המסחר בבורסת ת”א ננעל בירידות שערים קלות

מדד ת"א 35 ירד 0.24% ומדד ת"א 125 ירד בשיעור של 0.42%. מדד הנפט והגז ירד כ – 0.80%

מערכת ספונסר 11/01/2021 17:49

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בירידות שערים קלות של רוב השערים המרכזיים. מדד ת"א 35 ירד בשיעור של 0.24%, מדד ת"א 125 ירד בשיעור של 0.42% ומדד ת"א 90 ירד 0.55%. באשר למדדים הסקטוריאליים, מדד הנפט והגז ירד 0.77%. מדדי הנדל"ן, התקשורת ות"א טכנולוגיה ירדו 0.36%. מדד הביטוח עלה כ – 1% ומדד הבנקים עלה 0.16%.

מניות דיסקונט, מזרחי טפחות ואיי.סי.אל, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בעלייה. מניות פועלים, לאומי, אורמת טכנו, נייס וטבע, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

עלייה בולטת נמדדה היום במניית תדיראן הולדינגס שעלתה 8.65%. אחריה עם שיעורי עליות בולטים היום: קמהדע, הפניקס, מג’יק, אלטשולר שחם גמל, דוראל אנרגיה, איידיאיי ביטוח ומקס סטוק.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית קומפיוגן שירדה 5%, ואחריה ירדו מניות לייבפרסון, אנלייט אנרגיה, סופרגז, אלקטריאון, אנרג’יקס, מגה אור ופז נפט.

היקף המסחר היום עמד על כ – 2.05 מיליארד ₪.

בניו יורק מתנהל המסחר בירידות שערים וגם באירופה מסכים אדומים.

אלמוגים מדווחת על מכירות של 288 מיליון דולר בשנת 2020. זאת במסגרת הסכמי מכר של 230 יחידות דיור בפרויקטים שונים של החברה. הנתונים מתפרסמים "מטעמי זהירות" לקראת מהלכים של החברה בתקשורת.

אלטשולר בוחנת רכישה של בית ההשקעות פסגות: "כחלק מפעילותה של אלטשולר לאיתור ולבחינת הזדמנויות עסקיות, בוחנת החברה מעת לעת את האפשרות לרכוש חברות בתחום פעילותה".

מדיוונד תצמצם ניסוי קליני עקב השפעות הקורונה. מספר החולים בניסוי Phase II בתרופה EscharEx בהטריה של פצעים כרוניים, יכלול 120 חולים במקום 174 שתוכננו מראש. החברה מוחזקת ב - 35% על ידי כלל ביו.

מודרנה תחל להפיץ היום את חיסוני הקורונה שלה באירופה. הפצת החיסונים תתבצע על ידי חברת הלוגיסטיקה הבינלאומיתKuehne+Nagel . החיסון מיוצר בשוויץ ומועבר לגימור בספרד.

 גילת זכתה בחוזה מ - Globe להרחבה של פרויקט תמסורת סלולרית. מפעילת הרשת הסלולרית הגדולה ביותר בפיליפינים, בחרה בפתרון של גילת להרחבת הכיסוי הארצי שלה בשל האצת הביקוש הגובר לקישוריות.

 קמטק קיבלה הזמנה מיצרנית שבבים בינלאומית לפתרונות בדיקה ומדידה. המנכ"ל רפי עמית: "הפתרון של קמטק נבחר הודות לבידול טכנולוגי וגמישות הפתרון, אשר מאפשרים ללקוח שליטה טובה יותר על הליכי הפיתוח והייצור".

מסקירת לאומי: "הדולר החלש יתמוך ברמה הנוכחית של מחירי הנפט. החלטת OPEC+ יחד עם הקיצוץ מרצון בתפוקת הנפט של ערב הסעודית מעלים את הסיכוי כי שוק הנפט יהיה גירעוני בשנת 2021".

המלצות ההשקעה של הראל לשנת 2021: כלכלה ירוקה, נדל”ן ושווקים מתעוררים; "בשוק הישראלי מומלץ התחום הפיננסי שכן חזרת המשק לצמיחה תתמוך במערכת הבנקאות. תמחור הבנקים כיום אטרקטיבי הן בהשוואה היסטורית והן ביחס למצב הסקטור בשאר העולם".

רשויות האכיפה: "מעל לחצי מיליון קנסות ניתנו לאזרחים בשל הפרת תקנות הקורונה. המרכז לגביית קנסות מעדכן שב - 12 הימים האחרונים ניתנו לאזרחי ישראל כ 52 אלף קנסות בסך כספי של כ - 42 מיליון ₪".

מנפיקה ראשונה בשנת 2021: פלנטארק ביו פתחה הבוקר את המסחר. החברה הנפיקה לציבור מניות ואופציות תמורת כ - 23 מיליון שקל, לפי שווי חברה של כ - 60 מיליון. מניית החברה צפויה להיכנס בתחילת מרץ למדד ת"א צמיחה, גלובל-בלוטק ות"א ביומד.

 אאורה מקדימה בשנה הוצאת היתר בניה לפרויקט ברמת השרון. שלב ב’ של הפרויקט כולל בניית 447 דירות, שטחי מסחר ומבני חינוך. הקדמת ההיתר התאפשרה הודות לתחילת עבודות ביצוע מחלף שיחבר את השכונה לצירי תחבורה ראשיים.

מסקירת הפועלים: "מידת ההרחבה המוניטרית הנוכחית היא גבוהה, וכלי ההלוואות לבנקים בריבית שלילית כנגד הלוואות בריבית מופחתת לעסקים, מהווה תחליף מסוים להפחתת ריבית".

 ברנד תעשיות: מרגל תבצע עבודות ברכבת הקלה בהיקף של כ - 9 מיליון ₪. למרגל הסכמים לביצוע עבודות בכביש 461 כחלק מהקמת הקו הסגול של הרכבת הקלה בהיקף של 34 מיליון ₪ ולפרויקט הנתיבים המהירים א’4 בהיקף של כ - 23 מיליון ₪.

משרד האנרגיה יעניק 17.2 מיליון שקלים לפרויקטים חדשניים בתחומי האנרגיה. 19 פרויקטים זכו בתמיכה במסגרת קול קורא של יחידת המדען הראשי במשרד. בין הזוכות: בז"ן וברנמילר. התמיכה עומדת על שיעור של 50% מהתקציב המאושר שהציגו היזמים.

 אלביט מערכות זכתה בחוזה בהיקף 166 מיליון דולר לאימון חיל הים הבריטי. החברה תספק טכנולוגיות סימולציה לאימון צוותי הצוללות וצוותי ספינות השטח של החיל. במסגרת התכנית יוקם בית ספר עתידי לצוללות. החוזה יבוצע בתקופה של 12 שנים.

שר האוצר ישראל כ"ץ הגיש תיקון לחוק הבנקאות שיאפשר את הרחבת מקורות המימון לנותני אשראי חוץ בנקאי. חוק נוסף שעבר יעודד פיתוח טכנולוגיה פיננסית בישראל. החוקים החדשים יסייעו להגברת התחרות בשוק האשראי וקידום הפינטק.

 

חדשות ספונסר

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה