הראל השקעות וביטוח הופכת לבעלת עניין בקבוצת חנן מור

החברה רכשה מניות בהקצאה פרטית בהיקף של 40 מיליון ש"ח בדיסקאונט של 5.2%; לאחר ההקצאה תחזיק קבוצת הראל ב-7.23% ממניות קבוצת מור

חדשות ספונסר 18/01/2021 15:12

א+א-

דירקטוריון קבוצת חנן מור אישר אמש הקצאה פרטית של 1.08 מיליון מניות רגילות של החברה לחברת הראל השקעות וביטוח, בתמורה ל-40 מיליון ש"ח, שיהוו לאחר הקצאתן כ-7.23% מהון המניות של החברה.

 

הראל שילמה 37 ש"ח למניה, מחיר המהווה דיסקאונט של 5.2% על מחיר הסגירה של המניה ביום שקדם לאישור ההקצאה. השער הממוצע של מנית החברה בששת החודשים האחרונים היה כ-27.2 ש"ח וביום המסחר האחרון עמד מחיר המניה על 39.03 ש"ח, מחיר השווה ל-105.48% ממחיר הרכישה למניה.

 

דירקטוריון החברה נימק כי ביצוע ההקצאה הפרטית יחזק את בסיס ההון של החברה וישפר את איתנותה הפיננסית. הזרמת ההון תשפר את רמת המינוף של החברה ואת עמידתה ביחסים הפיננסים להם התחייבה כלפי הגורמים המממנים שלה.

 

עוד הסביר הדירקטוריון כי גיוס הון בדרך של הקצאה פרטית הוא מהלך מהיר יחסית הכרוך בעלויות גיוס נמוכות יחסית בהשוואה לחלופות האחרות. לגבי מחיר הרכישה אומרים בדירקטוריון החברה כי הוא ראוי וסביר בהתייחס לכך שמחיר הרכישה גבוה מהמחיר הממוצע של מנית החברה ב-30 וב-60 ימי המסחר האחרונים (36.07 ש"ח ו-31.36 ש"ח בהתאמה).

 

חנן מור, יו"ר הקבוצה ציין: "בשנה האחרונה השלימה הקבוצה היערכות לעשור הבא של יצירת הערך לבעלי המניות של הקבוצה. אנו מכוונים לצמיחה מואצת בשנים הקרובות, גם לאור הכניסה שלנו לפרויקטים בהיקפים שטרם נראו בקבוצה וגם לאור עליה מהירה בתזרים מהנכסים המניבים שלנו.

 

הראל, כקבוצת השקעות מובילה ומקצועית, גם בתחום הנדל"ן, הופכת לבעלת מניות מהותית אצלנו ואנו רואים בכך הבעת אמון חד משמעית בהנהלה, בחברה ובאסטרטגיית יצירת הערך שאנו מובילים. קבוצת הראל ואנחנו חולקים ערכים משותפים לצמיחה, קיימות השאת ערך ושקיפות ביחד אנחנו רואים את ההזדמנויות הקיימות בשוק הנדל"ן הישראלי וכקבוצת ביטוח משמעותית ומקצועית שמממנת פרויקטי נדל"ן וזה אך טבעי שנחבור ביחד".

חדשות ספונסר

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה