מערכת סייברוואן תפעל גם בטלפונים מתוצרת Apple

החברה השלימה את הפיתוח של מערכת סייברוואן גם למכשירי iPhone עם מערכת הפעלה IOS; "הפיתוח יאפשר לכל הלקוחות, קיימים ופוטנציאליים להתקין מערכות סייברוואן בציי הרכב שלהן"

חדשות ספונסר 11/02/2021 11:36

א+א- 1

חברת הטכנולוגיה סייברוואן, שפיתחה מערכת המספקת פתרון לבעיית היסח הדעת בנהיגה כתוצאה משימוש בטלפון סלולרי, הודיעה הבוקר כי סיימה את שלב הפיתוח של גרסת מערכת סייברוואן למניעת היסח דעת מסוכן בזמן נהיגה למערכת ההפעלה IOS מבית Apple (מכשירי iPhone) והתקנתה ברכבי משתמשי בטא. להערכת החברה, שלב זה יארך כשלושה שבועות שבסיומן תחל החברה במכירה מסחרית של מערכת סייברוואן למשתמשי IOS.

 

על פי הערכות, ל-Apple נתח שוק של כ-28% משוק הסמארטפונים בישראל, והיא אחת מיצרניות הסמארטפונים הגדולות והפופולריות בעולם. השקת גרסת מערכת סייברוואן למשתמשי IOS תאפשר לחברה להעניק מענה שלם לחברות וארגונים שמשתמשים במקביל בשני סוגי מערכות ההפעלה (אנדרואיד ו-IOS).

 

מערכת סייברוואן נועדה לתת מענה לבעיית היסח הדעת של נהגים העושים שימוש באפליקציות שונות במכשיר הנייד במהלך נהיגה ומסכנים את משתמשי הכביש. לאחר התקנת מערכת סייברוואן ברכב, הנהג יכול להשתמש בסמארטפון בזמן נהיגה רק לצורך הוצאת שיחות, ניווט ושמיעת מוסיקה ואין לו אפשרות להשתמש באפליקציות אחרות אשר עלולות לסכן את חייו בזמן הנהיגה. במידה והנהג מקבל הודעות ווטסאפ בזמן הנהיגה, הן אינן מתקבלות במכשיר עד אשר הוא מסיים לנהוג ושולח ההודעה מקבל הודעה בווטסאפ כי "הנהג נמצא כעת בנהיגה והוא מוזמן להתקשר".

 

במידה והנהג מנסה להשתמש בטלפון נוסף, אשר אינו רשום במערכת, המערכת מתריעה על כך והודעה נשלחת לקצין הרכב. חשוב לציין כי הנהג אינו יכול להפסיק את פעולת המערכת.

 

אורי גלבוע, מנכ"ל סייברוואן מסר כי: "הפעלת מערכת סייברוואן גם במערכת ההפעלה IOS היא צעד ענק בפיתוח המערכת ותתן מענה מושלם לבעיית הסח הדעת שנגרם מהשימוש בסלולר, גם אם הנהגים משתמשים באייפונים מתוצרת Apple וגם אם הם משתמשים בסמארטפונים עם מערכת הפעלה של אנדרואיד. הפיתוח יאפשר לכל הלקוחות, קיימים ופוטנציאליים להתקין מערכות סייברוואן בציי הרכב שלהן.

 

על פי מחקרים, העלות השנתית של תאונות דרכים בארה"ב בלבד עומדת על כ- 300 מיליארד דולר, כש- 25% מהתאונות קשורות לשימוש במכשיר הנייד בזמן נהיגה. טכנולוגיית החברה מונעת היסח הדעת על ידי מניעת גישה ליישומים שונים במכשיר ואינה מצריכה שיתוף פעולה של הנהג תוך שהיא מייצרת סביבת נהיגה שקטה ובטוחה.

 

שוק היעד הראשוני של החברה כולל ציי רכב מסחריים ופרטיים בהם תותקן מערכת החברה במטרה להפחית סיכונים ולהוריד עלויות בשל תאונות דרכים בהן מעורבים נהגיהם. לחברות ביטוח וליסינג וכן לחברות המנהלות ציי רכב יש עניין רב בהפחתת נזקים ועלויות כתוצאה מתאונות דרכים.

 

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    מתנהגת כמו זקנה שקשה לה לקום בבקר

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    אורי עסיס 11/02/2021 12:11