המסחר בבורסת ת”א ננעל בעליות שערים

מדד ת"א 35 עלה 1.27%, ת"א 90 ומדד ת"א 125 עלו בשיעורים דומים. מקרב הסקטוריאליים מדד הנפט והגז הוביל את העליות כשטיפס 3.21%

מערכת ספונסר 20/01/2021 17:40

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום במגמה חיובית; מדד ת"א 35 עלה בשיעור של 1.27%, מדד ת"א 125 עלה בשיעור של 1.23% ומדד ת"א 90 עלה 1.20%. באשר למדדים הסקטוריאליים, מדד הנפט והגז רושם עליה בולטת של 3.21%. ת"א טכנולוגיה עלה 2.18%, הביומד עלה 1.55%, מדד התקשורת עלה 1.21%, מדד הבנקים עלה 0.39%.

מניות שופרסל, לאומי, פועלים, טבע, נייס וקבוצת דלק, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בעלייה. מניות דיסקונט ואורמת טכנו, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

עלייה בולטת נמדדה היום במניית סאפיינס שעלתה 11%. אחריה עם שיעורי עליות בולטים היום: גילת, קבוצת דלק, שופרסל, מיטב דש, אלוט, קנון וטאואר.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית סלקום שירדה 3.15%, ואחריה ירדו מניות ישראל קנדה, אנרג’יקס, אייאיאס, נייר חדרה, פוקס, שפיר הנדסה ובזק.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.89 מיליארד ₪.

בניו יורק, על רקע חילופי השלטון היום בבית הלבן, מתנהל המסחר בעליות שערים. גם באירופה מסכים ירוקים.

וואליו קפיטל מדווחת על הסכמות עם רשות שוק ההון למכירת תיק הלקוחות של החברה. בכפוף למספר תנאים, הרוכשת, שרון פלאצ’י יזמות עסקית, תוכל לרכוש את תיק הלקוחות הקודם.

 סולגרין מדווחת על הסכם עם חברה יזמית לפיתוח פרויקטים קרקעיים באיטליה. השתיים יקימו שותפות מוגבלת איטלקית לצרכי פיתוח, הקמה, מימון והפעלה של פרויקטים פוטו-וולטאיים באיטליה, אשר תוחזק על ידי סולגרין בשיעור של 85%.

איילון ביטוח מציגה מודל חדש של הלוואות "משכנתא הפוכה" לבני 60 ומעלה. החברה מעמיקה את מעורבותה בתחום האשראי והמימון החוץ בנקאי וכן מודיעה כי ההלוואות ניתנות ללא קנס על פירעון מוקדם ובלי צורך בערבות היורשים.

גלילאו טק תפתח מערכת תקשורת לעיר חכמה עם חברה יפנית. בהמשך למיזוג עם חברת ברייט לד, המערכת שתפותח במשותף תשמש את החברה בפרויקטי עיר חכמה והחברה היפנית תהפוך למפיץ בשוק האסייתי.

הממונה על התחרות אישרה את מיזוג הוט ו - IBC. המיזוג צפוי לאפשר למרבית בתי האב במדינת ישראל גישה לתשתיות סיבים מתקדמות, ולהקטין את התלות בבזק של לקוחות קצה המעוניינים בתשתית אולטרה רחבת פס.

בגלל הסגר המתמשך והעליה בתחלואה, מדד אמון הצרכנים ירד בחודש ינואר. במחצית הראשונה של חודש ינואר, במקביל להרחבת מבצע החיסונים, עמד מדד אמון הצרכנים על 16%-, ירידה חדה מהמחצית השנייה של דצמבר אז עמד המדד על 11%-.

יוניברסל מוטורס רכשה 4.9% ממניות הפניקס ב - 324 מיליון ₪. המניות נרכשו מקבוצת מאיר שבשליטת יעקב שחר וישראל קז שתחזיק אחרי סיום העסקה ב - 5.3% ממניות הפניקס.

שותפות המו”פ FEAT יוצאת לגיוס הון ראשוני בבורסה בת”א. השותפות שבשליטת רוני קוברובסקי ואייל בקשי תשקיע בחברות הזנק המפתחות טכנולוגיות בתחומי אגרי-פודטק, סביבה וקיימות בתעשיית המזון.

קבוצת גבאי מקדמת מעל 11 אלף דירות בעשור הקרוב בפרויקטי התחדשות עירונית. בשלוש השנים הקרובות תחל בנייתן של 3500 דירות בהיקף מכירות הנאמד בכ - 2 מיליארד ₪. החברה החלה השבוע את בניית פרויקט בודנהיימר בתל אביב.

אופטימיות בהייטק: על פי סקר של BDO, 54% מחברות הטכנולוגיה צופות שיפור במכירות וברווחיות בשנה הקרובה. רבע מהחברות יצמצמו ויאחדו שטחי משרדים, 18% מהחברות מצפות לחזק את איתנותן הכלכלית באמצעות מיזוגים ורכישות.

קנזון פועלת להקמת קרן השקעות במיזמי נדל”ן למגורים. החברה תעמיד הון ראשוני ותגייס השקעה ב - 4 פרויקטים יזמיים באמצעות עסקאות קומבינציה והתחדשות עירונית, ברעננה ובפתח תקווה, בהיקף מכירות כולל של כ - 110 מיליון ₪.

עדיקה מתרחבת בזירה הבינלאומית ומשיקה אתר מכירות באנגליה. לאחר כשנתיים מכניסתה לפעילות במגזר הבינלאומי, הכנסות החברה ברבעון הרביעי ממגזר זה מתקרבות לראשונה להכנסותיה מהפעילות בישראל.

משק אנרגיה רוכשת את יתרת הזכויות בפרויקט פוטו - וולטאי בדרום הר חברון: חתמה מול החברה לפיתוח דרום הר חברון לרכישת חלקה (49.9%) בפרויקט "מיתרים". עם השלמת העסקה, משק אנרגיה תחזיק במלוא הזכויות בפרויקט.

פריון מעלה את תחזית ההכנסות ומנפיקה בהיקף מוגדל של 57.4 מיליון דולר בעקבות ביקושי יתר. החברה צופה הכנסות של 110 – 115 מיליון דולר ברבעון הרביעי, ושל 320 - 325 מיליון דולר בשנת 2020. פרסמה תשקיף לגיוס מניות שמטרתו מימוש הזדמנויות למיזוגים ורכישות והגדלת ההון החוזר.

דיסקונט ושופרסל מקימות מיזם פיננסי משותף. המיזם המשותף יפעל על גבי פלטפורמת PayBox ויציע ארנק דיגיטלי וסופרמרקט פיננסי בו יוכלו הלקוחות לקבל מוצרים ושירותים בנקאיים מתקדמים.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה