המסחר בבורסת ת”א ננעל בעליות שערים

מדד ת"א 35 עלה 0.70% ומדד ת"א 125 עלה בשיעור של 0.51%. מקרב הסקטוריאליים מדד הביומד הוביל את העליות כשטיפס 1.80%

מערכת ספונסר 18/01/2021 17:42

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בעליות רוב השערים המרכזיים. מדד ת"א 35 עלה בשיעור של 0.70%, מדד ת"א 125 עלה 0.71% ומדד ת"א 90 עלה 0.22%. באשר למדדים הסקטוריאליים, מדד הביומד בלט כשעלה 1.80%. מדד התקשורת וטכנולוגיות המידע עלה 1%, מדד הבנקים עלה 0.84%. מדד הנפט והגז כמעט ללא שינוי, עם ירידה של 0.03%.

מניות לאומי, פועלים, דיסקונט, אלביט מערכות ומזרחי טפחות, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בעלייה. מניות נייס וטבע, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

עלייה בולטת נמדדה היום במניית באטמ שעלתה 7.38%. אחריה עם שיעורי עליות בולטים היום: נייר חדרה, מטריקס, אלקטרה צריכה, מליסרון, אמות, איתמר ואנרג’יאן.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית אבגול שירדה 5%, ואחריה ירדו מניות אלקטריאון, ויתניה, מקס סטוק, חברה לישראל, נובולוג, אוגווינד ויוחננוף.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.45מיליארד ₪.

בניו יורק מושבת היום המסחר לציון יום מרטין לות’ר קינג. באירופה נרשמת יציבות.

 קליל תעלה את שיעור הדיווידנד מ - 30% ל - 50% לפחות, מתוך הרווח השנתי הנקי. החלוקה תהיה כפופה גם לצרכי המימון, תזרים המזומנים, תכניות ההשקעה ולתכניות העסקיות של החברה. המדיניות החדשה תהיה בתוקף עד תום שנת 2022.

 הראל השקעות וביטוח הופכת לבעלת עניין בקבוצת חנן מור. החברה רכשה מניות בהקצאה פרטית בהיקף של 40 מיליון ₪ בדיסקאונט של 5.2%. לאחר ההקצאה תחזיק קבוצת הראל ב - 7.23% ממניות קבוצת מור.

 קרסו נדל”ן תקים פרויקט של "מיקרו ליביניג" בתל אביב. הדירות בשטח של החל מ - 42 מ"ר ימכרו כשהן מתוכננות ומרוהטות וללא חניה. בגינת הבניין יוקם חלל עבודה לשימוש הדיירים.

ONEטכנולוגיות תפתח מערכת לניהול תהליכים עבור המכון הוולקני. הפרויקט ימחשב את כל תהליכי העבודה הקשורים לניהול ההיבטים התקציביים והלוגיסטיים של המכון. התמורה עבור הפרויקט עומדת על כ - 1.5 מיליון ₪. הפרויקט ימשך כשנה וחצי.

בנק ישראל העניק הלוואות בהיקף של כ - 20 מיליארד ₪ לעסקים קטנים מתחילת משבר הקורונה. לפי דוח המדיניות המוניטרית למחצית השניה של 2020, בנק ישראל רכש אג"ח ממשלתיות בהיקף של כ - 46 מיליארד ₪ ואג"ח קונצרני ב - 3.5 מיליארד ₪.

משרד התקשורת הטיל קנס של 6 מיליון ₪ על הוט טלקום. על פי משרד התקשורת, החברה לא קיימה כנדרש את הוראות רפורמת השוק הסיטונאי, והערימה קשיים על ספקי אינטרנט ללא תשתית לחכור מקטעי תשתית ולשווקם לצרכנים.

יוניקורן השלימה השקעה של 750 אלף דולר בפלו-ליט ותחזיק כ - 9% בחברה. פלו ליט פיתחה טכנולוגיה למדידת זרימה וניטור איכות של גזים ונוזלים בצנרת הולכה לתעשייה התהליכית. ההשקעה נעשית לפי שווי חברה של 3.5 מיליון דולר לפני הכסף.

קנאשור וליפידור מפתחות תרסיס קנאביס לטיפול במחלות עור דלקתיות. שתי החברות סיימו בהצלחה את שלב ההיתכנות בפיתוח התכשיר. בנוסף, בכוונת החברה לשווק מוצרי CBD ללא מרשם במדינות בהן הרגולציה תומכת בכך.

בעלי עניין מכרו לציבור בשנת 2020 מניות בשווי 3.2 מיליארד שקל. מכירת המניות לציבור עמדה על כ - 5 מיליארד ₪ וקוזזה עם רכישת מניות בהיקף של 1.8 מיליארד ₪. מכירת המניות העלתה את שיעור החזקות הציבור ל - 64%.

 ברן זכתה בפרויקטים בהיקף של כ - 40 מיליון ₪ בחודשיים האחרונים של 2020. בין הפרויקטים: הוספת נתיב בכביש 6, ניהול ואחזקת התאורה בנתיבי ישראל, שדרוג מכון וינגייט והמתקנים האולימפיים. בנוסף החברה נכנסת לתחום חדש של ניהול והקמת פרויקטים בבתי חולים.

שותפות המו”פ אינפיניטי מדיקל תשתף פעולה עם מפתחת החיסון הסיני לקורונה. השותפות ביחד עם GuoJian Capitalחתמו על מזכר הבנות לקידום והפצה של חברות הפורטפוליו של השותפות בשוק הסיני.

סאטקום: דיווחה על התקשרות מסגרת עם לקוח ממשלתי בהיקף של עד 40 מיליון ₪. חברת הבת גילת טלקום תספק ציוד ושירותי תקשורת לוויינית לתקופה של שלוש שנים. העסקה היא שדרוג של עסקת מסגרת קודמת בהיקף של 37.5 מיליון ₪ שהסתיימה לאחרונה.

מסקירת פועלים: "לאור ההתחייבות של בנק ישראל לרכוש סכום כה גבוה, 30 מיליארד דולר, אנו מעריכים כי השקל עשוי להמשיך ולהיחלש בשבועות הקרובים".

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה