המסחר בבורסת ת”א ננעל בירידות רוב השערים המרכזיים

מדד ת"א 35 ירד 0.29%, ת"א 90 ירד בשיעור של 0.82%. מקרב הסקטוריאליים מדד הנפט והגז הוביל את הירידות כשצלל 1.79%, מדד הבנקים עלה 0.50%

מערכת ספונסר 27/01/2021 17:49

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בירידות של רוב השערים המרכזיים; מדד ת"א 35 ירד בשיעור של 0.29%, מדד ת"א 125 ירד בשיעור של 0.48% ומדד ת"א 90 ירד 0.82%. באשר למדדים הסקטוריאליים, מדד הנפט והגז רושם ירידה בולטת של 1.79%. ת"א טכנולוגיה ירד 1.06%, הביומד ירד 0.82% והנדל"ן ירד 0.53%. מדד התקשורת עלה 0.2%, מדד הבנקים עלה 0.49%.

מניות פועלים, לאומי, אלביט מערכות ודיסקונט, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בעלייה. מניות נייס, אורמת טכנו, אנלייט אנרגיה ואיי.סי.אל, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

עלייה בולטת נמדדה היום במניית אופקו הלת’ שעלתה 8.73%. אחריה עם שיעורי עליות בולטים היום: הכשרת הישוב, גילת, אלביט מערכות, קבוצת עזריאלי, או פי סי אנרגיה, הפניקס ומיטב דש.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית נייר חדרה שירדה 5.60%, ואחריה ירדו מניות קומפיוגן, אזורים, לייבפרסון, אנרג’יקס, אודיוקודס, אנלייט אנרגיה ואנרג’יאן.

היקף המסחר היום עמד על כ – 2.28 מיליארד ₪.

בניו יורק יום השיא של עונת הדוחות מתנהל בירידות שערים. גם באירופה מסכים אדומים.

אימקו הודיעה כי התקשרה במזכר הבנות לקידום מיזם בתחום מערכות אוויריות לא מאוישות. החברה ושותפתה אינוקון, יקימו חברה משותפת, בה תחזיק אימקו 75% מהמניות, והיתרה תוחזק על ידי אינוקון. אימקו תעמיד למיזם מסגרת אשראי בגובה של עד שני מיליון ₪.

צמח זכתה במכרז לרכישת שני מגרשים בשכונת נווה גן ברמת השרון. המנכ"ל חיים פייגלין: "המיזם החדש מסתמן כפרויקט דגל ייחודי, בלב אזור הביקוש, בקרבה לשכונת תל ברוך צפון היוקרתית המאופיינת באוכלוסייה ממעמד סוציו אקונומי גבוה".

דריו הלת’ רוכשת את אפרייט ומגייסת 70 מיליון דולר. אפרייט מציעה פתרון בריאות דיגיטלי למחלות השלד והשרירים. בגיוס השתתפו משקיעים מוסדיים מהארץ ומחו"ל.

דניה פרסמה טיוטת תשקיף להנפקת מניות. החברה, שבשליטת לפידות קפיטל, יוצאת להנפקה בחודש הקרוב. טיוטת התשקיף כוללת הצעת מכר של חלק מהמניות המוחזקות על ידי אפריקה השקעות.

 נכסים ובנין רוכשת מניות ואופציות של סלע קפיטל בכ - 80 מיליון ₪. בהנפקה פרטית מכרה סלע 4.99% מהון המניות שלה במחיר של 7.8 ₪ למניה, המהווה פרמיה של כ - 12% על מחיר הסגירה אמש.

הסוחרים דורשים לבטל את הסגר על כלל המסחר מיום ראשון הקרוב. עו"ד אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר בפניה לראש הממשלה ולקבינט הקורונה: "המסחר אינו מייצר תחלואת קורונה כאשר הוא מתנהל בתנאי התו הסגול".

שבא בוחנת אפשרות להפרדת ההנהלות שלה ושל מס”ב: לבקשת בנק ישראל שוקלת שב"א מינוי מנכ"ל נפרד לכל חברה. במקביל ממשיכה שב"א לבחון את רכישת מס"ב ומתנגדת לעמדת הממונה על התחרות כי שיתופי הפעולה בין החברות הן הסדר כובל.

וואיטסטון: בי-יו דבש המתמזגת סיימה סבב גיוס לפי שווי של 30 מיליון ₪. החברה גייסה 8 מיליון ₪ בהרחבה של סבב הגיוס. בין המשקיעים בסבב ההשקעה של בי-יו דבש נמנה בעל השליטה בחברה, עדי צים, אחיו רני צים ואנשי עסקים נוספי.

מודיעין אנרגיה ממנה את יניב פרידמן למנכ"ל. פרידמן יסיים את תפקידו כמשנה למנכ"ל דלק קידוחים ויחליף את רון מאור המתמנה למנכ"ל ישראמקו.

קאנומד מעריכה שהכנסותיה ב - 2020 יגיעו לכ - 20.1 מיליון שקל. בשנת 2021 צופה החברה הכנסות של כ - 69 מיליון ₪; במחצית השנייה של שנת 2020 עמדו הכנסות החברה על כ - 13.56 מיליון שקל.

אלטשולר שחם השקיע כ - 350 מיליון שקל בהנפקה פרטית של OPC. בית ההשקעות רכש כ - 5.5% מהמניות והפך לבעל ענין. החברה השלימה השבוע את העסקה לרכישת CPV תמורת כ - 648 מיליון דולר. מניות החברה ייכנסו למדד ת"א 35 בעדכון המדדים הקרוב.

קבוצת דלק מקדמת הנפקה של איתקה בבורסת לונדון. במסגרת התכנית הנבחנת, תציע החברה למחזיקי האג"ח שלה אפשרות להחליף חלק מאגרות החוב הללו במניות איתקה. החברה פועלת לרישום מקביל של המניות בבורסת תל אביב.

 ישראל קנדה זכתה במכרז של רמ”י בנווה גן ברמת השרון. תמורת העסקה עומדת על 151 מיליון ₪. בשטח יבנו שלושה מגדלים בני 7 – 11 קומות ובהם 79 דירות ושטחי מסחר.

מנכ”ל חדש לקניון שבעת הכוכבים בהרצליה של הכשרת הישוב: אורי אבל שכיהן בעבר כמשנה למנכ"ל קניוני עזריאלי, מנכ"ל קניון רמת אביב ובתפקידו האחרון היה מנכ"ל קניון TLV.

 

חדשות ספונסר

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה