המסחר בבורסת ת”א ננעל בעליות שערים

מדד ת"א 35 עלה 1.27% ומדד ת"א 90 עלה בשיעור של 1.07%. מקרב הסקטוריאליים: מדד הביומד הוביל את העליות כשטיפס כמעט 4%. מדד הבנקים עלה כ – 1.40%

מערכת ספונסר 01/02/2021 12:12

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בעליות שערים. מדד ת"א 35 עלה בשיעור של 1.27%, מדד ת"א 125 עלה 1.24% ומדד ת"א 90 עלה 1.07%. באשר למדדים הסקטוריאליים, מדד הביומד בלט כשזינק 3.96%, מדד הבנקים עלה 1.39%. ת"א טכנולוגיה עלה 1.51%, הנדל"ן עלה 1.03% ומדד הנפט והגז עלה 0.98%.

מניות לאומי, נייס, פועלים, טבע, דיסקונט, מזרחי טפחות ואנלייט אנרגיה, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בעלייה. מניית קבוצת דלק ריכזה מחזור מסחר גדול בירידה.

עלייה בולטת נמדדה היום במניית באטמ שעלתה כ – 15% לאחר שהעלתה את תחזית ההכנסות שלה, בפעם השלישית בתוך שנה. אחריה עם שיעורי עליות בולטים היום: אופקו הלת’, קמהדע, קומפיוגן, פתאל החזקות, אנרג’יקס, אילקס מדיקל וקרסו.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית פז נפט שירדה 3.05%, ואחריה ירדו מניות קבוצת דלק, אלקטריאון, פרטנר, סלקום, לוינשטיין נכסים, הבורסה לניע בתא, וואן טכנולוגיות.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.72 מיליארד ₪.

בניו יורק נפתח שבוע המסחר בעליות וגם באירופה מסכים ירוקים.

 אל על מודיעה על ביטול טיסות בעקבות החלטת הממשלה על הארכת הסגר, ומעדכנת כי "החברה פועלת ונערכת מול רשויות המדינה על מנת לקבל אישור להפעלת טיסות חילוץ לישראלים".

מידרוג על ביג: ”רכישת אפי נכסים מרחיבה את הפיזור הגיאוגרפי של החברה, ומחזקת את היתרונות לגודל. מעבר לכך, החזקה במניות סחירות בשווי שוק של כ - 2.7 מיליארד ₪, מתוכם סכום של כ - 2.2 מיליארד בלתי משועבדות, תקנה לחברה, במקרה הצורך, מקור תזרימי נוסף".

חברת אלמוגים זכתה במכרז רשות מקרקעי ישראל ברמת גן. החברה, יחד עם חברת יוסי אברהמי, יבנו 157 דירות בארבעה מגדלים. תמורת הזכיה ישלמו החברות כ - 158 מיליון ₪.

קבוצת חנן מור מעריכה עלייה ברווח הגולמי ובדמי השכירות השנתיים. על פי ההערכות, למרות משבר הקורונה הרווח הגולמי עלה ב - 28% ויסתכם בכ - 570 מיליון ₪. דמי השכירות יסתכמו בכ - 60 מיליון ₪.

 קמהדע רוכשת מרכז לאיסוף פלסמה בארה”ב: Blood and Plasma Research Inc מתמקדת באיסוף פלסמה עשירה בנוגדנים, וקמהדע מתכננת להיכנס לשוק איסוף הפלסמה ולהפוך לחברת מוצרי פלסמה ורטיקאלית.

 גילת זכתה בחוזה עם פוטנציאל הכנסות של למעלה מ - 50 מיליון דולר: תספק מגברי מצב מוצק ב - Gateway של Wavestream עבור קבוצת לוויינים במסלול לווייני נמוך.

חברת הטכנולוגיה הרפואית אינוויטק יוצאת להנפקה ראשונה לציבור בבורסת תל אביב. בתשעת החודשים הראשונים של 2020 החברה דיווחה על הכנסות של 23.6 מיליון דולר, רווח נקי שהסתכם ב - 7 מיליון דולר ותזרים שוטף של 7.8 מיליון דולר.

סייברוואן תתקין 30 מערכות למניעת היסח דעת בנהיגה, בחברת ”קווים”. החברה תבצע פיילוט ב - 30 אוטובוסים עם אופציה להתקנת עד 1500 מערכות נוספות במחיר מופחת.

פתיחת שנה חיובית לקופות הגמל, עם תשואה ממוצעת של 0.8% בחודש ינואר. המניות ואיגרות החוב הקונצרניות בישראל רשמו עליות חזקות, שפעלו כגורם חיובי לתשואות הקופות; טווח התשואות של כלל הקופות אמור לנוע בטווח תשואה של0.6% - 1%.

אפולו פאוור: ההכנסות בשנת 2020 הסתכמו בכ - 528 אלף ₪. החברה החלה למכור את מוצריה לראשונה השנה; הרווח הגולמי הסתכם בכ - 116 אלף שקלים, צבר ההזמנות עומד על 1.6 מיליון ₪.

הום ביוגז החלה להיסחר הבוקר בבורסת תל אביב. החברה השלימה את הנפקת המניות הראשונה לציבור פי שווי של כ - 310 מיליון ₪ אחרי הכסף. בהנפקה נרשמו ביקושים של כ - 130 מיליון שקל והחברה בחרה להגדיל את הגיוס ל - 100 מיליון ₪.

 גב ים מסכמת את שנת הקורונה עם עליה של 4.7% בהכנסות משכירות. במהלך השנה חתמה החברה על 8 עסקאות שכירות עם הכנסות שנתיות של כ - 80 מיליון ₪. ה -NOI השנתי גדל ב - 5.3% מהשנה שעברה והחברה תחלק דיבידנד של 260 מיליון ₪.

כאמור, באטמ מעלה את תחזיותיה בפעם השלישית בתוך שנה: החברה מצפה להכנסות של 180 מיליון דולר בשנת 2020. הצמיחה נבעה מפעילות חטיבת הביומד שפיתחה ערכות אבחון להתפרצות מגפת הקורונה שחוו ביקוש חזק במהלך השנה.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה