מעמיקות ירידות השערים בתל אביב, מדד הבנקים נחלש 0.8%

תל אביב 35 מאבד 0.67%; גילת מזנקת 11.5%; וויטסמוק טסה 18%; או פי סי עולה 2.2% על רקע השלמת רכישת CPV; אנרג’יאן נופלת 4.6%; הממשלה תדון בסגירת נתב"ג לשבועיים

חדשות ספונסר 24/01/2021 12:00

א+א-

יום המסחר הראשון לשבוע זה מתנהל בירידות שערים, על רקע המגמה השלילית בשווקי העולם בסוף השבוע, והמשך התפשטות וירוס הקורונה במקביל להתקדמות מבצע החיסונים. עד כה התחסנו כ-2.5 מיליון בני אדם ואמש פתחו קופות החולים את אפשרות ההתחסנות גם לתלמידי תיכון. למרות זאת, מספר החולים הקשים והמתים ממשיך לעלות והממשלה תתכנס היום כדי להחליט האם לסגור את נתב"ג למשך שבועיים במטרה לעצור את התפשטות המוטציה הבריטית.

 

חברת וויטסמוק טסה 18% לאחר שהחברה הודיעה כי היא מגייסת 30 מיליון ש"ח נוספים בהמשך לגיוסים שמבצעת החברה בשבועות האחרונים שהיקפם מגיע לכ-50 מיליון ש"ח. הפעילות החדשה של וויטסמוק מתמקדת בתחום הבלוקצ’יין. במסגרת הפעילות הזו , יריב גילת, מייסד פיינל ומוותיקי תחום האלגו טריידינג בארץ, ימונה ליו"ר פעיל של דירקטוריון החברה.

 

חברת או.פי.סי אנרגיה מרחיבה את פעילותה לשוק האנרגיה המתחדשת בארה"ב ומדווחת על השלמת עסקת הרכישה של חברת CPV האמריקאית, הפועלת בתחומי החשמל והאנרגיה המתחדשת.היקף ההשקעה עומד על כ-648 מיליון דולר ואו.פי.סי תחזיק ב-70% מ-CPV.

 

בארה"ב המדדים נסוגו מעט מהשיאים שקבעו במהלך השבוע, דאו ג’ונס ירד 0.57%, אס.פי 500 נחלש 0.3% ונאסדק עלה בשיעור קל של 0.1% ושומר על השיא שקבע. גם באירופה נרשמה מגמה שלילית ביום ו’, כאשר ברחבי היבשת מודאגים מגל נוסף של מוטציות קורונה. דקס ירד 0.24%, קאק נחלש 0.56%.

 

המניות הדואליות חוזרות הבוקר לתל אביב בפער ארביטראז’ חיובי קטן של 0.25%. בצד החיובי בולטת טבע עם ארביטראז’ של 5%, לייבפרסון עם פער חיובי של 1.9%, ואורמת עם פער חיובי של 1.5%.מנגד, נייס חוזרת עם פער שלילי של 2.2%, טאואר עם פער שלילי של 1%, ונובה עם פער שלילי של 0.9%. נציין שמניית גילת חוזרת עם פער חיובי עצום של 15.2%.

 

ביום חמישי הסתיים המסחר בתל אביב בירידות שערים, בדומה למגמה בשאר העולם. מדד תל אביב 35 ירד 1.1%, תל אביב 125 נחלש 1.2%, מדד הבנקים איבד 0.3%, מדד הנפט ירד 0.8% ומדד הנדל"ן צנח 1.2%.

 

חברת צירון הודיעה על השלמת המיזוג עם חברת אפסלון, העוסקת בהקמה, באיתור וברכישת חנויות וירטואליות הפועלות באתר אמזון.קום. עוד הודיעה החברה כי בית ההשקעות אקסלנס החל להיות בעל עניין ומחזיק כעת בכ-5.11% בחברה. מניית צירון זינקה 24.7%.

 
חברת מיט טק דיווחה כי חברת Peace of Meat הצפויה להפוך לחברת בת בבעלות מלאה של החברה, הודיעה על הצלחה בניסוי גידול תאי שומן עוף בתרחיף, באמצעות מיכל גידול ביולוגי מתקדם המכונה ביוריאקטור. מניית החברה עלתה 5%.
 
 
 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה