המלצות אנליסטים

לאומי פרטנרס בהמלצת קנייה לנייר חדרה עם אפסייד של 14%

"לאור ניצנים של שינוי מגמה במחירי גלילי הנייר לקרטון ובמחירי התאית, ביחד עם צעדי התייעלות של החברה ותוכניות להמשך התייעלות אנו מותירים המלצתנו על קנייה"

חדשות ספונסר 10/01/2021 12:12

א+א-

רוני סלוצקי, אנליסטית בכירה בלאומי פרטנרס מפרסמת היום אנליזה המשאירה את המלצת הקנייה למניית "נייר חדרה" וקובעת מחיר יעד של 194 ₪ למניה, המשקף אפסייד של 14%.

 

סלוצקי מסבירה כי בשנתיים האחרונות חווה שוק גלילי הנייר לקרטון משבר חמור כתוצאה ממלחמת הסחר בין סין וארה"ב אשר הביא לירידה של כ- 70 מיליארד דולר במעבר בין שתי המדינות, ובעקבות כך, לירידה חדה בביקוש לגלילי הנייר. ירידת מחיר בעוצמה דומה לזו, לא נראתה בשוק גלילי הנייר לקרטון מאז המשבר הפיננסי לפני כעשור.

 

בספטמבר השנה חל שינוי מגמה, ומחירי גלילי הנייר עלו בכ- 50$ לטון. המחיר המשיך לטפס גם בנובמבר, דצמבר בכ- 20$ נוספים, והתחזיות הן לעלייה נוספת גם בתחילת שנת 2021. עליית המחירים נתמכת בעלייה בביקושים עם מבצעי סוף שנה במכירות האונליין ועם הסבת הצריכה משירותים למוצרים בעקבות משבר הקורונה. 

 

בנוסף, גם מחירי התאית החלו לעלות בחודש דצמבר, מה שיביא לעלייה נוספת במחירי גלילי הנייר לקרטון. עליות המחירים יבואו להערכתנו לידי ביטוי בתוצאות הרבעון הראשון של שנת 2021.

 

למרות שחיקה במחירי הפסולת בעולם אמניר הצליחה להעלות את שיעור הרווח התפעולי בתשעת החודשים הראשונים של שנת 2020 לעומת תקופה מקבילה אשתקד וזאת ע"י הפחתת עלויות התפעול.

 

במהלך השנה האחרונה החברה התייעלה תפעולית והעלתה את התפוקות במכונה 8, שלראשונה חצתה את ייצור ה- 220 אלף טון. בנוסף, החברה האיצה את מיזוג גרפיטי עם חברת גליל און, וע"י כך צמצמה בעלויות. בשנה הבאה ובדחייה של שנה בשל משבר הקורונה, תחל החברה בהסבת המכונה לניירות כתיבה למכונה שתייצר גלילי נייר לקרטון (תוספת של כ- 140 אלף טון). ההשקעה מוערכת בכ- 200 מליון ₪.

 

החברה תוכל לייצר הן נייר לבן למגזר ניירות כתיבה והן נייר חום למגזר גלילי הנייר לקרטון וזאת על פי צורך ומקסום תועלת. במסגרת הערכת השווי, הנחנו שתחום ניירות הכתיבה יפסיק להפסיד כסף. מעבר לכך, בשלב זה, לא הנחנו רווחיות משמעותית במעבר לייצור גלילי הנייר.

 

בשורה התחתונה, לאור ניצנים של שינוי מגמה במחירי גלילי הנייר לקרטון ובמחירי התאית, ביחד עם צעדי התייעלות של החברה ותוכניות להמשך התייעלות (הסבת המכונה) מותירים בלאומי פרטנרס כאמור את ההמלצה על קנייה. 

 

נייר חדרה הינה חברת מוצרי אריזה, נייר ומחזור. החברה עוסקת במישרין ובאמצעות חברות הבת בשלושה מגזרי פעילות מרכזיים - מכירת שירותי איסוף, עיבוד ומחזור של פסולת קרטון ונייר.

ייצור ומכירת גלילי נייר ממוחזרים לקרטון (הנייר החום) וייצור ומכירה של אריזות קרטון גלי ונייר.  בנוסף, עוסקת הקבוצה בייצור ושיווק ניירות כתיבה והדפסה (הנייר הלבן) ובשיווק צרכי משרד לעסקים.

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה