משרד התקשורת הטיל קנס של 6 מיליון ש”ח על הוט טלקום

על פי משרד התקשורת, החברה לא קיימה כנדרש את הוראות רפורמת השוק הסיטונאי, והערימה קשיים על ספקי אינטרנט ללא תשתית לחכור מקטעי תשתית ולשווקם לצרכנים

חדשות ספונסר 18/01/2021 12:50

א+א- 3

רפורמת השוק הסיטונאי אפשרה התפתחות תחרות במגזרים שונים והיא מהווה אחת מהרפורמות המשמעותיות ביותר בשוק התקשורת בשנים האחרונות. מטרת הרפורמה היא לאפשר תחרות בתחום התשתיות הנייחות ובאמצעותה, ספקי שירות חסרי תשתית נייחת בפרישה רחבה, יכולים לחכור מקטעי תשתית מבעלי התשתית- חברת בזק או הוט, ולשווק על בסיסם שירותים לצרכן, וזאת על מנת להתגבר על החסמים הקיימים בפרישת תשתית ולייצר מגרש משחקים מאוזן שיאפשר להם להתחרות.

 

על פי החלטת שר התקשורת מנובמבר 2014 בנושא אסדרת השירותים הסיטונאיים, היה על הוט טלקום להתחיל ולאפשר את פעילות השוק הסיטונאי על גבי הרשת שלה החל ממאי 2015. בפועל, ואף לאחר שנקבעו תעריפים מפוקחים לשירותים במהלך שנת 2017, הוט החלה באספקת השירות רק במהלך שנת 2018, וגם לאחר שהחלה, התגלו קשיים שלא אפשרו לספקיות השירות לספק שירותים באורח תקין לצרכנים.

 

במסגרת הליך הפיקוח מצא המשרד כי התנהלות הוט טלקום לא אפשרה פעילות שוק סיטונאי תקינה על גבי הרשת שלה באופן שהביא הלכה למעשה להדרת המתחרות מהרשת שלה ולמניעת התפתחות התחרות. המשרד רואה בחומרה התנהלות מסוג זה ולכן הודיע לחברה על כוונתו להטיל עליה עיצום כספי בסך של כ- 6 מיליון ₪, וזאת בכפוף לשימוע.

 

גובה העיצום הכספי נקבע בין היתר בהתאם להיקף הפגיעה התחרותית, התועלת שצמחה להוט טלקום, משך ההפרה, שיעור המנויים שנחשף אליה ופרמטרים נוספים בהתאם לאמות המידה הקבועות בעניין זה.

 

במסגרת זו המשרד סבור כי הפגיעה התחרותית אינה מסתכמת בהיעדר מעבר מנויים לשוק סיטונאי, אלא בפגיעה לטווח ארוך שיש לה אף השלכות על פיתוח רשתות מתקדמות של המתחרים, הנתפסות כמנוע צמיחה למשק שהתועלת הציבורית בצדם רבה ומגוונת.

 

מנכ"לית משרד התקשורת, לירן אבישר בן-חורין: "השוק הסיטונאי הינו אבן יסוד של התחרות בשוק התקשורת ואנו רואים בחומרה כל ניסיון של שחקני התשתית להקשות, לעכב או להפלות לרעה ספקיות אינטרנט המבקשות לעשות בו שימוש. אנו נפעל בנחישות לסכל כל ניסיון להערים קשיים על ספקיות האינטרנט בעת תהליך החיבור ללקוח - ניסיונות אלו אינם מאפשרים לחולל תחרות בריאה בשוק התקשורת״.

חדשות ספונסר

3 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  לפרטנר אין תשתית משלה היא נסמכת

  על הוט ובזק ...הגיע הזמן שמשרד התקשורת יאפשר לחברה שלישית או רביעית לפרוש תשתיות סיבים אופטיים כך שכל אזרחי המדינה סוף סוף יקבלו אינטרנט רציף
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  taxi4u 18/01/2021 13:21

 2. 2
  גם פבטנר המצב לא משהו

  200 מגה עלק אומר תודה שאני מקבל 40
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  Itay11 18/01/2021 13:15

 3. 3
  הלוואי ויקנוס את הוט ואת בזק ב 20 מ

  על זה שהם מתעמרים בלקוחות בהוט גובים עבור אינטרנט 500 מגה בפועל אולי 50 (תלוי איך שבא להם ) ובזק גם היא גובה חבילות 100 מקס שבפועל מספקות 40-50 ובחבילות הגדולות יותר עדיין יש ניתוקים ובלגן . לא מעט פעמים למרות שאני משלם הרבה לשתי החברות האלה כדי לקבל גלישה רציפה במהלך מסחר אני עובד עם גיבוי של טלפון נייח עם ראוטר מובנה שכולל 2 סים וסוויטצ פורט ואז הגלישה עד לסיום חבילת הסים היא מעולה. תאמינו או לא קניתי עוד 10 כרטיסי סים רק לצורך גיבוי. ואני ממתין להצעה הגיונית לגלישה לווינית ב 5G
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  taxi4u 18/01/2021 13:01