איתמר מדיקל רוכשת טכנולוגיה של Spry Health האמריקאית

הרכישה תאפשר לאיתמר למנף את הטכנולוגיה מאושרת ה-FDA של Spry ולהביא לשוק מכשיר ראשון לניטור מתמשך מרחוק של דום נשימה בשינה

חדשות ספונסר 12/01/2021 14:14

א+א- 1

איתמר מדיקל הדואלית מדווחת היום כי חתמה על הסכם לרכישת טכנולוגיה ונכסים של חברת Spry Health, בעסקת מזומן שפרטיה לא מדווחים. Spry, חברה אמריקאית מאזור מפרץ סן פרנסיסקו, מפתחת ומשווקת פתרונות ניטור רפואי מרחוק באמצעות מכשור דמוי שעון.

 

"בעודנו מחפשים הזדמנויות להרחבת תחום אבחון דום נשימה בשינה מניטור חד לילי לניטור מתמשך מרחוק של המטופל, זיהינו את הפתרון של Spry Health כטוב ביותר", ציין גלעד גליק, נשיא ומנכ"ל איתמר מדיקל.

 

"הרכישה של טכנולוגיה לבישה על שורש כף היד, מאושרת FDA, והצטרפותם של המהנדסים המוכשרים של Spry בהובלת מייסד ו-CTO החברה אלעד פרבר, משמשים פלטפורמה מצוינת עבורנו לקידום יוזמות פיתוח על מנת להביא לשוק מכשיר ניטור מתמשך לדום נשימה בשינה שיתמוך בניהול טוב יותר של מחלה כרונית, בייחוד כשהיא מהווה נטל נוסף על מחלה קרדיו-וסקולרית".

 

"בעוד שניטור מבוסס אצבע מניב את הדיוק הגבוה ביותר, הוא אינו מתאים כרגע ללבישה ארוכת טווח. המכשיר שעוצב לענידה סביב שורש כף היד, פוטנציאלית יהיה פחות מדויק לאבחון חומרת המחלה, אך מתאים יותר לניטור מתמשך ומצטבר של נטל דום נשימה בשינה ומחלות נוספות, כמו מצבים קרדיו-וסקיולריים, הודות ליכולת לשאת אותו שבועות או חודשים", הוסיף גליק.

 

הטכנולוגיה מוגנת פטנט של Spry מיושמת באמצעות מכשיר רפואי דמוי שעון לניטור ביתי, הקרוי the Loop System. מערכת זו, מאושרת FDA, מבוססת על סט של אלגוריתמים אשר מייצרים תמונה לאורך זמן, עם מידע פיזיולוגי וסימני אזהרה על הידרדרות המטופל באמצעות ביו-סיגנלים דוגמת SpO2, קצב נשימה וקצב הלב.

 

שלושת המדדים הללו, יחד עם המומחיות של איתמר באות ה-PAT, יהוו את הבסיס לניטור דום נשימה בשינה. הרכישה מכשירה את הדרך לפתרון דיגיטלי מקצה לקצה שירחיב את נוכחותה של איתמר גם בשוק איבחון דום נשימה חסימתי בשינה (OSA) ויתמוך בניהול מחלות חופפות (overlap) קרדיו-וסקולריות ומחלת ריאות חסימתית כרונית (COPD).

 

איתמר מצפה להתחיל באופן מיידי בפיתוח מכשיר לביש חדש על שורש כף היד, אשר השקתו צפויה בשוק בשנת 2022.

 

השוק העולמי של ניטור מתמשך מרוחק הוערך בשנת 2019 בכ-800 מיליון דולר וצפוי להגיע לכ-2 מיליארד דולר עד שנת 2027. צפון אמריקה מייצגת את החלק הגדול ביותר מהשוק העולמי, כ-38%, בעיקר בשל עלייה במחלות קרדיו-וסקולריות.

 

" דום נשימה בשינה היא הפרעה נשימתית שכיחה. מחקרים עדכניים הראו כי 50% עד 80% מהחולים במחלה קרדיו-וסקולרית הכוללת יתר לחץ דם, שבץ, הפרעות קצב או אי ספיקת לב – סובלים מדום נשימה בשינה משמעותי, וכן כי סובלים מדום נשימה בשינה לא מטופלת צפויים לתוצאות גרועות יותר הכוללות יתר לחץ דם לא מטופל, פרפור פרוזדורים וסיכויי תמותה גבוהים יותר.

 

אפשרויות לניטור קרדיולוגי מרחוק בחולים עם מחלה קרדיו-וסקולרית יהוו כמעט בוודאות ’גיים צ’יינג’ר’ ביכולת לזהות דום נשימה בשינה – והנטל הנובע מכך – מוקדם יותר בחולים אלה ויוביל לתוצאות טובות יותר", ציין ד"ר דן בן סימון, מנהל רפואי ב-Moses Cone Health.

 

"אנו מאמינים בנוסף כי רופאי ריאות, מי שעושים כיום שימוש במוצר ה-WatchPAT שלנו, יפיקו תועלת וערך מוסף מניטור מרחוק של חולים הסובלים מדום נשימה בשינה/COPD, מצב רפואי המתבטא בגידול משמעותי נלווה בתמותה", סיכם גליק. 

 

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    איתמר תתחיל לעבוד עם צמיד

    שהוא נוח יותר ללבישה ארוכה של שבועות וחודשים ועל טכנולוגיית הצמיד של spry הם ינסו להלביש את הטכנולוגיה שלהם לניטור דום נשימה בשינה ואולי עוד בעיות. הסיפור כאן זה פשוט אביזר לבדיקה ביתית שהוא נוח יותר מהאצבעון שמשמש את איתמר. האצבעון כנראה יותר מדוייק אבל לניטור רציף של שבועות הם מצאו משהו נוח יותר שנראה כמו שעון loop. הרכישה היא של זכות שימוש בטכנולוגיה . --רק בקטנה זה עכשיו יכול לייצר שתפ של איתמר עם נובולוג בתחום הרפואה הביתית.
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    תמיר 12/01/2021 14:34