אלטשולר שחם השקיע כ-350 מיליון שקל בהנפקה פרטית של OPC

בית ההשקעות רכש כ-5.5% מהמניות והפך לבעל ענין; החברה השלימה השבוע את העסקה לרכישת CPV, תמורת כ-648 מיליון דולר; מניות החברה ייכנסו למדד ת"א 35 בעדכון המדדים הקרוב

חדשות ספונסר 27/01/2021 10:56

א+א-

 חברת או.פי.סי אנרגיה מדווחת היום, כי השלימה מהלך של גיוס הון בהיקף של כ-350 מיליון שקל במסגרת הנפקה פרטית לבית ההשקעות אלטשולר-שחם וגופים המנוהלים על ידו.

 

במסגרת ההנפקה רכש בית ההשקעות כ-10.3 מיליון מניות של החברה, המהוות כ-5.5% ממניותיה, ובכך הפך לבעל עניין בחברה, לצד בעלי העניין המוסדיים הנוכחיים בחברה, מגדל ביטוח וכלל ביטוח. את ההנפקה הובילה חברת החיתום ברק קפיטל, בניהולו של צביקה מנס.

 

גיורא אלמוגי, מנכ"ל או.פי.סי: "ההשקעה של בית ההשקעות אלטשולר-שחם באו.פי.סי אנרגיה הינה מהלך במסגרתו גייסנו סכום משמעותי מאחד הגופים המובילים בשוק ההון הישראלי, והמבטא הבעת אמון בחברה, באסטרטגיה העסקית שלה ובפעילותה בישראל ובארה"ב. תמורת ההנפקה תשמש את החברה להמשך פיתוח עסקי החברה ומתן דגש על צמיחה בתחום האנרגיות המתחדשות בארה״ב".

 

בשבוע שעבר, הודיעה הבורסה, כי מניות החברה יחלו להיכלל במדד ת"א-35 המוביל של הבורסה בתל-אביב, החל מהעדכון הקרוב, שיתבצע בסוף השבוע הבא. שווי החברה הבוקר, כולל כספי ההנפקה הפרטית הנוכחית, עומד על כ-7 מיליארד שקל.

 

כספי ההנפקה הנוכחית ישמשו את החברה להמשך פיתוחה העסקי, והרחבת פעילות בישראל ובארה"ב. השבוע דיווחה או.פי.סי על השלמת העסקה לרכישת השליטה בחברת CPV האמריקאית, באמצעותה היא נכנסה באופן משמעותי לשוק בארה"ב, ובפרט לתחום של אנרגיות מתחדשות.

 

התמורה הכוללת ששולמה בעסקה לרכישת CPV הינה כ-648 מיליון דולר, ותמורה נוספת בסך של כ-95 מיליון דולר בגין 17.5% החזקה בפרויקט הנמצא בשלבי הקמה Three Rivers, אשר שולם באמצעות הלוואת מוכרים. ל-CPV צבר פרויקטים משמעותי, הכולל גם הקמת תחנות מבוססות אנרגיה סולארית ואנרגיית רוח.

 

עם השלמת העסקה האמורה, מחזיקה או.פי.סי ב-70% ממניות CPV, ו-30% הנוספים מוחזקים ע"י כלל, מגדל ופועלים שוקי הון.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה