רני צים גייס כ-250 מיליון שקל בשלב המוסדי של הנפקת האג”ח

החברה קיבלה ביקושים של כ-650 מיליון שקל - למעלה מפי 2.5 מהסכום המבוקש; השלב המוסדי ננעל בריבית שנתית צמודה של כ-1.08% במח"מ של 6.4 שנים

חדשות ספונסר 17/01/2021 09:55

א+א- 2

חברת רני צים מרכזי קניות השלימה את השלב המוסדי של הנפקת סדרת אגרות החוב החדשה (סדרה ב’). במסגרת השלב המוסדי זכתה החברה לביקושים גבוהים של כ-650 מיליון שקל, מתוכם בחרה לגייס בשלב זה סכום של כ-250 מיליון שקל.

 

בעקבות הביקושים הגבוהים שנרשמו בהנפקה, השלב המוסדי ננעל בריבית שנתית צמודה של כ-1.08%, נמוך משמעותית מהריבית המקסימלית שהוצעה במכרז שעמדה על 2.25%. 

 

במסגרת ההנפקה, הציעה החברה למשקיעים אגרות חוב צמודות למדד המחירים לצרכן מגובות בבטוחות (שעבוד ראשון קבוע על הנכסים בבית שאן, ערד ונוף הגליל) במח"מ של כ-6.4 שנים כאשר מועד הפירעון הסופי יהיה בחודש מרץ 2028. אגרות החוב מדורגות על ידי חברת הדירוג ’מעלות’ בדירוג A-.

 

רני צים, יו"ר ’רני צים מרכזי קניות’: "אנו מודים לציבור המשקיעים על היענותו הגבוהה בהנפקה. הביקושים הגבוהים שנרשמו, שהגיעו לפי 2.6 מיעד הגיוס המקורי, ושיעור הריבית שנקבע, מבטאים הבעת אמון גדולה מצד שוק ההון בחברה, בהנהלתה ובמודל העסקי הייחודי של רני צים מרכזי קניות שתומך ביכולתנו לצלוח בצורה מיטבית את אירוע הקורונה ולהערכתנו גם נצא מתקופה זו מחוזקים תוך המשך תנופת פעילות ופיתוח עסקי מואץ". 

 

עודד דולינסקי, סמנכ"ל הכספים ב’רני צים מרכזי קניות’: "כספי הגיוס ישמשו בין היתר לפירעון הלוואות בנקאיות, ובכך יתרמו להוזלה משמעותית של עלויות המימון של החברה לצד גיוון תמהיל מקורות המימון וחיזוק גמישותה הפיננסית של החברה. בנוסף, כספי הגיוס יתמכו בהמשך ההשבחה וההרחבה של פורטפוליו הנכסים שלנו, בין היתר בדגש על פעילותינו ההולכת וגדלה במגזר הלא יהודי, לצד המשך הרחבה והשבחה של כלל פורטפוליו הנכסים".

 

את ההנפקה הובילו ווליו בייס חיתום ולצידם רוסאריו חיתום, מגדל בנקאות להשקעות, יוניקורן קפיטל ואר.אי חיתום.

 

קבוצת צים אחזקות הוקמה בסוף שנות ה- 90 על ידי רני צים ופועלת כיום בתחומי הנדל"ן המסחרי באמצעות צים אורבן ובתחום הקמעונאות באמצעות אופיס דיפו, וכן בתחומי האנרגיה והאשראי החוץ בנקאי.

 

הקבוצה מונה 7 מרכזים מסחריים פעילים, בערד, נתיבות, בית שאן, מעלות, נוף הגליל, אום אל פחם וירכא. כמו-כן, החברה מקדמת את פרויקט כפר סבא וכן פרויקטים מסחריים במגזר הלא יהודי, בו מקימה ומתכננת החברה 6 פרויקטים נוספים בטירה, טמרה, טייבה ורהט.

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  כל הכבוד

  אלה והצלח 17/01/2021 14:43

 2. 2
  תותח קיבל הרבה כסף ובזול

  כל הכבוד

  משה כף 17/01/2021 11:42