ערן יעקב: “העדפתי לחזור לרשות המסים”

ממלא מקום מנכ"ל האוצר ערן יעקב מגיב לטענות שהחלפתו נובעת מהתנגדותו למינוי פוליטי במשרד; "סיכמנו שהמינוי יהיה לתקופה קצרה עד כמה שניתן"

חדשות ספונסר 13/01/2021 14:08

א+א- 1

בתחילת השבוע הודיע שר האוצר ישראל כ"ץ על החלטתו למנות את עודד שמיר לתפקיד מנכ"ל האוצר, במקומה של המנכ"לית הקודמת קרן טרנר שהתפטרה לפני כשלושה חודשים.

 

עודד שמיר (65) כיהן בשש השנים האחרונות כיו"ר חברת נתיבי ישראל ובעבר היה מנהל מרכז ההשקעות במשרד התמ"ת, מ"מ המזכיר הצבאי. שמיר היה בעל תפקידים במגוון חברות ציבוריות ובהן מבני תעשייה, נכסי אזורים, אספן וכלכלית ירושלים. בנוסף שימש יו"ר תש"ן ואנג’ל משאבים.

 

בתקופה שחלפה מאז התפטרותה של קרן טרנר שימש ערן יעקב מנכ"ל רשות המיסים כמנכ"ל זמני במשרד האוצר. יעקב פרסם היום התייחסות לעניין סיום תפקידו כממלא מקום מנכ”ל משרד האוצר ואמר: " "לאור פרסומים שונים בתקשורת, בהקשר לסיום תקופת המינוי הזמני שלי כמ"מ מנכ"ל האוצר, מצאתי לנכון להתייחס לדברים ולהציגם כהווייתם. 

 

כשהביא שר האוצר ישראל כץ בפני את ההצעה למלא את התפקיד, במקביל לתפקידי כמנהל רשות המסים, סיכמנו, לבקשתי, שהמינוי יהיה לתקופה קצרה עד כמה שניתן וזאת לנוכח המרכזיות של שני התפקידים בכלל ובמיוחד בתקופה זו. מאוחר יותר, אף ביקש שר האוצר למנות אותי כמנכ"ל האוצר במינוי קבוע , אך אני העדפתי להמשיך בתפקידי כמנהל רשות המסים. 

 

עוד הוסיף יעקב כי  "לאורך כל תקופת עבודתנו המשותפת, יש ביני לבין השר כ"ץ יחסי עבודה מצוינים וככל כשישנן אי הסכמות הן מתבררות באופן ענייני, מקצועי וראוי. כך, בהחלטה משותפת, סוכם ביננו, שכממלא מקום זמני וכמנהל רשות המסים, אין מקום שאבצע מינויים במשרד האוצר. 

 

אני שמח כי השר הצליח למצוא מינוי נכון וראוי לתפקיד מנכ"ל המשרד, מינוי המאפשר לי לחזור באופן מלא לתפקידי כמנהל רשות המסים, ומודה לו על האמון שנתן בי וההזדמנות לעשות אף יותר למען המשק בתקופה קשה זו". 

 

השר כ"ץ אמר בהודעתו על מינויו של עודד שמיר: "בתקופה מאתגרת זו יש לעודד שמיר את הכישורים, הניסיון העסקי והניהולי הנדרשים בכדי למלא את התפקיד החשוב של מנכ”ל משרד האוצר על הצד הטוב ביותר, וזאת במסגרת המדיניות אותה אני מוביל, של מתן סיוע מירבי לנפגעי הקורונה לצד שמירה על יציבותו וחוסנו של המשק הישראלי ולקראת חזרה לפעילות מלאה וצמיחה מחודשת של המשק הישראלי.

 

“אני מודה לערן יעקב על ההירתמות למילוי מקום המנכ”ל בשלושת החודשים האחרונים, ומאחל לו הצלחה בהמשך פעילותו כמנהל רשות המסים במשרד האוצר, בפרט בתקופה מאתגרת זו”.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    ערן יעקוב

    ערן יעקוב עוד מינוי כושל מתקופת כחלון בן אדם לא רואה חשבון ולא עורך דין ואין לו מה לחפש ברשות המיסים

    אלי 13/01/2021 15:55