גל פרידמן, יו"ר אקוואריוס מנועים קרדיט: יח"צ

אקוואריוס: התקדמות בשיתוף הפעולה האסטרטגי עם חברת נוקיה

בדיקת היתכנות לתוכנה שפיתחה החברה לניהול מרחוק של גנרטורים עברה בהצלחה, והחברות יפעלו לפיתוח משותף ואינטגרציה של התוכנה שתתממשק עם המערכות של נוקיה

חדשות ספונסר 28/01/2021 12:12

א+א-

חברת אקוואריוס מנועים מדווחת היום על התקדמות בשיתוף הפעולה האסטרטגי שלה עם חברת נוקיה הפינית, הן בהיבט של המערכת שפיתחה החברה לניהול אנרגיה והן בהיבט של הגנרטורים שמפתחת החברה.

 

אקוואריוס דיווחה היום כי קיבלה מנוקיה הודעה בדבר עמידתה בהצלחה בבדיקת ההיתכנות שביצעה נוקיה לתוכנת ניהול האנרגיה מרחוק של החברה, וכן נענתה החברה לבקשתה של נוקיה להקדים את כניסתו לתוקף של השלב השני של ההסכם בין החברות, במסגרתו יפעלו החברה ונוקיה לסיום פיתוח ואינטגרציה של התוכנה שפיתחה החברה לשליטה וניהול מרחוק של גנרטורים, כך שתתממשק עם המערכות של נוקיה, במטרה לתת שרותי איסוף מידע, ניתוח נתונים וניהול של גנרטורים מרחוק בפריסה עולמית.

 

להערכת החברה, השילוב בין המערכת של החברה לניהול מרחוק של גנרטורים עם מערכות נוקיה, תאפשר לחברה לאסוף ולנתח נתונים בכמות גדולה, בשילוב עם יכולות העברת קצבי נתונים גבוהה גם ברחבי פס צרים ממקומות מרוחקים ו/או מנותקים, הקניית כלי שליטה וניתוח לטכנאים ואנשי תמיכה מרחוק והתאמה לכלי השליטה מרחוק של נוקיה שכוללים פתרונות אבטחת קצה, יכולות התאוששות של ציוד המחשוב, חיבור למערכות ניהול תמיכה מרוחקת בתקלות ועוד.

 

בהתאם לסיכום עם נוקיה, לאור שביעות רצונה מבדיקות ההיתכנות, החברה נערכת לכניסת תוקפו של השלב השני להסכם באופן מיידי. בהתאם להוראות ההסכם לפיתוח המשותף, החברה צפויה להגיש לנוקיה בימים הקרובים הזמנת רכש בעלות כוללת לחברה בסך של כ- 1.4 מיליון יורו, אשר תשלם החברה לאורך תקופה של כשנה במועדים שיגזרו מהתקיימותם של אבני דרך הקבועים בהסכם.

 

בהתאם להסכם בין שתי החברות, במסגרת השלב הראשון הציגה נוקיה לחברה שלושה פיילוטים אפשריים אצל לקוחותיה באוסטרליה, בניו זילנד ובסינגפור, במסגרתם יבחנו ביצועיהם ושילובם של הגנרטורים שפיתחה החברה לפני שיחלו בתהליך של הזמנות סדרתיות.

 

בעניין זה מעדכנת החברה כי נוקיה הביעה בהודעתה כעת את רצונה, לאור ביקוש גדל מצד לקוחותיה באסיה ובאירופה להגדיל את כמות הפיילוטים מ- 3 ל-5 במטרה לבצע פיילוטים גם בגרמניה ובפולין.

 

גל פרידמן, יו"ר אקוואריוס מנועים: "אנו שמחים מאוד על קבלת ההודעה משותפתנו האסטרטגית נוקיה בדבר עמידתה של החברה בהצלחה בבדיקת ההיתכנות שביצעה נוקיה לתוכנת ניהול האנרגיה מרחוק של אקוואריוס ובהמשך לכך מעבר לשלב השני בהסכם בין החברות, במסגרתו יפעלו לסיום פיתוח ואינטגרציה של מערכת ניטור מרחוק של גנרטורים, וכן על הבעת רצונה של נוקיה להרחבת פריסת הפיילוטים במוצרי החברה ל-5 מדינות.

המעבר לשלב השני בהסכם עם נוקיה מהווה צעד נוסף בקידום הגשמת יעדיה האסטרטגיים של החברה, בדגש על יכולת החברה להציג פתרון שלם והוליסטי לצורך הטמעת הגנרטורים שלה בשוק הטלקום"

 

אקוואריוס פיתחה ומייצרת מנוע לינארי קטן לייצור חשמל השוקל כ-10 קילוגרם, בעל מנגנון בעירה פנימית המיועד בעיקר לשימוש בגנרטורים. בניגוד למנועים המסורתיים הגדולים, במנוע של אקוואריוס קיים חלק נע אחד בלבד והוא הופך דלק לחשמל ללא שימוש בשמן. בשל גודלו ומשקלו הקל, המנוע בעל נצילות מכנית גבוהה המאפשרת פליטת גזים וזיהום נמוך.

 

לאקוואריוס מרכזי פעילות ופיתוח בישראל, גרמניה ופולין. יו"ר החברה הוא גל פרידמן ומנכ"ל החברה הוא אריאל גורפונג.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה