ברנמילר השלימה ייצור של מערכת אגירה לחברת FORTLEV הברזילאית

מערכת האגירה מבוססת טכנולוגיית ה-bGen תימסר בשבועות הקרובים; בכך השלימה ברנמילר את אבן הדרך האחרונה של הסכם מכירות רישיון הייצור לקראת הקמת מפעל בברזיל

חדשות ספונסר 17/01/2021 10:05

א+א-

חברת ברנמילר אנרג’י מדווחת כי סיימה את ייצור מערכת האגירה התרמית bGen ועברה את המבדקים ההנדסיים וכי המערכת מתפקדת בהתאם לתכנון והתפוקות המובטחות ללקוח. להערכת החברה, הפירוק והכנת המערכת למשלוח לחברת FORTLEV בברזיל יבוצע במהלך השבועות הקרובים.

 

עמידה באבן הדרך "מערכת מוכנה לשילוח", תהווה אבן הדרך השלישית בהסכם למכירת המערכת ותאפשר לחברה לקבל את התשלום השלישי (מתוך ארבעה) מתוך סכום כולל של 380 אלף דולר עבור המערכת, כאשר התשלום הרביעי ישולם לאחר הגעת המערכת לאתר.

 

במסגרת הבדיקות, נבחנה המערכת במשך כ-4 שבועות בהם בוצעו מבחני טעינה ופריקה חוזרים, מבחני פליטות מזהמים ונוסו מגוון סוגי ביומסה. החברה צופה כי מעבר לאבני הדרך החוזיות, הוכחת הביצועים והתפקוד המלא תאפשר לחברה להאיץ את מאמצי המכירות בברזיל ובכלל.

 

מערכת האגירה bGen היא הראשונה מסוגה הנטענת באמצעות שריפה מבוקרת של ביומסה (שבבי עץ) ופריקה של אנרגיה תרמית. שוק הביומסה נפוץ מאוד באירופה, ארה"ב וברזיל לייצור חום וחשמל והמערכת היא בשורה משמעותית לשווקים אלה.

 

השלמת ייצור המערכת מהווה עמידה באבן הדרך האחרונה להשלמת רכישת רישיון הייצור ע"י FORTLEV שבהתאם להסכם בין החברה צפויה להקים, מפעל מקומי בברזיל לייצור מוצרים המשלבים את טכנולוגיית ה- bGen של ברנמילר. להערכת החברה, הקמת מתקן ייצור זה, עשויה לסייע בהפחתת עלות יצור המוצרים על-ידי שימוש בחומרי גלם וכוח אדם מקומי וכנגזרת מכך להגדיל את הביקושים למוצרים.

 

FORTLEV הינה חברה פרטית המספקת ציוד לתחום המים והאנרגיה הסולארית, לתעשייה בברזיל ובדרום אמריקה. בתחום מיכלי המים היא החברה הגדולה בדרום אמריקה. במפעלי הייצור שלה מועסקים כ-1400 עובדים.

 

דורון ברנמילר, משנה למנכ"ל ברנמילר אנרג’י: "סיום פיתוח הקמת והרצת מערכת האגירה התרמית מהווה ציון דרך משמעותי ביותר עבור החברה. פרויקט מסוג זה הינו הראשון מסוגו המשלב טעינה מגזרי עץ (ביומסה) ושילוב הטכנולוגיה הייחודית של ברנמילר. אנו צופים כי פריצת דרך זו תוביל את הדרך לפרויקטים רבים נוספים מסוג זה בברזיל, באירופה ובישראל.

 

מערכת מסוג זה תאפשר הפיכת אחד הגורמים המזהמים ביותר בישראל, גזם חקלאי ועירוני לאנרגיה זולה וזמינה לתעשייה בישראל בדומה לפרויקט שאותה מקדמת החברה עבור מחלבת יטבתה. בנוסף, זוהי הוכחת היתכנות מסחרית חשובה כפרויקט דגל ראשון של החברה בשוק הברזילאי, אחד משווקי המטרה העיקריים של החברה ואבן דרך חשובה בשיתוף הפעולה עם חברת FORTLEV, שבנוסף להיותה לקוחה חשובה, הינה שותפה של ברנמילר בהפצה וייצור מוצרי החברה בברזיל.

 

השימוש בטכנולוגיית האגירה שלנו מאפשרת לפורטלב וללקוחות נוספים בעתיד לעבור מאנרגיה פוסילית, יקרה ומזהמת לאנרגיה ירוקה, זמינה וזולה ומייצרת לפורטלב החזר השקעה תוך כ-3 שנים".

 

בחודש שעבר קיבלה ברנמילר מרשות החדשנות אישור לביצוע פרויקט העברה מפיתוח לייצור סדרתי של מערכות אגירת אנרגיה תרמית, שמפתחת החברה . התקציב שאושר לפרויקט הינו בסך של עד כ-3.3 מיליון שקל, ושיעור ההשתתפות של הרשות הינו בשיעור של 50% (כ-1.65 מיליון שקל).

 

עוד דווחה החברה בחודש החולף כי חתמה על מזכר הבנות לא מחייב להתקנה של מערכת אגירה תרמית במרכז הרפואי לגליל בנהריה, לאספקת קיטור ומים חמים לבית החולים. במסגרת הפרויקט תותקן ותופעל מערכת אגירה תרמית אשר תחליף את דודי הקיטור הקיימים בביה"ח המבוססים על סולר מזהם. האגירה תיטען מרשת החשמל בתעו"ז שפל ותספק קיטור ומים חמים לפי פרופיל הצריכה של ביה"ח.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה