מיט-טק: Peace of Meat הצליחה בניסוי גידול תאי שומן עוף מתורבת

הצלחת הניסוי מקדמת את החברה הבת צעד משמעותי לעבר המטרה של פיתוח יכולת גידול תעשייתי של שומן עוף גם כמוצר בפני עצמו, וגם לשימוש כחומר גלם בתוך מוצרים אחרים

חדשות ספונסר 21/01/2021 10:26

א+א-

חברת מיט טק מדווחת היום כי חברת הבת Peace of Meat אשר צפויה להפוך לחברת בת בבעלות מלאה של החברה, הודיעה על הצלחה בניסוי גידול תאי שומן עוף בתרחיף, בשיטה וטכנולוגיה ייחודית, באמצעות מיכל גידול ביולוגי מתקדם המכונה ביוריאקטור.

 

יכולת הייצור באמצעות ביוריאקטור היא תנאי הכרחי לפיתוח טכנולוגיית ייצור מוצרים מתורבתים בהיקפים תעשייתיים. לכן, לדעת החברה, הצלחת הניסוי מקדמת את החברה הבת צעד משמעותי לעבר המטרה של פיתוח יכולת גידול תעשייתי של שומן עוף מתורבת.

 

לצורך ייצור כזה, החברה הבת פיתחה מספר שיטות הקשורות לסוג התאים, תכונותיהם, חומרי הגידול ועוד, וההצלחה בניסוי מוכיחה שהחברה הבת יכולה לגדל תאים בתרחיף באופן עקבי ויעיל בביוריאקטורים.

 

החברה הבת פועלת כדי לפתח את הטכנולוגיות והתהליכים שיאפשרו ייצור כמויות גדולות של שומן מתורבת מדגימה בודדת של תאי גזע ייחודיים, גם כמוצר בפני עצמו, וגם לשימוש כחומר גלם בתוך מוצרים היברידיים המשלבים חלבון מן הצומח ושומן מתורבת כדי לייצר מוצר עם טעם, ריח ומרקם הדומים לשל בשר.

 

במיט טק מדגישים כי המוצר המפותח על ידי החברה הבת אינו סופי, וכי צפוי שיידרשו עוד משאבים משמעותיים של זמן וכסף להשלמתו, אם בכלל. היות ומדובר בטכנולוגיה חדישה בתחום חדש, טרם נקבע איזה אישורים רגולטוריים יידרשו במסגרת אישור סופי של מוצרים המבוססים על טכנולוגיות החברה הבת.

 

ההצלחה בניסוי היא בהתאם לתוכנית העבודה אשר סוכמה בין החברה לחברת הבת וצפויה לאפשר ל- Peace of Meat להמשיך ולפתח את יכולת ייצור השומן המתורבת בהיקפים תעשייתיים.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה