השקעה חמישית ליוניקורן: משקיעה בחברת הרחפנים סטריקס

סטריקס פיתחה תחנות אוניברסליות לטעינה ותחזוקה לרחפנים, המאפשרות פעילות מתמשכת ללא תלות בזמן סוללה; יוניקורן תשקיע 560 אלף דולר בסבב גיוס של מיליון דולר

חדשות ספונסר 21/01/2021 15:03

א+א- 1

יוניקורן טכנולוגיות, שותפות השקעה בחברות טכנולוגיה בעלות פעילות מחקר ופיתוח, מדווחת כי התקשרה במזכר עקרונות לא מחייב להשקעה בחברת סטריקס, חברה פרטית שפיתחה טכנולוגיה ייחודית לצורך טעינת כל סוגי הרחפנים בשטח ללא תלות בחיבור לחשמל.

 

עם אישור כל האורגנים בשותפות, יוניקורן תוביל סבב גיוס של 1 מיליון דולר, מתוכו 560 אלף דולר יושקעו על ידה, והשאר ממשקיעים נוספים, לפי שווי של 3 מיליון דולר לפני הכסף. עם עמידת סטריקס באבן דרך, תבוצע השקעה נוספת בסך 1 מיליון דולר על ידי המשקיעים בסיבוב זה, לפי שווי של 9 מיליון דולר.

 

עמית גרין, מנכ"ל יוניקורן: "שוק הרחפנים צומח במהרה על רקע התרחבות מגוון השירותים שהם מספקים. לצד זאת ישנה רגולציה בכל העולם שמסדירה את אופן פעילותם דבר הפותח בפני סטריקס שווקים משמעותיים. אנו מעריכים כי הפתרון הייחודי של סטריקס מהווה אבן בסיס לכל התחום ואנו מצפים שנציף ערך במהירות בהשקעה זו".

 

תחנות הטעינה (קפסולות) הן אוניברסליות ומתאימות לכל סוגי הרחפנים בעולם והן כוללות בקרת אקלים לטעינה מרבית, יכולת שידור של טלמטריה והעברת נתונים לחדר בקרה. פיזור נרחב של קפסולות מאפשר סביבת עבודה לביצוע משימות צבאיות, אבטחתיות ואזרחיות לטווח ארוך ובאופן משמעותי יותר ממה שקיים היום ומייתרת את הצורך בהחלפת סוללות תכופה או חזרה למפעיל.

 

סטריקס סיימה את שלב ניסויי השטח ומתכננת לפרוס קפסולות עבור חברות שמעוניינות להטיס רחפנים ללא מטיס בשטח, דבר שהופך את המערכת לאוטונומית לחלוטין.

 

כיום עלויות הפעלת רחפנים, בוודאי לאורך זמן הן גבוהות מאוד, מחייבות אנשי תפעול ושטח, רכבים ומעטפת טכנולוגית שלמה. עם פריסת קפסולות, חברות המפעילות ונותנות שירותים באמצעות רחפנים יכולות להוזיל באופן משמעותי את עלות השירותים ולפנות לשוק רחב יותר, שאינו יכול ליהנות משירותי רחפנים בגלל עלויות תפעוליות גבוהות. חברת סטריקס בנתה מספר מודלים של קפסולות בגדלים שונים לשוק הצבאי, ביטחון הפנים והשוק האזרחי.

 

שוק הרחפנים מתפתח בשנים האחרונות עקב שיפור ביכולות טכנולוגיות של יצרני הרחפנים ושל מפעילי מערכות השליטה והבקרה. בעולם כבר ניתנו מספר רישיונות להפעלת רחפנים ללא קשר עין וההערכה היא כי מגמה זו תגדל מאוד בשנים הקרובות.

 

סטריקס נוסדה על ידי מר ניב אהרוני, יזם בעל ניסיון רב-שנים בתחום הביטחון ופיתוח מערכות טכנולוגיות מתקדמות ומשמש כמנכ"ל החברה מיום היווסדה. עד היום מומנה סטריקס על-ידי מקורות מימון פרטיים של היזם.

 

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    וגם זה לא מביא אותה מעל 170

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    האמת11 21/01/2021 15:56