עמית גרין – מנכל יוניקורן טכנולוגיות קרדיט: יח"צ

יוניקורן השלימה השקעה של 750 אלף דולר בפלו-ליט ותחזיק כ-9% בחברה

פלו ליט פיתחה טכנולוגיה למדידת זרימה וניטור איכות של גזים ונוזלים בצנרת הולכה לתעשייה התהליכית; ההשקעה נעשית לפי שווי חברה של 3.5 מיליון דולר לפני הכסף

חדשות ספונסר 18/01/2021 12:12

א+א-

יוניקורן טכנולוגיות, שותפות השקעה בחברות טכנולוגיה בעלות פעילות מחקר ופיתוח מדווחת כי השקיעה, על פי אבני דרך, 750,000 דולר בפלו-ליט, חברה פרטית שפיתחה שיטה למדידת החומרים המוזרמים בצנרת הולכה (נפט, גז, כימיקלים, מים ועוד) באמצעות לייזר, אופטיקה ועיבוד תמונה לפי שווי של 3.5 מיליון דולר לפני הכסף. יוניקורן תחזיק 9% מפלו-ליט תמורת השקעה זו.

 

עמית גרין, מנכ"ל יוניקורן ציין: "ההשקעה בפול-ליט מבססת החזקה בחברות פורטפוליו עם טכנולוגיה ייחודית ושווקים בעלי פוטנציאל משמעותי. הפורטפוליו הקיים ממשיך להשיג אבני דרך עסקיות, ואנו מאמינים כי התקדמות זו תתורגם גם להשקעות חיצוניות בשווי עולה. לצד קידום ההחזקות הקיימות, בין השאר באמצעות הצוות המנוסה של השותפות, אנו ממשיכים באיתור חברות מטרה שייצרו ערך רב לשותפות."

 

בעלי השותף הכללי ביוניקורן, הם בעלי מניות משמעותיים, עם קשרים עסקיים בעולם האנרגיה וביכולתם לסייע בקידום פלו-ליט להטמעת הטכנולוגיה שלה בקרב חברות אנרגיה עם אתרים רלוונטיים וכן לשיתופי פעולה מסחריים.

 

לצד יוניקורן, ישקיעו המשקיעים הקיימים בפלו-ליט 300,000 דולר נוספים בתנאים דומים כך שסך הגיוס יעמוד על 1.05 מיליון דולר. מאז היווסדה גייסה החברה 400,000 אלף דולר ממשקיעים פרטיים. ליוניקורן ולמשקיעים בסבב זה ניתנה אופציה להשקעה עתידית, בכפוף לעמידה אבן דרך, לפי שווי של 7 מיליון דולר או בדיסקאונט של 20% על סבב עתידי. היה ותמומש אופציה זו, תשקיע יוניקורן סך של 750,000 דולר נוספים ותחזיק בסה"כ בכ-16.5%.

 

פלו-ליט נוסדה על ידי שני יזמים עם ניסיון רב בתהליכי בקרה וניהול מו"פ יישומי. טוביה סגל, מנכ"ל החברה הוא מהנדס עם 35 שנות ניסיון בתעשייה התהליכית, אנרגיה, בקרה וחברות הזנק כיזם ומנהל ורומי אנגלנדר, פיזיקאי מומחה לאלקטרואופטיקה ולחישה מרחוק ממכון מחקר ממשלתי.

 

הטכנולוגיה האלקטרו-אופטית של פלו-ליט, מוגנת בפטנטים, מתבססת על אלגוריתמים ייחודיים לעיבוד תמונה המאפשרים למדוד בזמן אמת ובאופן לא פולשני את המהירות ואת פרופיל הזרימה של נוזלים או הגזים הזורמים בצינורות ולנטר את איכותם על ידי מעקב רציף של פילוג גודל החלקיקים שהם מכילים. פלו-ליט השלימה בניית אב טיפוס וניסוי מוצלח, ומערכות אלפא ראשונות של החברה יותקנו בקרוב בתעשייה.

 

הטכנולוגיה של פלו-ליט מספקת מידע ברמת דיוק גבוהה באמצעות מכלולים קומפקטיים, בעלי עלות ייצור נמוכה באופן משמעותי ביחס לפתרונות הקיימים ובהתקנה פשוטה. מאפיינים אלה נדרשים בתעשיות התהליכיות כגון נפט וגז בהם כל טעות של 0.1% במדידה מייצגת הפסד כלכלי ניכר. כמו כן הטכנולוגיה מאפשרת איתור בו-זמני של דליפות עם רמת רגישות גבוהה, יתרון חשוב בעיקר במערכות הולכה סבוכות של חומרים דליקים, מסוכנים או רעילים כמו תוצרי נפט, גז וכימיקלים שונים.

 

החברה מכוונת לתחרות במערכות High-end בשוק של מיליארדי דולרים. לקוחות קצה פוטנציאלים לפתרונות החברה הינם התעשיות התהליכיות וחברות הולכה (דוגמת אקסון, שברון וכו’), בתי זיקוק, תעשייה פטרוכימית וספקיות ציוד כדוגמת Siemens, Honeywell, Emerson לענקיות הגז והנפט.

 

ליוניקורן טכנולוגיות שלוש השקעות נוספות, סייברוואן ווויפלאש ובובייל. סייברוואן דיווחה לאחרונה על מספר רב של פיילוטים למערכת למניעת היסח דעת בנהיגה שפיתחה, לרבות פיילוט במשטרת ישראל וכן דיווחה על הזמנה מסחרית ראשונה של 250 מערכות מקבוצת מילניום, מחברות הלוגיסטיקה המובילות והגדולות בארץ. כמו כן, החברה עדכנה כי הוכרו שני פטנטים נוספים (בסין וישראל) מתוך מערך הפטנטים השלם של החברה.

 

וייפלאש, שמפתחת בד מתפרק למגבונים נשטפים מחומרים מתכלים שאינם כוללים פלסטיק ומזהמים, זכתה לאחרונה בתוכנית האצה של MassChallenge Israel לשנת 2020 ולאחרונה קיבלה הכרה Seal of Excellence מטעם האיחוד האירופי.

 

בובייל, העוסקת בפיתוח מערכות ויישומים לארגונים קטנים שהשיקה את Glue, פתרון טכנולוגי המייצר נאמנות לקוח באופן אוטומטי עבור עסקים בינוניים וקטנים, המבוסס בינה מלאכותית (AI) ולמידת מכונה (Machine Learning) ונועד לענות על חוסר גדול בשירותי ענן טכנולוגיים עבור עסקים קטנים.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה