התגלית בקידוח טנג’ר של רציו פטרוליום נאמדת בכ-65 מיליון חביות נפט

על-פי דוח המשאבים קיים פוטנציאל נוסף של למעלה מ- 2 מיליארד חביות בשטח הבלוק, ב- 11 פרוספקטים שונים; רציו פטרוליוום מחזיקה ב-25% בבלוק קייצ’ור בגיאנה

חדשות ספונסר 14/02/2021 12:12

א+א- 2

שותפות רציו פטרוליום מדווחת הבוקר כי על-פי דוח משאבים מותנים ופרוספקטיביים לבלוק קייצ’ור המשתרע על שטח של כ- 13,535 קמ"ר במים הכלכליים של גיאנה, תגלית טנג’ר מוערכת בכ- 65 מיליון חביות נפט. השותפים בבלוק זה הם אקסון המפעילה, המחזיקה 35%, רציו עם 25%, Cataleya Energy השותף המקומי המחזיק גם הוא ב-25% ו- Hess Guyana עם 15%

 

עוד עולה מהדוח כי קיים בבלוק פוטנציאל משאבים משמעותי המוערך במעל 2 מיליארד חביות נפט, ב- 11 פרוספקטים שונים, המרוכזים בשלושה מקבצים עיקריים.

 

המקבץ הדרום-מערבי (SW) הכולל את תגלית טנג’ר, המקבץ הדרום-מזרחי (SE) והמקבץ הצפוני (North). בכל אחד מהמקבצים קיים פוטנציאל של מאות מיליוני חביות נפט, שיכול לאפשר פיתוח עתידי נפרד.

 

אחד מהעדכונים הבולטים בדוח הוא כי סיכויי ההצלחה של הפרוספקטים המרכזיים במקבצים SW ו- SE, הנמצאים בשכבת המסטריכטיאן המקבילה לשכבת המאגר בתגלית טנג’ר, עלו בצורה משמעותית לכ- 50%. שניים מפרוספקטים אלו (קינגפישר 6 ו- 8) נמצאים בסמיכות רבה לתגלית טנג’ר. דוח המשאבים, הוכן על-ידי חברת NSAI, מעריך עתודות מומחה, מוסמך ובלתי תלוי.

 

אקסון מוביל, יחד עם שאר השותפים בבלוק, ימשיכו לנתח את המידע הרב שנאסף בקידוח בחודשים הקרובים וזאת לקראת ההחלטה על הפרוספקט הבא שייקדח בבלוק קייצ’ור, אשר צפויה להתקבל במחצית השנייה של 2021. הקידוח השני בבלוק צפוי להתחיל כבר במהלך המחצית הראשונה של שנת 2022.

 

בימים אלו נמצאת רציו פטרוליום בעיצומו של קידוח GVN-1 בבלוק 47 שבסורינאם, הגובלת עם גיאנה ממזרח. לרציו פטרוליום זהו הקידוח השני בתוך פחות מחצי שנה בו היא משתתפת באגן גיאנה-סורינאם הפורה. תוצאות הקידוח צפויות להתקבל במהלך החודשיים הקרובים.

 

במהלך ינואר מומשו מעל 90% מכתבי האופציות של רציו פטרוליום אשר הזרימו לקופתה כ- 22 מיליון דולר שהתווספו ליתרת המזומנים שכבר היו בקופתה.

 

שותפות רציו פטרוליום מחזיקה ברישיונות לחיפושי נפט בגיאנה, סורינאם ובפיליפינים.

 1. מניות בכתבה
 2. רציו פטרול יהש

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  כדאי למכור?

  לא מבין פשוט שהיא התחילה בעליות וסיימה בתחתית
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  e1e1e1 14/02/2021 17:02

 2. 2
  חברים, תעשו בדיקה חוזרת יש טעות בשו

  בשותפים של רציו בבלוק https://www.ratiopetroleum.com/en/projects/suriname/
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  mango 14/02/2021 14:31