אקסיליון חתמה על הסכם מסגרת עם חברת נתיבי איילון

החברה תיתן שירותי תוכנה לתכנון רמזורים במסגרת פרויקט המטרונית בחיפה; ההסכם מצטרף להסכם המסגרת ל-10 שנים שחתמה החברה עם נתיבי ישראל

חדשות ספונסר 07/02/2021 12:12

א+א-

חברת אקסיליון תחבורה חכמה המפתחת ומוכרת פתרון לעומסים במרכזי הערים בעזרת מערכת מבוססת טכנולוגיה ייחודית בשילוב עם בינה מלאכותית (AI), הודיעה כי חתמה על הסכם מסגרת עם נתיבי איילון, למתן שירותי תוכנה לתכנון רמזורים במסגרת פרויקט המטרונית ובמקומות בהם נדרשת העדפה לתחבורה ציבורית ברמזורים במטרופולין חיפה.

 

נתיבי איילון הינה חברה ממשלתית המובילה פרויקטים תחבורתיים רחבי היקף ותקציב במרחב העירוני והמטרופוליני, אשר תכליתם הוא לייצר העדפה לתחבורה ציבורית והפחתת שימוש ברכב הפרטי. ההסכם יאפשר לחברת נתיבי איילון לרכוש את רישיונות התוכנה של החברה, שעברו את אישור הרגולציה של משרד התחבורה, וליישם ברמזורים שמנוהלים על ידה.

 

לדברי אורן דרור, מנכ״ל ויו"ר חברת אקסיליון תחבורה חכמה: ״הטמעת טכנולוגיית הרמזורים החכמים של אקסיליון ושילובה בתשתית הקיימת של חברת נתיבי איילון תאפשר לשפר את ההתניידות בדרכים הבינעירוניות והנגשת הפריפריה למרכזי הערים הגדולות על ידי יצירת גלים ירוקים וקיצור זמן הנסיעה בתחבורה הציבורית ולהגדיל את כמות הנוסעים בצורה משמעותית.

 

אני שמח שנתיבי איילון, מחברות התחבורה והתשתיות מהמובילות והגדולות בארץ, מצטרפת למטרופולינים כדוגמת חיפה וירושלים על מנת לטייב את תוכנית הרמזורים הקיימת בנתיבי התחבורה הציבורית. המטרופולינים שהשקיעו בהטמעת ויישום התוכנה שפיתחה אקסיליון, דיווחו על הפחתה בפקקים ובזיהום האוויר הנוצר בעקבותיהם, הגברת הבטיחות בקרב הולכי רגל והגדלה משמעותית של עד פי 4 בכמות נוסעי התחבורה הציבורית.

 

להסכם זה חשיבות אסטרטגית מדינית בכלל ובימים אלה בפרט. כיום, אנחנו ניצבים רגע לפני החזרה המיוחלת לשגרה, ובצער רב רגע לפני שובם של העומסים בדרכים. זוהי השליחות שלנו לפעול לשיפור האפקטיביות של מערך התחבורה הציבורית.

 

חיבור הפריפריה למרכז באמצעות ייעול מערך התחבורה הציבורית, אינה בגדר קלישאה נכזבת, אלא מציאות ההולכת ונרקמת בימים אלו לנגד עיניינו. וכל זאת ללא צורך בהשקעת סכומי עתק לצורך סלילת נתיבים, גשרים, ומחלפים נוספים. זניחת תשתית הרמזורים האנלוגית שאבד עליה הכלח, והחלפתה בטכנולוגיה חכמה ממצבת את מדינת ישראל, הסטארט-אפ ניישן, במקום הראוי לה כמובילת טכנולוגיה עולמית.

 

אנחנו מברכים את חברת נתיבי איילון, שחרטו על דגלם שימוש בטכנולוגיות תחבורה מתקדמות וחתירה למציאת פתרון לבעיות המחר. אנחנו מוקירים על כך שבחרו בשותפות עם אקסיליון לטובת שדרוג מהיר של אפשרויות התנועה במרחבים העירוניים בהם היא פועלת.״

  1. מניות בכתבה
  2. אקסיליון

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה