אלקטרה נדל”ן בוחנת כניסה לתחום המלונאות בארה”ב

החברה מעריכה כי בעקבות משבר הקורונה, נוצרו בשוק המלונאות בארה"ב הזדמנויות השקעה משמעותיות ובכוונתה לפעול בתחום עם שותף מקומי

חדשות ספונסר 31/01/2021 10:11

א+א-

חברת אלקטרה נדל"ן, מקבוצת אלקו, הודיעה כי היא בוחנת בימים אלה את הרחבת פעילותה בתחום קרנות ההשקעה תחת ניהולה, וכניסה לתחום המלונאות בארה"ב.

החברה בחנה במהלך השנה האחרונה את השפעת מגפת הקורונה על תחום המלונאות בארה"ב וזיהתה הזדמנויות רבות להשקעות אטרקטיביות בתחום. מינוף המצוקה בשוק התיירות וכשל שוק שנוצר בעקבות אי הוודאות בשווקים, יצרו, להערכת החברה, הזדמנויות השקעה משמעותיות, המתבטאות במחירים אטרקטיביים של בתי מלון הממוקמים במיקומים מרכזיים ברחבי ארה"ב.

החברה צפויה להתמקד בשווקים מרכזיים בעלי ביקוש רב לתיירות עסקית ופנאי, ושההיצע בהם התכווץ בשל המשבר. כדי לקדם את הפעילות, חברה אלקטרה נדל"ן לשותף מקומי בארה"ב -  רשת בתי המלון AKA, שהיא ובעליה (משפחת קורמן) נהנים מניסיון ומוניטין של למעלה מ-100 שנה בתחום הנדל"ן בכלל והמלונאות בפרט.

המודל העסקי לרכישת המלונות צפויה להתבצע בדרך של שותפויות וקרנות השקעה, בדומה למודל ההשקעות הנוכחי במסגרתו פועלת אלקטרה נדל"ן בתחומים של מקבצי דיור ו-Single Family. עפ"י מודל זה, החברה משמשת יחד עם השותף המקומי כשותף כללי (General Partner), ובהתאם היא תפעל לגיוס כספים משותפים מוגבלים (LP’s).

גיל רושינק, מנכ"ל אלקטרה נדל"ן: "מגפת הקורונה וההאטה הכלכלית שהגיעה בעקבותיה יצרו הזדמנות משמעותית להשקעה בענף המלונאות בארה"ב. לאחר בחינה יסודית שביצענו, זיהינו הזדמנויות רבות להשקעות אטרקטיביות בתחום, בין היתר נוכח מצוקות תזרים המזומנים של בעלי מלונות רבים בארה"ב וכשל השוק בענף. ההערכה היא, שברגע שתושג שליטה על התפשטות המגיפה, שוק התיירות והעסקים יחזור לעצמו בהדרגה, ובכוונתנו להיות שם עם מלונות שנרכשו במחיר הזדמנותי. לצורך קידום הפעילות, חברנו לשותף מקומי איכותי בארה"ב, רשת AKA, שהינה בעלת ניסיון רב שנים בענף הנדל"ן בכלל ובענף המלונאות בפרט. שותפות זו תאפשר לאתר הזדמנויות אטרקטיביות בארה"ב, לתפעל את המלונות שירכשו ע"י חברת ניהול איכותית ולייצר ערך רב למשקיעי הקרן. כפי שהקבוצה ידעה לזהות ב 2008 את ההזדמנות שנוצרה בשוק הדיור להשכרה בארה"ב כך נדע לנצל את ההזדמנות שנוצרה ב 2020 בשוק המלונאות בארה"ב."

חדשות ספונסר

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה