. התנאים בהסכם מול המפיץ זהים לאלה שנחתמו בהודו.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה