קמהדע רוכשת מרכז לאיסוף פלסמה בארה”ב

Blood and Plasma Research Inc מתמקדת באיסוף פלסמה עשירה בנוגדנים, וקמהדע מתכננת להיכנס לשוק איסוף הפלסמה ולהפוך לחברת מוצרי פלסמה ורטיקאלית

חדשות ספונסר 01/02/2021 14:46

א+א-

חברת קמהדע הדואלית, המתמחה במוצרים מבוססי פלסמה מדווחת היום כי חתמה על הסכם לרכישת מרכז לאיסוף פלסמה ונכסים נוספים של Blood and Plasma Research Inc (B&PR), חברה פרטית מהעיירה בימונט בטקסס ארה"ב.

 

מרכז האיסוף של B&PR מתמחה בעיקר באיסוף פלסמה עשירה בנוגדנים עבור מוצר ה-Anti-D . קמהדע מייצרת ומשווקת מוצר Anti-D בשווקים בינלאומיים. מרכז האיסוף של B&PR הינו בין הבודדים בארה"ב המאושרים על ידי ה FDA לאספקת חומר הגלם הנדרש לייצור מוצר זה.

 

"הרכישה של מרכז זה מייצגת את כניסתנו לשוק איסוף הפלסמה האמריקאי ומקדמת את מטרתנו האסטרטגית להפוך לחברת מוצרי פלסמה ייחודיים ורטיקאלית," אמר עמיר לונדון, מנכ"ל קמהדע. "אנו מתכננים להרחיב באופן משמעותי את יכולות איסוף הפלסמה העשירה בנוגדנים  על-ידי השקעה במרכז האיסוף אשר בבימונט טקסס, ועל ידי מינוף רשיון ה-FDA הקיים למרכז זה על מנת לפתוח מרכזי איסוף נוספים בארה"ב.

 

כפי שהוכחנו בגידול במכירות מוצר הנוגדנים נגד כלבת שלנו בארה"ב ובשווקים נוספים, במיקוד שלנו בהגדלת מכירות מוצר ה- Anti-D בשווקים הבינלאומיים, ובקצב הפיתוח המהיר והאספקות של תכשיר הנוגדנים הניסיוני שלנו כאפשרות טיפולית במחלת הקורונה, אנו מחוייבים להגדיל את מגוון מוצרי הנוגדנים המועשרים (IgG) שלנו. אנו מאמינים שרכישה זו מהווה התקדמות אסטרטגית משמעותית בתוכנית שלנו, ואנו צופים כי היא תאפשר לנו להיות תחרותיים יותר בשווקים השונים. אנו מצפים להרחיב פעילות צומחת זו."

 

הרכישה בעלות כוללת של כ- 1.63 מיליון דולר, אמורה להיסגר במהלך הרבעון הנוכחי, בכפוף להשלמת דרישות הסגירה המפורטות בהסכם הרכישה, ותתבצע באמצעות Kamada Plasma LLC, חברה בת חדשה, בבעלות מלאה של קמהדע, אשר תנהל את פעילות איסוף הפלסמה בארה"ב.

 

קמהדע מתמחה במוצרים מבוססי פלסמה ומשתמשת בטכנולוגיה שלה לטיהור והפרדת חלבונים מפלסמה אנושית. מוצר הדגל של החברה הוא GLASSIA והמוצר השני שפיתחה הוא מוצר לטיפול בכלבת. לחברה קו של ארבעה מוצרים מבוססי פלסמה נוספים הניתנים בעירוי או בהזרקה.

 

במהלך שנת 2020 החלה בפיתוח מוצר נוגדנים מועשר מבוססי פלסמה לטיפול פוטנציאלי במחלת הקורונה. בנוסף, מוצר ה-AAT בעירוי של החברה נמצא בשלבי פיתוח לטיפול באינדיקציות נוספות כגון ב- GvHD ובמניעת דחייה של שתל ריאה.

 

קרן ההשקעות פימי, היא בעלת המניות העיקרית בקמהדע ומחזיקה כ- 21% מהון המניות המונפק של החברה.

חדשות ספונסר

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה