המסחר בבורסת ת”א ננעל במגמה מעורבת ונטייה לירידות

מדד ת"א 35 ירד 0.30%, ת"א 90 ירד בשיעור דומה. מקרב הסקטוריאליים מדד הביומד בלט כשעלה כ - 1.80%, מדד הבנקים עלה 0.20%

מערכת ספונסר 03/02/2021 17:50

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום במגמה מעורבת ובנטייה לירידות שערים; מדד ת"א 35 ירד בשיעור של 0.30%, מדד ת"א 125 ות"א 90 ירדו בשיעור זהה. באשר למדדים הסקטוריאליים, מדד הביומד רשם עליה בולטת של 1.76%, ת"א טכנולוגיה עלה 0.50%, מדד הבנקים עלה 0.20%. באגף הירידות, מדד הנדל"ן ומדד הביטוח רשמו ירידה של 0.25%, מדד הנפט והגז ירד קלות ב – 0.07%.

מניות פועלים, נייס, איי.סי.אל, שיכון ובינוי וטאואר, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בעלייה. מניות לאומי, דיסקונט וטבע, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

עלייה בולטת נמדדה היום במניית קמהדע שעלתה 7.50%. אחריה עם שיעורי עליות בולטים היום: גילת, אלוט, פמס, אפריקה מגורים, מטריקס, תדיראן הולדינגס ורבוע נדלן.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית איתמר שירדה 4.20%, ואחריה ירדו מניות סלקום, אפי נכסים, דנאל, מלם תים, קנון, בזק וארפורט סיטי.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.48מיליארד ₪.

בניו יורק נפתח יום המסחר במגמה מעורבת וגם באירופה תמונה דומה.

שלמה החזקות מדווחת על בקשה לאישור תביעה ייצוגית נגד חברת הביטוח שבבעלותה. התובענה הייצוגית עוסקת בביטוח רכב. הסכום הוערך על ידי התובעים בסך של כ - 10.5 מיליון ₪.

אישור FDA הוענק לטכנולוגיה הישראלית שחוזה הידרדרות חולים ביחידות טיפול נמרץ. באמצעות ניטור רציף, מערכת CLEWICU מסווגת מטופלים לפי רמות סיכון ומספקת לצוות הרפואי מידע פיזיולוגי המצביע על חוסר יציבות של לחץ הדם.

חיים סאמט מונה ליו”ר כלל החזקות עסקי ביטוח. יחל את תפקידו כיו"ר כלל החזקות עסקי ביטוח היום, ויחליף את מלי (מזל) מרגליות ששימשה בתפקיד בחודשים האחרונים, כיו"ר זמנית.

תוצאות חיוביות לאנלייבקס בניסוי שלב 2 בחולי קורונה קשים. 14 מתוך 16 החולים בניסוי החלימו ושוחררו מבית החולים לאחר 5.3 ימים ממועד הטיפול ב Allocetra -. החברה סיימה את הניסוי מוקדם מהצפוי ותגיש דוח מסכם לגופים הרגולטוריים עוד החודש.

סמנכ”ל המכירות של פסגות, שי עמיר, עובר ל – IBI. מונה למנהל מחלקת הפרימיום בניהול תיקים. הגעתו מצטרפת לרכישת פעילות ניהול התיקים של חברת טאלנט ולשורה של מהלכים של בית ההשקעות להרחבת פעילותו בשווקים.

 אימקו משנה את מבנה אחזקות פעילות החברה; הפעילות והנכסים, למעט נדלן, יועברו לחברת בת חדשה. החברה האם תהפוך לחברת ניהול לחברות הבנות.

סלופארק זכתה במכרז להקמת מערכת מידע ממוחשבת לעמדות טעינה. החברה תפתח ותפעיל את מערכת האיסוף, השמירה והצגת הנתונים מכל מפעילי עמדות הטעינה בישראל, שזכו במכרזי משרד האנרגיה.

Infinity Labs מבית מטריקס תכשיר מובטלים לתפקידי פיתוח תוכנה בהייטק. ההכשרה תתקיים במסגרת מסלול ההכשרה הלאומי של רשות החדשנות. ההכשרה ניתנת ללא עלות ואורכת שמונה חודשים. 92% מבוגרי התוכנית השתלבו בתעשייה.

זינוק של 26% נרשם בהיקף גיוסי האג”ח הקונצרני בחודש ינואר. הגיוסים הסתכמו בכ - 4.8 מיליארד ₪, לעומת 3.8 מיליארד ₪ בתקופה המקבילה. מידרוג: "הריבית הנמוכה והביקושים הגדולים הפכו את שוק האג"ח הקונצרני אטרקטיבי עבור המנפיקים".

בשנת 2020 חוברו 68,600 דירות ובתי עסק לרשת החשמל. בשנת 2021 צופה חברת החשמל כ - 64 אלף חיבורים חדשים, כ - 90% מהם במגזר הביתי וחיבור מתקני PV בהספק של כ - 1360 מגה ואט.

הפרטת נמל חיפה: תעשיות מספנות ישראל ו - DP World מדובאי קיבלו אישור להיכנס לחדר המידע. הכניסה מתאפשרת רק למתמודדים ששילמו את הערבות בגובה חמישה מיליון ₪. חדר המידע כולל חומרים שהעלה נמל חיפה כדי לאפשר למשתתפי המכרז ללמוד את הפעילות לעומק.

 ביג מגדילה את אחזקותיה בסרביה: החברה רכשה את חלקו של השותף הסרבי ומגדילה את אחזקותיה ל – 95% בתמורה להקצאת מניות של החברה בהיקף של כ - 24.3 מיליון אירו.

פנאקסיה מתחילה למכור את מוצריה בגרמניה ובקפריסין. החברה נבחרה כספקית על ידי ממשלת קפריסין לאספקת שמני פרימיום של המותג Panaxir . החברה החלה במכירות ראשונות למטופלים בגרמניה, מוצרי החברה כבר נמצאים בבתי מרקחת מקומיים.

אפסלון מדווחת על שת”פ להקמת פלטפורמה אינטרנטית לקהילות הקשורות לאמזון. הפלטפורמה נועדה לשפר את יכולתה של החברה להשגת לידים של חנויות אמזון לרכישה. החברה תעניק מימון חודשי לפעילות הפלטפורמה ובתמורה תהיה זכאית ל – 50% - 85% אחוז מהרווחים.

 פלוריסטם מגייסת 30 מיליון דולר בהנפקה פרטית: החברה התקשרה עם מספר משקיעים מוסדיים לרכישת המניות במחיר של 6.3 דולר למניה, דיסקאונט של כ - 15% על מחיר הסגירה ביום המסחר הקודם.

 

חדשות ספונסר

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה