אופטימיות בהייטק: 54% מחברות הטכנולוגיה צופות שיפור במכירות וברווחיות בשנה הקרובה

רבע מהחברות יצמצמו ויאחדו שטחי משרדים; 18% מהחברות מצפות לחזק את איתנותן הכלכלית באמצעות מיזוגים ורכישות

חדשות ספונסר 20/01/2021 11:50

א+א-

סקר שערכה פירמת BDO הבינלאומית שכלל מאה מנהלי כספים בחברות טכנולוגיה מגלה אופטימיות ביחס לצפוי בשנה הקרובה. 54% מהמשתתפים מעריכים שהם יגדילו את המכירות והרווחיות ואילו 65% צופים התאוששות של הכלכלה העולמית.

 

מנהלי הכספים נשאלו על צעדים ארגוניים שהם עורכים בעקבות מגפת הקורונה. 25% אמרו שהם יצמצמו את הנדל"ן ויאחדו משרדים על רקע העבודה מרחוק שצפויה להימשך באופן חלקי בשנים הבאות, 36% מהחברות צפויות לבצע ארגון מחדש ואילו 18% מצפות לחזק את איתנותן הכלכלית באמצעות מיזוגים ורכישות. 42% מהנשאלים צפויים להגדיל את הוצאותיהם על כוח אדם בשנה הקרובה.

 

הסקר גילה שמשבר הקורונה סדק את האמון של חברות בגלובליזציה מצד חברות שיש להן ספקים במדינות אחרות וזאת בשל חשש מבעיות לוגיסטיות ואירועי סייבר. 45% מתכוונים להגביר את הביטחון והיציבות באמצעות איתור ספקי גיבוי חלופיים ואילו 21% מתכננים להרחיב את פעילותן במדינה אחרת כדי להתקרב לשוק היעד.

 

לדברי יניב כהן, שותף וראש אשכול טכנולוגיה ב-BDO ישראל, הסקר מגלה שלמרות החרפת התחלואה העולמית חברות הטכנולוגיה שומרות על רמה גבוהה של אופטימיות שנובעת כפי הנראה מהתקדמות החיסונים ומהתחושה שההייטק עמיד בפני הקורונה וממשיך לתפקד ולצמוח גם בתנאים של סגרים וריחוק.

 

השנה האחרונה גרמה לצד כל הקשיים גם לחיסכון משמעותי בסעיפי הוצאות של חברות על נסיעות, השתתפות בתערוכות וכנסים ופעילויות שונות. מנהלי הכספים מתכוונים כעת להתייעל גם בתחום המשרדים ולהגביר את ההשקעה ישירות בשכירת כוח אדם איכותי ושימורו בארגון.

 

יש לזכור כי חברות טכנולוגיה ישראליות מתמודדות עם ייסוף מתמשך של השקל מול חלק גדול מהמטבעות בעולם, מהלך שמייקר את עלות התעסוקה בארץ, עלויות שגם ככה כבר הגיעו לגבהים מטרידים על רקע לחצי השכר כלפי מעלה בענף. 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה