קבוצת דלק מוכרת קרקע בעכו ב- 200 מיליון ש”ח לתדהר והראל

תדהר והראל ביצעו את הרכישה במסגרת מיזם הנכסים המניבים המשותף עליו הכריזו בחודש מרץ 2020; עם השלמת העסקה ייבחנו החברות את אפשרויות הפיתוח של המתחם

חדשות ספונסר 17/01/2021 12:00

א+א-

קבוצת דלק מדווחת היום על חתימת מזכר הבנות מחייב למכירת זכויותיה של חברת בת בקרקע בשטח של כ-430 דונם הממוקמים בעכו, בתמורה ל-200 מיליון ש"ח במצבם – IS-AS  לקבוצת תדהר וקבוצת הראל ביטוח ופיננסים.

 

תדהר והראל הודיעו כי עם השלמת העסקה ייבחנו החברות את אפשרויות הפיתוח של המתחם אשר נהנה מזכויות בנייה של מאות אלפי מטרים לשימושי לוגיסטיקה, תעשייה ואחסנה. בשנים האחרונות נבחנו אפשרויות שונות להוספת זכויות למגורים במתחם, במטרה ליצור התכנות כלכלית לפרויקט טיהור הקרקע, אשר נאמד בעשרות מיליוני שקלים.

 

מזכר ההבנות המחייב מפרט את ההסכמות שעל בסיסן ייחתם הסכם מפורט בין הצדדים בתוך 30 יום. 10 מיליון ₪ מתוך התמורה כבר שולמו לחברה במועד החתימה על מזכר ההבנות המחייב, והיתרה בסך 190 מיליון ₪ תשולם במועד החתימה על ההסכם המפורט.

 

עידן וולס, מנכ״ל קבוצת דלק: "אנו שמחים לפתוח את שנת 2021 עם עסקה משמעותית חשובה שמביאה לידי ביטוי, פעם נוספת, את הגמישות הפיננסית של הקבוצה ואת היכולת שלנו להוציא לפועל עסקאות מורכבות, בזמן קצר, בתנאים מצוינים ובהתאם ליעדים שקבענו".

 

כזכור, במרץ 2020 חתמו קבוצת תדהר וקבוצת הראל ביטוח ופיננסיים על הקמת חברה משותפת שתעסוק בייזום, פיתוח והרחבת תיק הנכסים המניבים של שתי החברות. מטרתו של מיזם הנכסים המניבים לאתר, להקים ולתחזק נכסים בהיקף של כמיליון מ"ר בעשר השנים הקרובות.

 

השילוב בין שתי החברות יאפשר איתור קרקעות, ייזום וביצוע של פרויקטים עליהם תהיה אחראית קבוצת תדהר, בשילוב גיוס הון, מימון וליווי פיננסי של הפרויקטים שיהיה באחריותה של הראל. המיזם המשותף יתמקד בהשקעה בנדל”ן מניב: משרדים, מסחר, לוגיסטיקה, מעונות סטודנטים ודיור להשכרה.

 

גיל גבע, יו״ר קבוצת תדהר: ״אנו שמחים על צעד משמעותי נוסף של המיזם המשותף שלנו עם הראל. לאחר השלמת העסקה בשבועות הקרובים ועוד בטרם נחל בתכנון הפרויקט עצמו, המשימה המרכזית שלנו היא לתכנן את פרויקט טיהור הקרקע ולהיכנס לביצועו בהקדם האפשרי.

 

המתחם, אשר שימש שנים רבות את התעשיות הפטרוכימיות, סובל מחומרים מזהמים אשר גורמים לנזק סביבתי. השלמת פרויקט הטיהור הינה תנאי בסיסי להמשך תכנון ופיתוח המתחם ואנו בתדהר והראל, רואים בו חובה והזדמנות למימוש האחריות התאגידית של החברות – הלכה למעשה. העיר עכו נמצאת בשנים האחרונות בתנופת פיתוח מתקדמת ואנו נוסיף כוח לגלגל התנופה של העיר ושל הצפון בכלל".

 

סמי בבקוב, מנהל חטיבת ההשקעות בהראל ביטוח ופיננסים ציין כי: "השותפות של הראל עם תדהר מאפשרת לעמיתי הראל ליהנות מאפשרויות מגוונות לניצול הזדמנויות לא שכיחות בעסקאות נדל"ן מורכבות ומעניינות.

 

עסקה לרכישת כ-430 דונם במיקום מעולה עם מגוון אפשרויות לפיתוחה, משרתת את החלטות חטיבת ההשקעות בתחום הנדל״ן, שיתוף הפעולה עם חברת תדהר מעצים את יכולות הראל בייזום לנדל"ן מניב בישראל והראל רואה בשותפות זו חשיבות רבה לטובת מבוטחיה."

 

 

חדשות ספונסר

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה